• Informacje na temat:

  jan karol i

Artykuły na temat: jan karol i
 • ​40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

  ...16 października obchodzimy 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Prawie 27-letni pontyfikat Jana Pawła II przebiegał w duchu słów wypowiedzianych w pierwszej homilii polskiego papieża: "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!".

 • ​40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

  ...16 października obchodzimy 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Prawie 27-letni pontyfikat Jana Pawła II przebiegał w duchu słów wypowiedzianych w pierwszej homilii polskiego papieża: "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!".

 • Spór o wykorzystanie wizerunku Karola Wojtyły

  ..."Prawdziwe wybory są codziennie. Wybierz Karola Wojtyłę i śmiało idź naprzód" - zachęca od kilku dni Centrum Myśli Jana Pawła II. Nietypowe wykorzystanie wizerunku papieża w celu przypomnienia nauk i dziesiątej rocznicy jego śmierci "z ogromnym zaniepokojeniem" przyjęło Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

 • MSZ odznaczył Karola Tenderę za walkę z określeniem "polskie obozy zagłady"

  Za walkę przeciwko stosowaniu przez zagraniczne media określenia "polskie obozy zagłady" i za obronę dobrego imienia Polski odznaczono byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę. Otrzymał on najwyższe odznaczenie przyznawane przez MSZ - odznakę Bene Merito.

 • Prymas Polski: Jan Paweł II uczył świeżości wiary

  Od Jana Pawła II uczyliśmy się tej świeżości wiary, bo on nam ciągle przypominał o tym głoszeniu Chrystusa w świecie współczesnym tak, jak to mówił Sobór Watykański II - powiedział PAP prymas Polski abp Wojciech Polak. W piątek przypada 98. rocznica urodzin Karola Wojtyły.

 • Książe Karol w Kruszynianach

  Spotkanie z kilkusetletnią historią Tatarów na ziemiach Polskich, tradycją, kulturą i kuchnią tej społeczności - pod takim hasłem będzie przebiegać wtorkowa wizyta w Kruszynianach (Podlaskie) brytyjskiego następcy tronu, księcia Karola z małżonką.

 • Dwa pomniki pamięci o Janie Karskim

  .... Podobne ławeczki stoją już w Waszyngtonie (2002), Kielcach (2005), Nowym Jorku (2007), Łodzi (2009), Tel-Awiwie (2009) i Warszawie (2013). Autorem tych prac jest Karol Badyna – rzeźbiarz, profesor krakowskiej ASP. Niezwykłym pomnikiem pamięci o Janie Karskim jest też szczególna książka – monumentalna opowieść biograficzna „Jan Karski. Jedno życie” napisana przez Waldemara Piaseckiego...

 • ​Kraków: Zmarł ks. prof. Jan Maciej Dyduch

  W wieku 78 lat zmarł w sobotę ks. prof. Jan Maciej Dyduch, w latach 2004-2010 rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - poinformowało biuro prasowe archidiecezji krakowskiej.

 • Jak Karol Wojtyła został świętym

  ...na transparentach trzymanych przez wiernych na Placu św. Piotra. Przeczytaj biografię Karola Wojtyły Etap diecezjalny Pierwszy, diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego papieża Polaka(...) kandydata na ołtarze. W jego ramach przed trybunałem w Rzymie i dodatkowo powołanym w Krakowie przesłuchano ponad 100 świadków kolejnych etapów życia Karola Wojtyły - przyjaciół, hierarchów kościelnych...

 • Działaczki PiS domagają się dymisji rzecznika PO Jana Grabca

  ..." - dodaje Smogorzewski.   Na nagraniu widać jak obecny na konwencji rzecznik PO Jan Grabiec wręcza Smogorzewskiemu szablę ze słowami: "Prowadź nas do boju".   W piątek wieczorem rzecznik PO(...). Dlaczego Platforma Obywatelska do dzisiaj, do teraz nie wycofała tego poparcia" - pytała Czerwińska. "Uważamy również, że Jan Grabiec nie powinien - ponieważ jest współwinny i współodpowiedzialny za...

Zdjęcia na temat: jan karol i
Wideo na temat: jan karol i
 • Górale uczcili beatyfikację Jana Pawła II

  W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach odprawiona została w dziękczynna msza święta za beatyfikację Jana Pawła II. Poświęcony został ołtarz z relikwią papieża. Karol Wojtyła odwiedzał Podhale trzykrotnie podczas swoich pielgrzymek do Polski; w 1979 roku, w 1983 roku i w 1997 roku.

 • Wadowice uczciły pamięć Jana Pawła II

  „Od 2005 roku młodzież w rocznicę śmierci Jana Pawła II zbiera się na rynku w Wadowicach. To wspaniały hołd złożony zmarłemu papieżowi” – powiedziała burmistrz miasta Ewa Filipiak. Około 3 tysiące uczniów szkół z powiatu wadowickiego modliło się podczas mszy odprawionej w intencji papieża Polaka. Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach.

 • Ewa Kwaśny i Bogdan Zalewski zapraszają na popołudniowe Fakty RMF FM!

  Dziś 30 września 2013, ale na horyzoncie zajaśniała inna data: 27 kwietnia 2014. Tego dnia ma się odbyć uroczystość kanonizacji papieża Jana Pawła II. Nasz rodak zostanie świętym w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Symboliczny czas, bo w to samo święto Karol Wojtyła został błogosławionym. Nie zapominamy też o naszym dniu i chlebie powszednim, czyli prozie życia codziennego. Jak zwykle nasi

Dyskusje na temat: jan karol i