• Informacje na temat:

  jabłonowski

Artykuły na temat: jabłonowski
 • Maturalna etykieta, czyli jak się ubrać na egzamin

  Za krótkie spódnice, za długie krawaty - to najczęstsze błędy w ubiorze maturzystów. Jak ubrać się na egzamin radzi w RMF FM stylistka Izabela Jabłonowska, autorka pierwszego polskiego poradnika o modzie.

 • Odszedł mały wielki człowiek

  Niestety po ponad dwuletniej, heroicznej walce rodziców i lekarzy w wałbrzyskim szpitalu zmarła Julia Jabłonowska. Dziewczynka nazwana przez media Calineczką była niecodziennym dowodem bohaterskiej walki o każdy dzień i każdą minutę życia.

 • Matury 2014: Nie wiesz, w co się ubrać na studniówkę?

  Na sto dni przed egzaminem dojrzałości maturzyści zapominają o nauce i myślą tylko o studniówce. Jak przygotować się na pierwszy ważny bal? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że studniówka to nie dyskoteka, tylko bal! Pierwszy poważny bal, który jest na pewno ważnym wydarzeniem - twierdzi Izabela Jabłonowska, stylistka i doradca ds. elegancji, z którą rozmawiał Piotr Bułakowski.

 • Marzenie polskich pilotów o samolocie wielozadaniowym stało się faktem. Umowa na dostawę 48 myśliwców F-16 została podpisana w Pałacu Jabłonowskich na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

 • Cykl koncertów i spektakli

  ...chwilę stać się prawdziwym aktorem. Pomysłodawcą cyklu jest Krzysztof Jabłonowski, właściciel pałacu. - Ideą jest stworzenie otwartego miejsca działań artystycznych, gdzie młodzi i doświadczeni artyści mogliby się prezentować. Cykl koncertów będzie obejmował różne gatunki muzyczne - muzykę klasyczną, jazz, folk, jak również awangardę - tłumaczy Jabłonowski. 8 listopada o godzinie 18 wystąpi...

 • Siemens zwalnia. W Polsce również?

  Ponad 11,5 tys. stanowisk pracy chce zrestrukturyzować niemiecki Siemens. Władze spółki, zastrzegają w komunikacie, że nie wszystkie zostaną zlikwidowane. Nie wiadomo, w jakim stopniu plany dotkną kilku tysięcy polskich pracowników.

 • HAMLET, czyli "nadegzorcyzm"

  ...- Maciej Sobociński muzyka - Bolesław Rawski kostiumy - Magdalena Sobocińska ruch sceniczny - Kamila Jankowska, Witold Jurewicz sceny pojedynku - Leszek Jabłonowski, Marek Sołek Czas trwania: 180 minut...

 • Konstytucja 3 Maja. "Uratowała naród od wiecznej zakały"

  Uchwalona 3 maja 1791 roku Ustawa Rządowa była ukoronowaniem panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jej korzenie są jednak znacznie głębsze. Już od początku XVIII wieku w Polsce powstawały rozmaite idee głębokich reform politycznych. Oświeceniowi pisarze polityczni tacy jak Stanisław Dunin-Karwicki, Jan Stanisław Jabłonowski, Stanisław Leszczyński i Stanisław Konarski krytykowali w swoich...

 • Konstytucja 3 Maja - najważniejsza z konstytucji

  Uchwalona 3 maja 1791 r. Ustawa Rządowa była ukoronowaniem panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jej korzenie są jednak znacznie głębsze. Już od początku XVIII w. w Polsce powstawały rozmaite idee głębokich reform politycznych. Oświeceniowi pisarze polityczni, tacy jak Stanisław Dunin-Karwicki, Jan Stanisław Jabłonowski, Stanisław Leszczyński i Stanisław Konarski, krytykowali w swoich...

 • Olimpiada Młodzieży w judo

  W Głogowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Judo reprezentowane było przez zawodniczki z UKS "Narew" Łapy.

Zdjęcia na temat: jabłonowski