• Informacje na temat:

  jan karol i

Artykuły na temat: jan karol i
 • Spór o wykorzystanie wizerunku Karola Wojtyły

  ..."Prawdziwe wybory są codziennie. Wybierz Karola Wojtyłę i śmiało idź naprzód" - zachęca od kilku dni Centrum Myśli Jana Pawła II. Nietypowe wykorzystanie wizerunku papieża w celu przypomnienia nauk i dziesiątej rocznicy jego śmierci "z ogromnym zaniepokojeniem" przyjęło Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

 • MSZ odznaczył Karola Tenderę za walkę z określeniem "polskie obozy zagłady"

  Za walkę przeciwko stosowaniu przez zagraniczne media określenia "polskie obozy zagłady" i za obronę dobrego imienia Polski odznaczono byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę. Otrzymał on najwyższe odznaczenie przyznawane przez MSZ - odznakę Bene Merito.

 • Książe Karol w Kruszynianach

  Spotkanie z kilkusetletnią historią Tatarów na ziemiach Polskich, tradycją, kulturą i kuchnią tej społeczności - pod takim hasłem będzie przebiegać wtorkowa wizyta w Kruszynianach (Podlaskie) brytyjskiego następcy tronu, księcia Karola z małżonką.

 • Dwa pomniki pamięci o Janie Karskim

  .... Podobne ławeczki stoją już w Waszyngtonie (2002), Kielcach (2005), Nowym Jorku (2007), Łodzi (2009), Tel-Awiwie (2009) i Warszawie (2013). Autorem tych prac jest Karol Badyna – rzeźbiarz, profesor krakowskiej ASP. Niezwykłym pomnikiem pamięci o Janie Karskim jest też szczególna książka – monumentalna opowieść biograficzna „Jan Karski. Jedno życie” napisana przez Waldemara Piaseckiego...

 • Jak Karol Wojtyła został świętym

  ...na transparentach trzymanych przez wiernych na Placu św. Piotra. Przeczytaj biografię Karola Wojtyły Etap diecezjalny Pierwszy, diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego papieża Polaka(...) kandydata na ołtarze. W jego ramach przed trybunałem w Rzymie i dodatkowo powołanym w Krakowie przesłuchano ponad 100 świadków kolejnych etapów życia Karola Wojtyły - przyjaciół, hierarchów kościelnych...

 • Jan Śpiewak: Stoimy przed historyczną szansą

  Wszystkie decyzje reprywatyzacyjne Hanny Gronkiewicz-Waltz mogą być nieważne - mówi szef Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak. Jak tłumaczy, wynika to z analizy ponad stu decyzji reprywatyzacyjnych wydanych przez warszawski ratusz; w żadnej z nich nie zbadano jednej z przesłanek koniecznych do zwrotu.

 • Karol czaruje po raz drugi

  Wszyscy, którzy widzieli film "Och Karol" wiedzą, że kolejna część kultowej polskiej komedii o lekkim zabarwieniu erotycznym może się okazać absolutnym hitem. Już niebawem do kin wchodzi "Och Karol 2", obsada filmu jest imponująca.

 • Opolscy laureaci nagrody Karola Miarki

  Prof. dr hab. Adam Suchoński z Uniwersytetu Opolskiego i przedsiębiorca ze Strzelec Opolskich Karol Cebula zostali tegorocznymi laureatami nagrody im. Karola Miarki, przyznawanej przez marszałków województw śląskiego i opolskiego.

 • W niedzielę konsekracja kościoła św. Jana Pawła II w Krakowie

  W niedzielę, w 38. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w Krakowie odbędzie się konsekracja kościoła pw. św. Jana Pawła II. "Mamy wielki obowiązek i przywilej pamięci o człowieku, który zmienił świat" – podkreślał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

 • ​PO złoży wniosek do prokuratury ws. aukcji w Janowie Podlaskim

  PO złoży wniosek do prokuratury ws. niedopełnienia obowiązków służbowych przy organizacji aukcji koni w Janowie Podlaskim - zapowiedziała w czwartek posłanka PO Dorota Niedziela. Wniosek będzie dotyczył "prawdopodobnie" byłego wiceprezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Karola Tylendy.

Zdjęcia na temat: jan karol i
Wideo na temat: jan karol i
 • Górale uczcili beatyfikację Jana Pawła II

  W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach odprawiona została w dziękczynna msza święta za beatyfikację Jana Pawła II. Poświęcony został ołtarz z relikwią papieża. Karol Wojtyła odwiedzał Podhale trzykrotnie podczas swoich pielgrzymek do Polski; w 1979 roku, w 1983 roku i w 1997 roku.

 • Wadowice uczciły pamięć Jana Pawła II

  „Od 2005 roku młodzież w rocznicę śmierci Jana Pawła II zbiera się na rynku w Wadowicach. To wspaniały hołd złożony zmarłemu papieżowi” – powiedziała burmistrz miasta Ewa Filipiak. Około 3 tysiące uczniów szkół z powiatu wadowickiego modliło się podczas mszy odprawionej w intencji papieża Polaka. Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach.

 • Ewa Kwaśny i Bogdan Zalewski zapraszają na popołudniowe Fakty RMF FM!

  Dziś 30 września 2013, ale na horyzoncie zajaśniała inna data: 27 kwietnia 2014. Tego dnia ma się odbyć uroczystość kanonizacji papieża Jana Pawła II. Nasz rodak zostanie świętym w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Symboliczny czas, bo w to samo święto Karol Wojtyła został błogosławionym. Nie zapominamy też o naszym dniu i chlebie powszednim, czyli prozie życia codziennego. Jak zwykle nasi

Dyskusje na temat: jan karol i