• Informacje na temat:

  jan od krzyża

Artykuły na temat: jan od krzyża
 • Francuskie media o nakazie usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II

  ..."Jan Paweł II skazany na utratę krzyża" - czytamy w piątkowym wydaniu "Le Figaro". Gazeta pisze o wyroku sądu, który nakazał usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II, gdyż jest "ostentacyjnym symbolem religijnym", który "łamie zasadę świeckości państwa".

 • Węgierski rząd gotów przewieźć krzyż z pomnika Jana Pawła II do swojego kraju

  Rząd węgierski jest gotów sfinansować i wziąć na siebie ciężar administracyjny przetransportowania na Węgry krzyża wieńczącego pomnik papieża Jana Pawła II w bretońskim miasteczku Ploermel - powiedział w czwartek szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto.

 • Kard. Kazimierz Nycz: Nie zawsze użycie krzyża godne jest tego znaku

  Nie zawsze użycie krzyża, czy próba schowania się za krzyżem Chrystusa, jest godna tego świętego znaku; czasem wręcz bywa profanacją i nie ma nic wspólnego z patriotyzmem - powiedział w środę metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. w intencji Ojczyzny.

 • Przed odnowionym krzyżem uczczono pamięć Polaków z Huty Pieniackiej

  ...prawdy. Ale jednak znaleźli się ludzie, którzy przyczynili się do tego, że stoi dzisiaj granitowy krzyż. Chcemy wiedzieć, komu możemy podziękować za to - mówiła. Według ustaleń PAP za odbudową krzyża(...). Ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło podziękował Ukraińcom za odnowienie pomnika. Razem jesteśmy silni i dlatego dziś tu razem jesteśmy. Stoimy przed nowym krzyżem, który w sposób barbarzyński...

 • Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy dawnej opozycji

  Powinniście być dumni, dzięki wam możemy żyć w wolnej Polsce, która jest niewyobrażalnie lepsza - powiedział we wtorek wiceprezes IPN Mateusz Szpytma do działaczy opozycji przeciw władzy komunistycznej uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności.

 • ..."ideologicznych emblematów, a miejsce krzyża jest w kościele". 600 zgromadzonych w holu uczniów odmówiło powrotu do klas. Stojąc w miejscu, tupaniem zagłuszyli głos dyrektora. Jak na komendę odwrócili(...) krzyża, wierni w diecezji zaczęli zbierać podpisy. Jednocześnie szkolne krzyże, zdeponowane w garwolińskiej świątyni, rozpoczęły peregrynację po innych parafiach. Jeszcze jedną próbę podejmują rodzice 19

 • Jan Niezbędny

  Zżyma się, kiedy piszą o nim, że tak cudownie i wspaniale przeżywa swoją chorobę. Mówi, że jest zwyczajnym chorym jakich tysiące. Ale nie wierzcie mu za grosz. Bo jeśli ks. Jan Kaczkowski jest "zwyczajny", to ja w takim razie jestem chińskim maharadżą.

 • ...na żywieckim Rynku. Jan Paweł II, opuszczając miasto, przejechał na osiedle i pobłogosławił wiernych. Po pielgrzymce krzyż został ustawiony na szczycie Małego Grojca - góry, po której Karol Wojtyła...

 • Bóg błogosławi świat krzyżem

  To szczególny Wielki Piątek. Przede wszystkim dlatego, że po wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie usunięcia krzyża z włoskiej szkoły, gest całowania go w czasie dzisiejszego wieczornego nabożeństwa staje się wielkim zobowiązaniem do obrony tego znaku w przestrzeni publicznej - akcentuje "Nasz Dziennik".

 • W obronie krzyża na pomniku Jana Pawła II we Francji

  Ponad 26 tys. osób popisało się pod petycją w obronie krzyża na pomniku Jana Pawła II we Francji. Petycja jest skierowana do polityków Parlamentu Europejskiego, jej sygnatariusze sprzeciwiają się usuwaniu krzyża z przestrzeni publicznej oraz wskazują na chrześcijańskie korzenie Europy.

Zdjęcia na temat: jan od krzyża
Dyskusje na temat: jan od krzyża