• Informacje na temat:

  jagiełło

Artykuły na temat: jagiełło
 • ​Zmarł Michał Jagiełło

  Zmarł Michał Jagiełło, pisarz, taternik, wieloletni dyrektor Biblioteki Narodowej - poinformowało w poniedziałek Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

 • Nie żyje Michał Jagiełło: Pisarz, taternik, dyrektor BN

  Zmarł Michał Jagiełło, pisarz, taternik, wieloletni dyrektor Biblioteki Narodowej. Informację o jego śmierci przekazało Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

 • "Rzeczpospolita": Wielka wymiana prezesów. Tylko Jagiełło śpi spokojnie

  „Niemal we wszystkich 32 znaczących firmach państwowych po przejęciu władzy przez PiS nastąpiła wymiana prezesów i większości członków zarządu” – pisze w środowym wydaniu „Rzeczpospolita”. „W gronie szefów naszych narodowych czempionów jedynie Zbigniew Jagiełlo, kierujący PKO BP, zachował stanowisko i - jak zapewnił minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz - śpi spokojnie” – dodaje dziennik.

 • Jagiełło dotknięty

  Były poseł SLD Andrzej Jagiełło, zamieszany w tzw. aferę starachowicką, poczuł się dotknięty prośbą prawicowych radnych, którzy nie chcą zapraszać go na sesje rady powiatu. Nie podoba mu się stwierdzenie, że współpracował z przestępcami. Dlatego oskarżył ich o pomówienie.

 • Niezapomniany Brunner i król Jagiełło. Dziś 94. urodziny Emila Karewicza

  94 lata temu w Wilnie urodził się Emil Karewicz - wybitny aktor teatralny i filmowy. To on wcielił się w rolę Hermanna Brunnera w kultowej "Stawce większej niż życie". Pamiętamy go też m.in. z roli króla Władysława Jagiełły w "Krzyżakach".

 • Prokurator nie ujawnił wyjaśnień posła. Jagiełło, wychodząc z prokuratury, powiedział dziennikarzom, że złożył wyjaśnienia, nie popełnił żadnego przestępstwa i jest całkowicie niewinny. Poseł Andrzej Jagiełło był przesłuchiwany w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach w obecności swoich obrońców - poinformował zastępca prokuratora okręgowego Janusz Bors. Prokuratura nie udzieliła szczegółowych...

 • Poseł SLD Andrzej Jagiełło złożył rezygnację ze wszystkich funkcji w partii oraz z członkostwa w klubie parlamentarnym SLD - poinformował dzisiaj szef SLD w województwie świętokrzyskim, poseł Henryk Długosz.

 • Władysław Jagiełło ma być na koniu? - zapytał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Matuszak. - Może warto przedstawić go jako mądrego władcę i gospodarza? - Taki pomnik będzie kosztował około...

 • Najważniejsze postacie sobotniej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem tj. Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego i król Polski Władysław Jagiełło są już na Polach Grunwaldu, a ich obozy są już rozbite i można je zwiedzać.

 • Jagiełło za kratkami

  Skazany w sprawie przecieku starachowickiego były poseł SLD Andrzej Jagiełło stawił się w areszcie śledczym w Kielcach. Jutro mija termin wyznaczony przez sąd Jagielle oraz Henrykowi Długoszowi na zgłoszenie się w zakładzie karnym.

Zdjęcia na temat: jagiełło
Wideo na temat: jagiełło
 • „Rak piersi nie boli”. Jakie są objawy nowotworu?

  „Mitem jest to, że tylko guzek w piersi jest objawem raka. Objawem nowotworu może też być tzw. skórka pomarańczy, czyli pogrubienie skóry na piersi” - mówi dr. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld, specjalista z Warszawskiego Centrum Onkologii.

 • Rozmowa z Andrzejem Boruckim, dyrektorem Muzeum w Łęczycy

  Łęczyca to niespełna 15-tysięczne Miasto Królewskie, czyli takie, w którym król Kazimierz Wielki wybudował swój zamek, a król Władysław Jagiełło wypowiedział wojnę Krzyżakom. Dziś zamek królewski nadal przynosi sławę i chlubę łęczycanom, bo co roku w sierpniu najlepsi europejscy "rycerze" stają w szranki na dziedzińcu budowli.