• Informacje na temat:

  jądrowe reakcje

Artykuły na temat: jądrowe reakcje
 • Putin i Obama chcą ostrej reakcji na jądrowe testy Korei Północnej

  Prezydenci Rosji i USA są zgodni, że na testy jądrowe Korei Północnej trzeba ostro reagować. Władimir Putin i Barack Obama rozmawiali o tym przez telefon, poruszając także kwestię wydarzeń na Ukrainie i w Syrii.

 • Kim Dzong Un: Korea Płn. zminiaturyzowała głowice jądrowe

  ...​Korea Północna zminiaturyzowała głowice jądrowe w celu wyposażenia międzykontynentalnych pocisków balistycznych - oświadczył w środę czasu lokalnego przywódca tego kraju Kim Dzong Un, cytowany przez oficjalną agencję KCNA.

 • Próby nuklearne Korei Północnej. Jest reakcja UE

  ...ostro potępiła ostatnie próby jądrowe Phenianu. W specjalnym oświadczeniu wezwała także Koreę Północną do współpracy ze społecznością międzynarodową.

 • Korea Płn.: Zawieszenie pomocy przez USA "przesadzoną reakcją"

  Republika Ludowo-Demokratyczna (KRLD) zaakceptowała 29 lutego wprowadzenie moratorium na wystrzeliwanie pocisków rakietowych dalekiego zasięgu, testy jądrowe i wzbogacanie uranu na terenie kompleksu jądrowego Jongbion. W zamian Stany Zjednoczone zobowiązały się do dostarczenia 240 tys. ton pomocy żywnościowej (oleju roślinnego, suszonych warzyw i gotowych posiłków), przeznaczonej dla dzieci...

 • Kiedy Rosja dostarczy Iranowi paliwo jądrowe?

  Prezydent Rosji Władimir Putin, odmówił podania daty rozpoczęcia dostaw paliwa do pierwszej irańskiej elektrowni nuklearnej w Buszerze. Podkreślił, że stanie się to po wyjaśnieniu wszelkich rozbieżności w kontrakcie.

 • Szef Pentagonu ostrzega przed atakiem na Iran

  Minister obrony USA Leon Panetta ostrzegł przed "niezamierzonymi konsekwencjami" ataku na irańskie instalacje jądrowe. Jak powiedział, interwencja wojskowa powinna być ostatecznością.

 • Nuklearna gra Kim Dzong Una

  Nasze głowice jądrowe zostały zmniejszone do rozmiarów pozwalających na umieszczenie ich w rakietach - oświadczył Kim Dzong Un. Wcześniej przywódca Korei Północnej nadzorował szereg testów broni masowego rażenia i ostrzegł Stany Zjednoczone przed prewencyjnym atakiem nuklearnym. W co gra młody dyktator z Pjongjangu?

 • UE kolejny raz zaostrza sankcje wobec Korei Północnej

  Unia Europejska kolejny raz zaostrzyła we wtorek sankcje wobec Korei Północnej, dostosowując je do wrześniowej decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ. To reakcja na rozwijanie przez ten kraj broni jądrowej i pocisków balistycznych.

 • Unia Europejska zaostrza sankcje wobec Korei Północnej

  UE kolejny raz zaostrzyła we wtorek sankcje wobec Korei Północnej, dostosowując je do wrześniowej decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ. To reakcja na rozwijanie przez Koreę Północną broni jądrowej i pocisków balistycznych.

 • "Interwencja w Iranie powinna być ostatecznością"

  Minister obrony USA Leon Panetta ostrzegł przed "niezamierzonymi konsekwencjami" ataku na irańskie instalacje jądrowe. Jak powiedział na konferencji prasowej, interwencja wojskowa powinna być ostatecznością.

Dyskusje na temat: jądrowe reakcje
 • Re: Andrzej Duda: Nie rozumiem tego

  generalnie nawet zimna fuzja tego nie ogarnie... reakcje jądrowe też trudne do przewidzenia - prawdopodobny skurcz jąder w wyniku spadku temperatury topnienia!

 • Re: Tomasz Szatkowski: Zakup Patriotów nadal możliwy w tym roku

  Dlaczego Polska nie chce rozwijać własnych technologii, nowszych niż rakiety? Są lasery, które tak potrafią nagrzać wodór, że zaczynają się reakcje jądrowe. Dlaczego ich nie można wykorzystać, albo podobnych gadżetów? Sam zgłosiłbym się do pracy nad podobnymi wynalazkami.

