• Informacje na temat:

  jabłoński henryk

Artykuły na temat: jabłoński henryk
 • ...28 stycznia 2003 r. zmarł prof. Henryk Jabłoński, członek Komitetu Centralnego PZPR, przewodniczący Rady Państwa, członek Rady Krajowej PRON.

 • "Miał świetną pamięć. Niemal do końca życia". Wspomnienia o kapitanie Jabłońskim

  ..."Pamiętam z młodzieńczych lat, że w domu była żołnierska dyscyplina. Po szkole nie było grania na boisku w piłkę. Tata mówił, że po szkole mieliśmy pomagać w gospodarstwie, a na naukę czas był dopiero po pracach polowych, wieczorem" - wspominają w rozmowie z RMF FM synowie zmarłego w poniedziałek kapitana Antoniego Jabłońskiego. To właśnie on 2 maja 1945 roku wraz ze swoim oddziałem zawiesił...

 • Lubuskie: Łączą nas rzeki

  W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. rozpocznie się konferencja pt. "Łączą nas rzeki". Jednym z prelegentów będzie Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński. Początek spotkanie w najbliższy piątek 12 lutego o godzinie 11.00.

 • Listy Jana Pawła II z lat 1978-85 przekazano Archiwum Akt Nowych

  ...10 listów Jana Pawła II do przewodniczącego Rady Państwa PRL prof. Henryka Jabłońskiego znalazło się w przekazanym do zbiorów Archiwum Akt Nowych zbiorze korespondencji. Dokumenty przekazał na zasadzie darowizny syn adresata listów, Krzysztof Jabłoński.

 • Wójt ruszył na pałac

  Sprawa przyszłości pałacu w Sannikach oraz zarzuty wójta Gabriela Wieczorka wobec dyrektor placówki Beaty Jabłońskiej były głównym tematem sesji Rady Gminy Sanniki, która odbyła się w piątek 23 maja.

 • Do tej pory nie zdarzyło się, by w czasie mojej nieobecności decydowano o sprawach, które nadzoruję - mówi "Gazecie Wyborczej" wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk. - Tę działkę pod Mrągowem zamierzałem przedstawić dopiero na następnym posiedzeniu kierownictwa - dodaje.

 • Polska muzyka zachwyciła Pekin

  W ramach weekendu z muzyką polską w Pekinie odbyły się trzy koncerty z udziałem Krzysztofa Pendereckiego, Agaty Szymczewskiej i Krzysztofa Jabłońskiego. Utwory Chopina, Szymanowskiego i Pendereckiego zostały bardzo dobrze przyjęte przez chińską publiczność.

 • Akademia Muzyczna zaprasza na koncert

  Wykonawcy: Tomasz Strahl - wiolonczela Ewa Skardowska - fortepian W programie: Weronika Ratusińska, Henryk Jabłoński, Czesław Grabowski, Maciej Małecki, Manuel de Falla, Astor Piazzola Wiadomość pochodzi ze strony oficjalnej Miasta Białystok.

 • VII Międzynarodowy Festiwal 'Muzyka w Katedrze

  Wykonawcy: Roman Jabłoński - wiolonczela, Kwartet Smyczkowy Sedina w składzie: Jakub Rabizo - skrzypce, Karolina Uźniak - skrzypce, Emilia Goch - altówka, Tomasz Szczęsny - wiolonczela. W programie: Antonio Vivaldi - Koncert wiolonczelowy a-moll - Allegro, Adagio, Allegro | François Couperin - Piece en concert - Prélude, Siciliéne, La Tromba | Piotr Moss - Plainte na wiolonczelę solo, Henryk...

 • Górę. Jak informuje portal internetowy Radia Maryja do tej pory pod protestem podpisało się ok. 2,2 mln osób. Przed uroczystą mszą o. Zachariasz Jabłoński poinformował, że 25 czerwca o. Tadeusz Rydzyk został włączony do grona konfratrów Zakonu Paulinów. O. Jabłoński podkreślał, że włączenie dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka do konfraternii Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika "stanowi...

Dyskusje na temat: jabłoński henryk