• Informacje na temat:

  jan bez ziemi

Artykuły na temat: jan bez ziemi
 • Jan Kochanowski pozostał w pamięci potomnych jednym z najbardziej refleksyjnych poetów i to nie tylko doby renesansu, w którym tworzył swe dzieła. Ponieważ był twórcą sięgającym po różnorodne gatunki, nie w każdym owe myśli filozoficzne tak wyraziście dostrzegamy. Główną wykładnią światopoglądu poety pozostają pieśni. Poeta zebrał je w dwóch tomach: Pieśni księgi dwoje i Pieśni kilka.

 • Jan Niezbędny

  Zżyma się, kiedy piszą o nim, że tak cudownie i wspaniale przeżywa swoją chorobę. Mówi, że jest zwyczajnym chorym jakich tysiące. Ale nie wierzcie mu za grosz. Bo jeśli ks. Jan Kaczkowski jest "zwyczajny", to ja w takim razie jestem chińskim maharadżą.

 • "Polityczne trzęsienie ziemi". Politycy o najnowszym sondażu

  ..."To polityczne trzęsienie ziemi" - w ten sposób rzecznik PO Jan Grabiec ocenił środowy sondaż Kantar Millward Brown dla TVN, z którego wynika, że w ciągu ostatniego miesiąca PiS stracił 12 pkt. proc. poparcia, a Platforma zyskała 6 pkt. procentowych. Do sprawy odnieśli się także posłowie PiS, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL.

 • 14 lat temu zmarł papież Jan Paweł II

  Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Był jednym z najbardziej wpływowych przywódców przełomu wieków. Pracował bez wytchnienia, aby budować fundament moralny świata(...) "Odnów oblicze!" nawiązuje bezpośrednio do pamiętnego wezwania Jana Pawła II: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi". "Odnowa oblicza" Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II...

 • W Pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbyła się we wtorek prezentacja albumu "Jan Paweł II. Syn tej Ziemi", wydanego przez Wydawnictwo "Biały Kruk".

 • 40 lat temu Jan Paweł II rozpoczął pierwszą pielgrzymkę do Polski

  ...40 lat temu, 2 czerwca 1979 roku, Karol Wojtyła po raz pierwszy odwiedził Polskę jako papież Jan Paweł II. Pielgrzymka, która w dużym stopniu zapoczątkowała też rozpad systemu komunistycznego, wywołała w kraju nieopisany entuzjazm i równie wielkie obawy władz.

 • ​Cuda bez dowodów

  ...bogatsza. Cuda bezkrwawe W 1604 r. we włoskim Mogoro do Komunii w wielkanocny poniedziałek przystąpili dwaj mężczyźni, znani z rozwiązłego trybu życia. Wprawdzie zdziwiony proboszcz Komunii im udzielił, ale ci natychmiast ją wypluli, jakby parzyła ich w język i w popłochu wybiegli z kościoła. Hostie zebrano z ziemi i zgodnie z przepisami umyto posadzkę - a im bardziej ją szorowano, tym...

 • 12 lat temu zmarł papież Jan Paweł II

  Dziś mija 12 lat od śmierci Jana Pawła II. Przy grobie polskiego papieża w bazylice Świętego Piotra odprawiona została msza. W 2014 roku Jan Paweł II został ogłoszony świętym.

 • ​Ardanowski: Będzie moratorium na zakup państwowej ziemi

  Na zakup państwowej ziemi zostanie wprowadzone moratorium na okres do 5 lat; oznacza to, że w gestii państwa pozostanie ok. 1,5 mln hektarów - poinformował PAP poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski. Według niego resort rolnictwa przygotuje też nową ustawę o ustroju rolnym.

 • ​Spór o pomnik Jana Pawła II. Decyzja radnych Słupska

  ...pomnik W czwartek słupscy radni wyrazili wolę przyjęcia pomnika Jana Pawła II na teren miasta, jeśli ten przenoszony byłby do Polski. Za przyjęciem rezolucji bez dyskusji zagłosowało 14 radnych(...)+ pomnik papieża Jana Pawła II w Ploermel we Francji i przenieść go do Polski, gdzie znajdzie swój dom na Ziemi Ojczystej" - czytamy w rezolucji. Radni napisali, że nie godzą się na "niszczenie symboli...

Dyskusje na temat: jan bez ziemi