• Informacje na temat:

  jadwiga św.

Artykuły na temat: jadwiga św.
 • ...28 grudnia św. Jadwiga Śląska została patronką Dębicy - ogłoszono podczas uroczystej sesji rady miejskiej.

 • Już siedemdziesiąt zabytków, pomników i obiektów inżynierskich w Gdańsku jaśnieje po zmroku dzięki specjalnemu oświetleniu. W poniedziałek 20 grudnia uruchomiono iluminację kolejnego zabytku - gdańskiego kościoła p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Nowym Porcie.

 • Święta Jadwiga Śląska patronką Dębicy

  Od 28 grudnia Dębicy patronuje św. Jadwiga Śląska. Dębica jest pierwszym miastem w diecezji, które ma swego patrona. Biskup Skworc odczytał dekret wydany przez kongregację, w którym Stolica Apostolska wyraziła zgodę, aby to św. Jadwiga Śląska została patronką miasta. Podczas uroczystej sesji przewodniczący Rady Miejskiej Jan Borek przypomniał wszystkim zebranym treść uchwały z maja br. o wyborze...

 • Uroczystości pogrzebowe Jadwigi Kaczyńskiej

  Życie Jadwigi Kaczyńskiej było życiem matki i Polki, życiem człowieka nauki i pracy - powiedział biskup diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz, podczas środowej mszy pogrzebowej w intencji matki Jarosława i Lecha Kaczyńskich w Bazylice św. Krzyża w Warszawie.

 • Piknik św. Jadwigi pełen atrakcji

  W najbliższą sobotę 5 czerwca odbędzie się Powiatowy Dzień Rodziny oraz Piknik św. Jadwigi. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie. W programie znajdą m.in. występy zespołów młodzieżowych, wokalnych i tanecznych. Koncert zespołów: Joker, Nowak Band, a o godz. 19.00 koncert zespołu Max Klezmer Band.

 • Relikwie św. Jadwigi przekazał w niedzielę delegacji polsko-litewskiej proboszcz Katedry Wawelskiej ks. Zdzisław Sochacki. Relikwie trafią na Litwę do klasztoru franciszkanów w Wilnie - poinformował w niedzielę PAP franciszkanin o. Jan Szewek.

 • Wystawienie relikwii św. Walentego uświetni w sobotę obchody walentynek w Chełmnie koło Torunia. Nie wiadomo, od kiedy relikwie św. Walentego (kawałek górnej części czaszki) są przechowywane w chełmińskiej farze pw. Najświętszej Marii Panny.

 • Na Starych Powązkach pożegnano Jadwigę Kaczyńską

  Jadwiga Kaczyńska, matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich, została w środę pochowana na warszawskich Starych Powązkach. Mama była osobą skromną, cichą i spokojną, miała ogromny dar kontaktu z ludźmi - mówił o matce Jarosław Kaczyński podczas mszy pogrzebowej w Bazylice św. Krzyża.

 • Henryk Mikołaj Górecki otrzymał w poniedziałek najwyższe odznaczenie papieskie przyznawane osobom świeckim - Order św. Grzegorza Wielkiego. Medal wręczyli kompozytorowi metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i kard. Franciszek Macharski.

 • Spotkali św. Mikołaja w Górecku Kościelnym

  O poranku znowu było kolorowo na zamojskim parkingu. To zamojska dziatwa wybierała się na spotkanie ze św. Mikołajem w Górecku Kościelnym na 10 Jubileuszowym Rajdzie Mikołajkowym.

Zdjęcia na temat: jadwiga św.
Wideo na temat: jadwiga św.
 • Uroczystości pogrzebowe Jadwigi Kaczyńskiej

  W warszawskiej bazylice św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu odprawiono mszę pogrzebową Jadwigi Kaczyńskiej. Matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich spocznie w rodzinnym grobowcu na Starych Powązkach. Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia w wieku 86 lat.

 • Niezwykłe odkrycie pod kościołem na Dolnym Śląsku

  W krypcie pod kościołem św. Jadwigi w Walimiu znaleziono 20 trumien duchownych i ich rodzin datowanych nawet na połowę XVII wieku. Odkrycia dokonał historyk od lat studiujący niemieckie kroniki.

Dyskusje na temat: jadwiga św.