• Informacje na temat:

  jan karol i

Artykuły na temat: jan karol i
 • Spór o wykorzystanie wizerunku Karola Wojtyły

  ..."Prawdziwe wybory są codziennie. Wybierz Karola Wojtyłę i śmiało idź naprzód" - zachęca od kilku dni Centrum Myśli Jana Pawła II. Nietypowe wykorzystanie wizerunku papieża w celu przypomnienia nauk i dziesiątej rocznicy jego śmierci "z ogromnym zaniepokojeniem" przyjęło Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

 • MSZ odznaczył Karola Tenderę za walkę z określeniem "polskie obozy zagłady"

  Za walkę przeciwko stosowaniu przez zagraniczne media określenia "polskie obozy zagłady" i za obronę dobrego imienia Polski odznaczono byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę. Otrzymał on najwyższe odznaczenie przyznawane przez MSZ - odznakę Bene Merito.

 • Prymas Polski: Jan Paweł II uczył świeżości wiary

  Od Jana Pawła II uczyliśmy się tej świeżości wiary, bo on nam ciągle przypominał o tym głoszeniu Chrystusa w świecie współczesnym tak, jak to mówił Sobór Watykański II - powiedział PAP prymas Polski abp Wojciech Polak. W piątek przypada 98. rocznica urodzin Karola Wojtyły.

 • Książe Karol w Kruszynianach

  Spotkanie z kilkusetletnią historią Tatarów na ziemiach Polskich, tradycją, kulturą i kuchnią tej społeczności - pod takim hasłem będzie przebiegać wtorkowa wizyta w Kruszynianach (Podlaskie) brytyjskiego następcy tronu, księcia Karola z małżonką.

 • Dwa pomniki pamięci o Janie Karskim

  .... Podobne ławeczki stoją już w Waszyngtonie (2002), Kielcach (2005), Nowym Jorku (2007), Łodzi (2009), Tel-Awiwie (2009) i Warszawie (2013). Autorem tych prac jest Karol Badyna – rzeźbiarz, profesor krakowskiej ASP. Niezwykłym pomnikiem pamięci o Janie Karskim jest też szczególna książka – monumentalna opowieść biograficzna „Jan Karski. Jedno życie” napisana przez Waldemara Piaseckiego...

 • Jak Karol Wojtyła został świętym

  ...na transparentach trzymanych przez wiernych na Placu św. Piotra. Przeczytaj biografię Karola Wojtyły Etap diecezjalny Pierwszy, diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego papieża Polaka(...) kandydata na ołtarze. W jego ramach przed trybunałem w Rzymie i dodatkowo powołanym w Krakowie przesłuchano ponad 100 świadków kolejnych etapów życia Karola Wojtyły - przyjaciół, hierarchów kościelnych...

 • Jan Śpiewak: Stoimy przed historyczną szansą

  Wszystkie decyzje reprywatyzacyjne Hanny Gronkiewicz-Waltz mogą być nieważne - mówi szef Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak. Jak tłumaczy, wynika to z analizy ponad stu decyzji reprywatyzacyjnych wydanych przez warszawski ratusz; w żadnej z nich nie zbadano jednej z przesłanek koniecznych do zwrotu.

 • Karol czaruje po raz drugi

  Wszyscy, którzy widzieli film "Och Karol" wiedzą, że kolejna część kultowej polskiej komedii o lekkim zabarwieniu erotycznym może się okazać absolutnym hitem. Już niebawem do kin wchodzi "Och Karol 2", obsada filmu jest imponująca.

 • Opolscy laureaci nagrody Karola Miarki

  Prof. dr hab. Adam Suchoński z Uniwersytetu Opolskiego i przedsiębiorca ze Strzelec Opolskich Karol Cebula zostali tegorocznymi laureatami nagrody im. Karola Miarki, przyznawanej przez marszałków województw śląskiego i opolskiego.

 • Dziś rocznica urodzin Jana Pawła II. Dziwisz: Zostawił nam ogromne dziedzictwo

  Św. Jan Paweł II zostawił nam ogromne dziedzictwo ducha. On sam żył święcie i umierał święcie. Jednocześnie uczył i przekonywał, że każda i każdy z nas może i powinien dążyć do świętości – powiedział kard. Stanisław Dziwisz w 98. rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Zdjęcia na temat: jan karol i
Wideo na temat: jan karol i
 • Górale uczcili beatyfikację Jana Pawła II

  W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach odprawiona została w dziękczynna msza święta za beatyfikację Jana Pawła II. Poświęcony został ołtarz z relikwią papieża. Karol Wojtyła odwiedzał Podhale trzykrotnie podczas swoich pielgrzymek do Polski; w 1979 roku, w 1983 roku i w 1997 roku.