 • Re: Re: Znikome ryzyko upadku satelity na polskę

  chyba nikt obecnie nie stosuje, ale generatory wykorzystujące reakcje jądrowe były wykorzystywane i to dość powszechnie. Kiedyś nawet spadł jakiś ruski złom na Kanadę i spowodował skażenie promieniotwórcze...

 • Re: Japonia: Eksplozja w elektrowni Fukushima I

  W El. Jądriowej jeżeli działa muszą zachodzić reakcje jądrowe. Dyletancie nawet nie wiesz co to jest rdzeń reaktora jądrowego i z czego się składa. Japońskie reaktory jądrowe są typu PWR. Prawdopodobnie nastąpiła tzw. katastrofa budowlana i mogło dojść do rozszczelnienia jakiegoś układu chłodzenia, lub wybuchu pomocniczych czynników np.wodoru do chłdzrnia generatorów, pary wodnej turbiny itp

 • Re: Skrajne reakcje w Rosji po wyroku trybunału ws. Katynia

  2 wojny światowej- zaskoczenie szybkość i terror. Zwycięstwa Chin przerażą Stany Zjednoczone. Chiny rzucą bomby jądrowe na zakłady zbrojeniowe i ośrodki doświadczalne broni atomowej w Rosji. Wywołają one potworne zniszczenia, wstrząsy i zaburzenia w przyrodzie, co się później zemści na nich samych. Armia chińska zginie od broni jądrowej, która rzuci na cały świat, chociaż początkowo będzie zwyciężać

 • Re: "Koalicja atomowa". Polska w jednym szeregu z Wlk. Brytanią, Francją i Czechami

  Elektrownie Aaaaaaaaaaa...tomowe to my już mamy. Są to każde elektrownie w których reakcje zachodzą na poziomie atomu, czyli np. Elektrownia Węglowa w Bełchatowie. A Elektrownie Jądrowe o których jest mowa w tekście przeprowadzają reakcje na poziome jądrowym. To pokazuje jaką wielcy "znawcy" macie wiedzę o energetyce jądrowej.

 • Re: Japonia: Chłodzenie reaktorów w Fukushimie

  jednak jest prawdopodobne że może się nią stać pręty paliwowe i substancje przyśpieszające reakcje jądrowe są blisko siebie plus woda i wysoka temperatura może do tego doprowadzić ale jest to mało(...) w reaktorze są jeszcze pręty spowalniające reakcje jądrowe więc by rozregulowały całą reakcje co jest niepożądane w bombach jądrowych ( czym więcej reagentów przereaguje tym zjawisko zachodzi

 • Re: Trzej pracownicy elektrowni Fukushima napromieniowani

  ciekawostka również nie chodziła na fizykę, gdyż wówczas wiedziałaby, że reakcje jądrowe niosą zagrożenia, ale sposoby ich eliminacji są całkiem dobrze opracowane. Co do prostoty i mataczenia - podaj mi przykład jakiegoś wydarzenia, do którego nikt nie miałby zastrzeżeń i nie szukał teorii spiskowej. Ludzie lubią ten stan, w którym wydaje im się, że wszyscy kłamią a oni sami, bez niczyjej

 • Re: W Fukuszimie obawy o kolejny wyciek radioaktywny

  Nigdzie. Po prostu tam stoi i gdy promieniowanie spadnie po około 2-4 tygodniach można ją wykorzystać ponownie bo jest na tyle mało aktywna by ją przefiltrować nie zabijając przy tym pracowników. W wygaszanych prętach jeszcze przez kilka lat będą zachodzić reakcje jądrowe i będą powstawać bardzo niebezpieczne izotopy o krótkim czasie połowicznego rozpadu i to one dostają się do wody przez

 • Re: Wzrost promieniowania w elektrowni atomowej w Fukushimie

  Wewnątrz naszej planety zachodzą takie same reakcje jądrowe i jakoś zyjemy, sporo tego wydostaje się na powierzchnię w sposób naturalny, są regiony na świecie gdzie pormieniowanie cały czas jest silne w sposób naturalny i ludzie tam żyją i nic im nie jest więc tak jak napisano nawet gdyby taką skażoną wodę wylać do ocenau to się rozejdzie i naturze nie zrobi to różnicy. To taka sam niepotrzebna