• Informacje na temat:

  jądrowe reakcje

Artykuły na temat: jądrowe reakcje
 • Putin i Obama chcą ostrej reakcji na jądrowe testy Korei Północnej

  Prezydenci Rosji i USA są zgodni, że na testy jądrowe Korei Północnej trzeba ostro reagować. Władimir Putin i Barack Obama rozmawiali o tym przez telefon, poruszając także kwestię wydarzeń na Ukrainie i w Syrii.

 • Kim Dzong Un: Korea Płn. zminiaturyzowała głowice jądrowe

  ...​Korea Północna zminiaturyzowała głowice jądrowe w celu wyposażenia międzykontynentalnych pocisków balistycznych - oświadczył w środę czasu lokalnego przywódca tego kraju Kim Dzong Un, cytowany przez oficjalną agencję KCNA.

 • Próby nuklearne Korei Północnej. Jest reakcja UE

  ...ostro potępiła ostatnie próby jądrowe Phenianu. W specjalnym oświadczeniu wezwała także Koreę Północną do współpracy ze społecznością międzynarodową.

 • Korea Płn.: Zawieszenie pomocy przez USA "przesadzoną reakcją"

  Republika Ludowo-Demokratyczna (KRLD) zaakceptowała 29 lutego wprowadzenie moratorium na wystrzeliwanie pocisków rakietowych dalekiego zasięgu, testy jądrowe i wzbogacanie uranu na terenie kompleksu jądrowego Jongbion. W zamian Stany Zjednoczone zobowiązały się do dostarczenia 240 tys. ton pomocy żywnościowej (oleju roślinnego, suszonych warzyw i gotowych posiłków), przeznaczonej dla dzieci...

 • Kiedy Rosja dostarczy Iranowi paliwo jądrowe?

  Prezydent Rosji Władimir Putin, odmówił podania daty rozpoczęcia dostaw paliwa do pierwszej irańskiej elektrowni nuklearnej w Buszerze. Podkreślił, że stanie się to po wyjaśnieniu wszelkich rozbieżności w kontrakcie.

 • Szef Pentagonu ostrzega przed atakiem na Iran

  Minister obrony USA Leon Panetta ostrzegł przed "niezamierzonymi konsekwencjami" ataku na irańskie instalacje jądrowe. Jak powiedział, interwencja wojskowa powinna być ostatecznością.

 • Nuklearna gra Kim Dzong Una

  Nasze głowice jądrowe zostały zmniejszone do rozmiarów pozwalających na umieszczenie ich w rakietach - oświadczył Kim Dzong Un. Wcześniej przywódca Korei Północnej nadzorował szereg testów broni masowego rażenia i ostrzegł Stany Zjednoczone przed prewencyjnym atakiem nuklearnym. W co gra młody dyktator z Pjongjangu?

 • UE kolejny raz zaostrza sankcje wobec Korei Północnej

  Unia Europejska kolejny raz zaostrzyła we wtorek sankcje wobec Korei Północnej, dostosowując je do wrześniowej decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ. To reakcja na rozwijanie przez ten kraj broni jądrowej i pocisków balistycznych.

 • Unia Europejska zaostrza sankcje wobec Korei Północnej

  UE kolejny raz zaostrzyła we wtorek sankcje wobec Korei Północnej, dostosowując je do wrześniowej decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ. To reakcja na rozwijanie przez Koreę Północną broni jądrowej i pocisków balistycznych.

 • "Interwencja w Iranie powinna być ostatecznością"

  Minister obrony USA Leon Panetta ostrzegł przed "niezamierzonymi konsekwencjami" ataku na irańskie instalacje jądrowe. Jak powiedział na konferencji prasowej, interwencja wojskowa powinna być ostatecznością.

Dyskusje na temat: jądrowe reakcje
 • Re: ​Prezydent Francji przedstawia nową wizję Europy

  Kto oprócz Francji znajdzie się w "sercu reaktora"? Jakie procesy będą prowadzone w tym reaktorze? Reakcje jądrowe?

 • Re: O. Rydzyk zakłada partię polityczną? Reakcje polityków PiS

  oddam ci się, p o r u c h a s z i ci przejdzie napięcie jądrowe. Przestanie takie bzdety p i e r d o l i ć

 • Re: Andrzej Duda: Nie rozumiem tego

  generalnie nawet zimna fuzja tego nie ogarnie... reakcje jądrowe też trudne do przewidzenia - prawdopodobny skurcz jąder w wyniku spadku temperatury topnienia!

 • Re: Tomasz Szatkowski: Zakup Patriotów nadal możliwy w tym roku

  Dlaczego Polska nie chce rozwijać własnych technologii, nowszych niż rakiety? Są lasery, które tak potrafią nagrzać wodór, że zaczynają się reakcje jądrowe. Dlaczego ich nie można wykorzystać, albo podobnych gadżetów? Sam zgłosiłbym się do pracy nad podobnymi wynalazkami.

 • Re: COP24: "Katowice rulebook". O ten dokument toczy się gra

  Jeżeli mówimy o średniej temperaturze kuli ziemskiej to wynika ona z globalnego bilansu energetycznego, w którym mamy 3 główne źródła energii: energia słoneczna (naturalna), energia wnętrza Ziemii (gorące jądro) oraz energia wytwarzana przez człowieka (spalanie wszelkich paliw oraz reakcje jądrowe). To ta ostania energia, którą sztucznie wytwarza człowiek powoduje, że średnia temperatura staje

 • Re: W Sejmie zebrał się klub PiS z udziałem premiera

  chętnie opowiadają straży granicznej jak pokonali trasę z Afryki te mudzinytam to już są reakcje jądrowe a nie próby ale nie o tym chciałem powiedzieć tylko martwi mnie to że ekolodzy nie protestują

 • Re: W Sejmie zebrał się klub PiS z udziałem premiera

  chętnie opowiadają straży granicznej jak pokonali trasę z Afryki te mudzinytam to już są reakcje jądrowe a nie próby ale nie o tym chciałem powiedzieć tylko martwi mnie to że ekolodzy nie protestują

 • Re: Re: Znikome ryzyko upadku satelity na polskę

  chyba nikt obecnie nie stosuje, ale generatory wykorzystujące reakcje jądrowe były wykorzystywane i to dość powszechnie. Kiedyś nawet spadł jakiś ruski złom na Kanadę i spowodował skażenie promieniotwórcze...

 • Re: Japonia: Eksplozja w elektrowni Fukushima I

  W El. Jądriowej jeżeli działa muszą zachodzić reakcje jądrowe. Dyletancie nawet nie wiesz co to jest rdzeń reaktora jądrowego i z czego się składa. Japońskie reaktory jądrowe są typu PWR. Prawdopodobnie nastąpiła tzw. katastrofa budowlana i mogło dojść do rozszczelnienia jakiegoś układu chłodzenia, lub wybuchu pomocniczych czynników np.wodoru do chłdzrnia generatorów, pary wodnej turbiny itp

 • Re: "Koalicja atomowa". Polska w jednym szeregu z Wlk. Brytanią, Francją i Czechami

  Elektrownie Aaaaaaaaaaa...tomowe to my już mamy. Są to każde elektrownie w których reakcje zachodzą na poziomie atomu, czyli np. Elektrownia Węglowa w Bełchatowie. A Elektrownie Jądrowe o których jest mowa w tekście przeprowadzają reakcje na poziome jądrowym. To pokazuje jaką wielcy "znawcy" macie wiedzę o energetyce jądrowej.