 • Wadowice uczciły pamięć Jana Pawła II

  „Od 2005 roku młodzież w rocznicę śmierci Jana Pawła II zbiera się na rynku w Wadowicach. To wspaniały hołd złożony zmarłemu papieżowi” – powiedziała burmistrz miasta Ewa Filipiak. Około 3 tysiące uczniów szkół z powiatu wadowickiego modliło się podczas mszy odprawionej w intencji papieża Polaka. Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach.

 • Ewa Kwaśny i Bogdan Zalewski zapraszają na popołudniowe Fakty RMF FM!

  Dziś 30 września 2013, ale na horyzoncie zajaśniała inna data: 27 kwietnia 2014. Tego dnia ma się odbyć uroczystość kanonizacji papieża Jana Pawła II. Nasz rodak zostanie świętym w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Symboliczny czas, bo w to samo święto Karol Wojtyła został błogosławionym. Nie zapominamy też o naszym dniu i chlebie powszednim, czyli prozie życia codziennego. Jak zwykle nasi

Dyskusje na temat: jan karol i
 • 6 rocznica śmierci Jana Pawła II

  To właśnie dziś 2 kwietnia o godzinie 21.37 zmarł nasz ukochany rodak Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II Czy pamięć o naszym rodaku zanika ? czy to już taki odległy czas ? Przeglądam rożnego rodzaju media usiłując odnaleźć choć stronę o papieżu, jednak na próżno. Napotykam się na małe fragmenty w postaci banerów czy w kategorii "warto zobaczyć" pytanie czemu nie wiadomość dnia ?! A przecież

 • Re: Jan Olszewski: Odwołanie Macierewicza jest przedwczesne

  Panie Janie, chyba cukier panu skoczył

 • Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

  PONIEDZIAŁKOWE REFLEKSJE...... Tak jak pisałem wcześniej,mieliśmy bogaty w wydarzenia miniony tydzień jak i wczorajszą niedzielę,a to za sprawą kanonizacji dwóch papieży.Od wczoraj Jan XXIII i Jan,Paweł II,są kolejnymi świętymi,a nasz Karol Wojtyła,czyli Jan,Paweł II dołączył do licznego grona naszych polskich świetych.Nie bedę opisywał ceremonii kanonizacji,tę widzieliśmy osobiście lub na

 • Re: Książę Karol: Moje życie to piekło

  A Francuzi, Niemcy, Szwajcarzy, Austriacy, Włosi, Grecy, Serbowie, Chorwaci, Słoweńcy, Słowacy, Czesi, Węgrzy, Polacy, Litwini też?

 • Re: Książę Karol: Moje życie to piekło

  Ty też masz coś z głową, jak Anglicy. Polacy tęsknią za monarchią ale tylko w twojej wyobraźni. Na początku lat 90-tych pojawił się w Polsce zwolennik monarchii, nie pamiętam nazwiska. Pokazywano go często w telewizji przy orderach i w szarfach, rozdającego jakieś tytuły i inne dostojeństwa. W społeczeństwie był traktowany jako osobliwość i ciekawostka przyrodnicza. Nic o nim nie słychać od chyba 20 lat. Może umarł a razem z nim pomysł na powrót monarchii w Polsce, za którą, poza tobą, nikt...

 • Re: Książę Karol: Moje życie to piekło

  Zabrał swoją muszlę klozetową kiedy miał nocować u znajomych. A do czego on podłączył tą swoją muszlę?

 • Re: Karol Marks i wszyscy jego ignoranci

  Piszący to ewidentnie LEWAK który usiłuje wykorzystać hasła o wolności słowa do propagowania lewactwa! Przy wolności słowa trzeba jednak myśleć o czym się mówi i pisze! Obecność polcji sprawdzającej spotkanie w pełni uzasadniona!

 • Re: Viktor Orban o imigracji: Wciąż jesteśmy w oblężeniu

  Karol Młot, Jan III Sobieski, Viktor Orban.

 • Re: Karski: Kaczyński zawsze miał takie poglądy

  Karol Karski i Jan Karski syn i ojciec :)