• Informacje na temat:

  jan ewangelista

Artykuły na temat: jan ewangelista
 • W prawosławnym monasterze Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu koło Białegostoku odbyły się we wtorek uroczystości z okazji święta apostoła i ewangelisty Jana Teologa. Jest on patronem XIX-wiecznej cerkwi, jednej z dwóch w tym klasztorze.

 • Odzyskano barokową rzeźbę. Ktoś po wojnie ukrył ją w ruinach pałacu

  Policjanci ze Szczecina odnaleźli barokową rzeźbę ukrytą pod schodami w ruinach dworu w pow. polickim. Informację o miejscu ukrycia rzeźby dostali od anonimowej osoby. Twierdziła ona, że rzeźba św. Jana Ewangelisty pochodzi z ambony kościoła w Tanowie. Skradziono ją po wojnie przed rozbiórką kościoła na przełomie lat 40. i 50. XX wieku.

 • ...duszpasterska jest tak zróżnicowana, możemy czasami zniechęcać się lub tracić motywację przez fakt, iż wielu chrześcijan nie tylko nie przykłada należytej wagi do życia sakramentalnego, ale też często(...) drodzy Bracia Kapłani! Myśląc o wielu naszych penitentach, przeczytajmy powtórnie tę zadziwiającą wskazówkę, jaką ewangelista Łukasz daje, opisując postępowanie Jezusa: "Gdy Jezus przyszedł na to...

 • Sensacyjne wydarzenie naukowe

  W kościele p.w. św. Jana Ewangelisty przy ul. św. Ducha w Szczecinie znakomicie zachowała się więźba z 3 ćwierci XIV wieku.

 • Gdańsk: Po dwóch wiekach sygnaturka wraca na dach kościoła św. Jana

  Na dach kościoła św. Jana w Gdańsku wraca sygnaturka. To specjalna wieżyczka z niewielkim dzwonem, którym w trakcie nabożeństw sygnalizowano tak zwany Sanctus i dzwoniono na podniesienie. Zrekonstruowano ją na podstawie rycin.

 • Prawosławne uroczystości w monasterze w Supraślu

  W prawosławnym monasterze Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu koło Białegostoku odbyły się w czwartek uroczystości z okazji święta apostoła i ewangelisty Jana Teologa. Jest on patronem XIX-wiecznej cerkwi, jednej z dwóch należących do tego klasztoru.

 • Antropolodzy, genetycy, historycy i archeolodzy ogłoszą w czwartek w Kwidzynie wyniki badań szczątków znalezionych w miejscowej katedrze św. Jana Ewangelisty. Wyniki uprawdopodabniają tezę, że są to szkielety wielkich mistrzów krzyżackich.

 • Osiem tabliczek z błogosławieństwami, wygłoszonymi według ewangelistów przez Chrystusa, umieścił w sobotę na drzewach wzdłuż szlaku z Przełęczy Salmopolskiej na Kotarz w Beskidzie Śląskim luterański duchowny ze Szczyrku ksiądz Jan Byrt.

 • Pojedziemy do Brzeska wykąpać się w piwie

  W podziemiach XIX-wiecznej rezydencji barona Jana Ewangelisty-Goetza w Brzesku za trzy lata powstanie pierwsze w Polsce piwne spa. Będzie to nowoczesne centrum odnowy biologicznej, w którym jednym z podstawowych kosmetyków będzie... piwo - czytamy w Polsce Gazecie Krakowskiej.

 • Znany tenor na Gdańskim Festiwalu Muzycznym

  W trakcie rozpoczynającego się za dwa tygodnie Gdańskiego Festiwalu Muzycznego wystąpi między innymi Thomas Michael Allen z USA, uważany za najbardziej poszukiwanego na świecie wykonawcę roli Ewangelisty w Pasjach Jana Sebastiana Bacha.

Zdjęcia na temat: jan ewangelista
Dyskusje na temat: jan ewangelista