• Informacje na temat:

  jagiellonowie

Artykuły na temat: jagiellonowie
 • ...poślubieniu Jadwigi Andegaweńskiej w 1386 r., został królem Polski.  W 1440 r. Jagiellonowie zasiedli na tronie węgierskim, ale trwało to zaledwie 4 lata, gdyż Władysław Warneńczyk zginął w bitwie pod(...) wzrost znaczenia Polski na arenie międzynarodowej. Jagiellonowie byli jedną z największych i najbardziej znaczących dynastii w Europie.

 • Ekstraklasa: Wisła pokonała Jagiellonię

  Piłkarze Wisły Kraków pokonali w piątkowym meczu na swoim stadionie Jagiellonię Białystok 1:0. Wiślacy objęli prowadzenie w 25 minucie.

 • Ekstraklasa: Lechia pokonała Jagiellonię

  W drugim niedzielnym meczu inauguracyjnej kolejki rundy wiosennej Lechia pokonała w Gdańsku prowadzącą w tabeli Jagiellonię Białystok 3:0 (1:0) i dzięki temu zwycięstwu została liderem piłkarskiej ekstraklasy. Wszystkie gole dla gospodarzy strzelili bliźniacy Marco i Flavio Paixao.

 • ​Irlandzki napastnik wzmocni Jagiellonię Białystok

  Szykuje się prawdziwy hit pod koniec zimowego okna transferowego. Irlandczyk Cillian Sheridan jest już w drodze do Polski. Sportowiec zostanie graczem Jagiellonii Białystok.

 • Ekstraklasa: Korona pokonała Jagiellonię

  Korona Kielce pokonała Jagiellonię Białystok 3-2 w meczu 1. kolejki Ekstraklasy. Spotkania dobrze nie będzie wspominał bramkarz gości Krzysztof Baran.

 • Ekstraklasa: Śląsk Wrocław rozgromiony przez Jagiellonię Białystok

  Jagiellonia Białystok wygrała ze Śląskiem Wrocław 4:0 w meczu 9. kolejki Ekstraklasy. Dwie bramki dla drużyny z Podlasia zdobył Przemysław Frankowski, a po jednej Konstantin Vassiljev i Taras Romanczuk.

 • Osiemnastka na Jagiellonię

  Dziś Legia Warszawa zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Początek spotkania o godz. 20.30 w stolicy województwa podlaskiego.

 • Grad bramek w Chorzowie, Ruch pokonał Jagiellonię

  Przedostatni w tabeli Ruch Chorzów wygrał na własnym stadionie po raz pierwszy w tym sezonie pokonując wysoko Jagiellonię Białystok. Goście byli zdecydowanym faworytem i przez pierwsze pół godziny spotkania potwierdzili to na boisku.

 • Rondo Jagiellonów już po remoncie

  W czwartek w godzinach popołudniowych zakończył się remont ronda Jagiellonów w Bydgoszczy. Podczas prowadzonych prac budowlanych robotnicy wymienili zniszczone tory oraz uszczelnili płytę przykrywającą tunel pod rondem.

 • Legia Warszawa pokonała Jagiellonię Białystok 2:1 (2:0) w meczu 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Spotkanie było przełożone z powodu żałoby narodowej po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Zdjęcia na temat: jagiellonowie
Wideo na temat: jagiellonowie
 • Plac hetmana Czarnieckiego w Tykocinie

  Podlaski Tykocin był dziś Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Prawa miejskie otrzymał w 1425 roku. Po śmierci ostatniego z rodu litewskiego Gasztołdów miasto przeszło pod władzę króla Zygmunta Starego. Tykocin stał się wtedy centrum i siedzibą podlaskich dóbr królewskich. W tamtejszym zamku umieszczony był arsenał Rzeczypospolitej, skarbiec m.in. ze słynnymi arrasami i biblioteką królewską. Po wygaśnięciu dynastii Jagiellonów do 1661 roku miasto pozostało królewszczyzną, żeby później trafić w...

 • Co przyciągało monarchów i magnatów do Tykocina?

  Tykocin był dziś Twoim Miastem w Faktach RMF FM. To blisko 600-letnie podlaskie miasto jest najstarszym i najpiękniejszym zespołem urbanistycznym historycznego Podlasia. Tykocin to miasto, gdzie przebywali wielokrotnie w dawnych czasach królowie oraz książęta polscy. Tykocin prawa miejskie otrzymał w 1425 roku. Po śmierci ostatniego z rodu litewskiego Gasztołdów miasto przeszło pod władzę króla Zygmunta Starego. Tykocin stał się wtedy centrum i siedzibą podlaskich dóbr królewskich. W...

Dyskusje na temat: jagiellonowie