• Informacje na temat:

  jan kazimierz

Artykuły na temat: jan kazimierz
 • Zmarł biskup senior diecezji kieleckiej Kazimierz Ryczan

  Po ciężkiej chorobie zmarł biskup senior diecezji kieleckiej, Kazimierz Ryczan - podała w środę Katolicka Agencja Informacyjna. Biskup Ryczan był ordynariuszem diecezji w latach 1993-2014.

 • Kazimierz Kutz i prof. Jan Herma wyróżnieni Śląskimi Szmaragdami

  Reżyser i parlamentarzysta Kazimierz Kutz oraz rzeźbiarz prof. Jan Herma zostali wyróżnieni Śląskimi Szmaragdami - nagrodami śląskiego Kościoła luterańskiego. Nagrody po raz ósmy wręczono w poniedziałek - w dniu Święta Reformacji - w Katowicach.

 • Kard. Kazimierz Nycz: Nie zawsze użycie krzyża godne jest tego znaku

  Nie zawsze użycie krzyża, czy próba schowania się za krzyżem Chrystusa, jest godna tego świętego znaku; czasem wręcz bywa profanacją i nie ma nic wspólnego z patriotyzmem - powiedział w środę metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. w intencji Ojczyzny.

 • Kard. Kazimierz Nycz obmył nogi 12 starcom

  Kardynał Kazimierz Nycz dokonał w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela obrzędu obmycia nóg 12 starcom oraz ucałował ich stopy. Przewodniczył też uroczystej mszy Wieczerzy Pańskiej.

 • Minister środowiska Jan Szyszko powołał na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdę - poinformował w poniedziałek Fundusz. Kujda z NFOŚiGW jest związany od 1998 roku, był dwukrotnie jego prezesem.

 • Radomski magistrat ogłosił kolejną edycję nagrody Św. Kazimierza, przyznawanej przez prezydenta miasta za popularyzację wiedzy o historii i tradycji Radomia. Św. Kazimierz jest od 1983 roku patronem tego miasta.

 • Kazimierz Nycz: Całe szczęście odeszliśmy już od papieskich kremówek

  ...​"Jan Paweł II - Patron Rodziny" - pod takim hasłem Kościół rzymskokatolicki będzie obchodził jubileuszowy - 15 Dzień Papieski, który odbędzie się 11 października. W tym dniu, w całej Polsce i w 18 innych krajach na terenie polonijnych parafii organizowane będą modlitwy, koncerty i przedstawienia teatralne, które mają wiernym przybliżać nauczanie Jana Pawła II.

 • Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach pochowano w sobotę gen. Kazimierza Gilarskiego, dowódcę Garnizonu Warszawa, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Uroczystości rozpoczęła msza w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

 • Prymas Polski: Jan Paweł II uczył świeżości wiary

  .... Dodał, że to wszystko pokazywało "nowy ewangeliczny dynamizm Kościoła, który razem z Janem Pawłem II był niewątpliwie odczuwany". "To ta ciągle prawda, że od Jana Pawła II uczyliśmy się tej(...) prymas. Natomiast metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz przypomniał w rozmowie z PAP, że zbliżają się ważne rocznice - nie tylko 98. urodzin Jana Pawła II, ale zwłaszcza okrągłe - za dwa lata 100

 • Jest projekt porozumienia ws. przyszłości kopalni Kazimierz-Juliusz

  Kopalnia Kazimierz-Juliusz, która miała zakończyć wydobycie z końcem września, będzie fedrowała dalej, aż do wyczerpania złóż. Zakład zostanie przejęty przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń, co jednak będzie wymagało zmian w prawie - zakłada projekt porozumienia ws. kopalni. To efekt trwających od sobotniego popołudnia negocjacji toczących się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach...

Zdjęcia na temat: jan kazimierz
Wideo na temat: jan kazimierz
 • Papa Mobile i portret Jana Pawła II

  Kardynał Kazimierz Nycz przedstawił program obchodów beatyfikacji w Warszawie. W niedzielę, 1 maja, warszawiacy będą mogli m.in. oglądać transmisję z Rzymu na 3 telebimach.

 • Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja

  Papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II. Decyzja ta kończy proces beatyfikacyjny papieża-Polaka. Jego beatyfikacja ma odbyć się 1 maja. - To jest wielkie święto nie tylko Kościoła katolickiego, ale dla wszystkich ludzi, którzy cenili Jana Pawła II – powiedział metropolita warszawski Kazimierz Nycz.

 • "Po beatyfikacji wciąż powinniśmy poznawać życie papieża"

  Czas po beatyfikacji papieża powinniśmy poświęcić na kontynuowanie poznawania pontyfikatu Jana Pawła II i jego życia - podkreślił kardynał Kazimierz Nycz.

Dyskusje na temat: jan kazimierz