• Informacje na temat:

  jan długosz

Artykuły na temat: jan długosz
 • Twoje Miasto Kłobuck: Jan Długosz, morsy, kłobucki chleb i kamienne sowy

  ...baroku. Pierwszym proboszczem był tu Bartłomiej Długosz herbu Wieniawa, który później przekazał parafię swojemu bratankowi Janowi Długoszowi. Słynny historyk i kronikarz jest najbardziej znaną postacią historyczną związaną z Kłobuckiem. W kościelnym skarbcu zachowały się ufundowane przez niego sprzęty liturgiczne. Jan Długosz ufundował także klasztor, do którego sprowadził z Krakowa kanoników...

 • Projekt pomnika Jana Długosza jest gotowy, monument zostanie odlany z brązu - poinformował w poniedziałek przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika w Kłobucku. Budowa ma się zakończyć w 2015 roku, w rocznicę obchodów 600-lecia urodzin kronikarza.

 • Prof. Michał Głowiński, autor książki "Rozmaitości interpretacyjne. Trzydzieści szkiców" otrzymał w czwartek w Krakowie Nagrodę im. Jana Długosza za najlepszą publikację z dziedziny humanistyki w 2014 r.

 • Autor książki "Gorycz zwycięstwa" - profesor Uniwersytetu Gdańskiego Mieczysław Nurek został laureatem 13. edycji Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, który w czwartek wieczorem rozstrzygnięto w Krakowie.

 • Dziesięć książek humanistycznych zostało nominowanych do Nagrody im. Jana Długosza, która po raz piętnasty zostanie wręczona podczas Targów Książki w Krakowie. Autor najlepszej z nich otrzyma 30 tys. zł i statuetkę autorstwa Bronisława Chromego.

 • Korona podróżna króla Kazimierza Wielkiego, jego pieczęć, fragment rękopisu, rękawiczki Św. Jadwigi - to wszystko można zobaczyć w Domu Jana Długosza w Sandomierzu. Wystawa w Muzeum Diecezjalnym potrwa do października.

 • Jan Kiepura znów w Krynicy

  Kaczyńskiego "Jak samotny szeryf". Kulminacją festiwalu będzie Telewizyjne Widowisko Plenerowe "Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura", realizowane 15 sierpnia na deptaku i rejestrowane przez telewizję. Widowisko to powtórzone zostanie w niedzielę w Nowej Hucie. Podczas widowiska wybitni artyści z Polski i zagranicy wykonają m.in. piosenki z repertuaru Kiepury. Małgorzata Długosz, Adam Szerszeń czy Tadeusz...

 • Jan Rokita na żywo

  Jan Rokita podczas środowego spotkania w krakowskim Klubie Pod Jaszczurami przyznał, że chce rządzić i z takim przekonaniem zaczął działać w polityce.

 • Były poseł SLD Henryk Długosz, skazany na karę półtora roku pozbawienia wolności za udział w tzw. przecieku starachowickim, w czwartek opuścił Zakład Karny w Nowej Hucie.

 • Uczcili 10. rocznicę wizyty Jana Pawła II

  ...10 rocznica wizyty Jana Pawła II w Zamościu, która miała miejsce 12 czerwca 1999. W uroczystościach X Dnia Papieskiego wzięli udział biskup Antoni Długosz znany wszystkim maluchom z telewizyjnego programu dla dzieci "ZIARNO" oraz zespół LUMEN pod kierownictwem Zbigniewa Małkowicza.

Zdjęcia na temat: jan długosz
Wideo na temat: jan długosz
Dyskusje na temat: jan długosz