• Informacje na temat:

  jacob

Artykuły na temat: jacob
 • Prezydent RPA Jacob Zuma ogłosił rezygnację

  Prezydent Republiki Południowej Afryki Jacob Zuma oświadczył w środę wieczorem, że ustępuje ze stanowiska. "Ta decyzja przywraca krajowi pewność" - ocenił w wypowiedzi dla prasy zastępca sekretarza generalnego Afrykańskiego Kongresu Narodowego, Jessie Duarte.

 • Prezydent RPA Jacob Zuma ogłosił rezygnację

  Prezydent Republiki Południowej Afryki Jacob Zuma oświadczył, że ustępuje ze stanowiska. Jest to odpowiedź na ultimatum, jakie w poniedziałek postawił mu rządzący Afrykański Kongres Narodowy (ANC).

 • "Daliście Jacobowi radość". Rodzina zmarłego 9-latka dziękuje internautom

  Ta historia poruszyła tysiące internautów na całym świecie. 9-letni Jacob Thompson z USA od blisko czterech lat chorował na neuroblastomę (nowotwór współczulny układu nerwowego). Chłopiec i jego rodzice wiedzieli, że prawdopodobnie Jacob nie dożyje do świąt Bożego Narodzenia. Dlatego poprosili internautów, by przysyłali do niego świąteczne pocztówki. Chłopczyk zmarł tydzień temu.

 • Prawie 800 zarzutów korupcyjnych może usłyszeć prezydent RPA Jacob Zuma

  ...​Najwyższy Sąd Apelacyjny w RPA podtrzymał decyzję Sądu Najwyższego o ponownym postawieniu setek zarzutów korupcyjnych prezydentowi RPA Jacobowi Zumie. Decyzja o postawieniu Zumy w stan oskarżenia pozostaje w gestii prokuratury krajowej.

 • RPA: Jacob Zuma zaprzysiężony na prezydenta

  ...67-letni Jacob Zuma, przywódca rządzącego od 1994 roku Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC), został dziś zaprzysiężony w Pretorii na prezydenta Republiki Południowej Afryki.

 • Prezydent Republiki Południowej Afryki Jacob Zuma bronił w Davos swej poligamii i apelował o akceptację dla zuluskiej kultury. Rozbawił przy tym elity biznesu i polityki, zebrane na 40. Światowym Forum Gospodarczym.

 • Choroba Creutzfelda-Jacoba może być groźniejsza niż przypuszczano - ostrzegają brytyjscy naukowcy. Ten ludzki odpowiednik choroby wściekłych krów spowodował już w Wielkiej Brytanii śmierć 114 osób. Raport stwierdza, iż niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem choroby Creutzfelda-Jacoba, przez transfuzje jest większe niż przypuszczano do tej pory.

 • Naukowcy z Cleveland uczynili być może ważny krok na drodze do zrozumienia, jak rozprzestrzenia się ludzka odmiana choroby szalonych krów - choroba Creutzfelda-Jacoba.

 • To może być zupełnie nowa odmiana choroby Creutzfelda-Jacoba - obawiają się lekarze ze szpitala w Pilźnie w zachodnich Czechach, którzy badali przyczyny śmierci pewnego starszego wiekiem pacjenta. U mężczyzny wystąpiły wszystkie objawy charakterystyczne dla gąbczastego zwyrodnienia mózgu. Jednak specjalistyczne badania nie potwierdziły obecności tej choroby.

 • Kulturyści są bardziej narażeni na zapadnięcie na chorobę Creuzfelda-Jacoba. Według specjalistów, ludzką odmianę choroby szalonych krów mogą wywołać odżywki zwiększające przyrost masy mięśniowej.

Zdjęcia na temat: jacob
Wideo na temat: jacob
 • Legendarny bojownik, charyzmatyczny przywódca. Nelson Mandela na archiwalnych filmach

  W wieku 95 lat zmarł Nelson Mandela, pierwszy demokratycznie wybrany czarnoskóry prezydent Republiki Południowej Afryki. O śmierci legendarnego bojownika o prawa czarnoskórych i pojednanie narodowe poinformował prezydent RPA Jacob Zuma.

 • Pięcioletni geniusz muzyczny. Posłuchaj!

  Jacob Velazquez, pięciolatek z USA, odkrył w sobie pasję do muzyki. Już teraz jego talent porównywany jest do światowej sławy kompozytorów jak Mozart, czy Beethoven. A wszystko za sprawą niebywałej zdolności w zapamiętywaniu dużych partii nut.

 • Wzruszające przemówienie prezydenta RPA. "Ojciec naszej demokracji już nie cierpi"

  Drodzy rodacy! Nasz ukochany Nelson Mandela, prezydent i ojciec założyciel naszej demokracji, nie żyje. Odszedł z spokoju, w otoczeniu rodziny, o godzinie 20:50 5 grudnia. Niech odpoczywa w spokoju" - powiedział prezydent RPA Jacoba Zumy w specjalnym orędziu do narodu. Nelson Mandela, legendarny bojownik na rzecz zniesienia apartheidu i pierwszy demokratycznie wybrany prezydent RPA zmarł po