• Informacje na temat:

  jan kasprowicz twórczość

Artykuły na temat: jan kasprowicz twórczość
 • Jan Kasprowicz to poeta, którego biografia silnie wpływała na twórczość. Zignorowanie tego, gdzie w danym momencie poeta przebywał i co przeżywał, nie tylko utrudni interpretację jego utworów, ale może nawet wyprowadzić na manowce.

 • Zaduszki "Ofensywy Brunetów"

  Śpiewają własne piosenki do wierszy m.in. Bolesława Leśmiana, Jana Kasprowicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i... Sofoklesa. Piszą też własne teksty.

 • Harendziańskie Zwyki w Zakopanem

  Zawody rowerowe w jeździe downhill, spotkanie z twórczością Jana Kasprowicza, koncerty zespołów regionalnych - to niektóre atrakcje VII Harendziańskich Zwyków, imprezy, która odbędzie się w weekend na zakopiańskiej Harendzie.

 • Dukaj, Stasiuk, Tokarczuk i Młynarski na liście lektur dla liceum i technikum

  Orzeszkowej, "Potop" Henryka Sienkiewicza, wybór wierszy Adama Asnyka, "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego, wybrane wiersze następujących poetów: Jan Kasprowicz, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Leopold(...). III, "Konrad Wallenrod". Uczniowie mają też poznać twórczość Juliusza Słowackiego - m.in. "Grób Agamemnona", "Testament mój" i "Kordiana" - i Zygmunta Krasińskiego ("Nie-Boska komedia"). Na liście są...

Dyskusje na temat: jan kasprowicz twórczość