• Informacje na temat:

  jan parandowski twórczość

Artykuły na temat: jan parandowski twórczość
 • Jan Józef Szczepański - twórca znany z niesamowitej rzetelności, silnego kręgosłupa moralnego i tego, że nazywa się go kontynuatorem tradycji Josepha Conrada, pozostał znany jako ten, który uważał, że pisarzem nie bywa się wtedy, gdy wiąże się to z pójściem na zbyt daleko idące ustępstwa.

 • Michał Głowiński został tegorocznym laureatem nagrody im. Jana Parandowskiego, przyznawanej przez polski PEN-club za całokształt twórczości. Wręczenie nagrody odbędzie się w poniedziałek w warszawskim Domu Literatury.

 • Prozaik, eseista i tłumacz literatury niemieckiej i rzymskiej, Jacek Bocheński, odebrał w poniedziałek przyznaną przez Polski PEN Club za całokształt twórczości pisarskiej Nagrodę im. Jana Parandowskiego.

 • ​Matura 2018: Język polski. Co będzie? Co było w poprzednich latach?

  ...są to: "Bogurodzica", twórczość Jana Kochanowskiego, "Dziady" (część III), "Pan Tadeusz", "Lalka", "Wesele", "Ferdydurke" i jedno wybrane opowiadanie Brunona Schulza. Pełną listę lektur(...). Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Zobacz fragment wraz z przykładowym rozwiązaniem Tematy maturalne 2016 na poziomie rozszerzonym: Temat 1: Określ, jaki problem podejmuje Jan...

 • Dukaj, Stasiuk, Tokarczuk i Młynarski na liście lektur dla liceum i technikum

  ...(w tym fragmenty Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy św. Jana) "Mitologia" (część I - Grecja) Jana Parandowskiego, fragmenty "Iliady" i "Odysei" Homera(...). III, "Konrad Wallenrod". Uczniowie mają też poznać twórczość Juliusza Słowackiego - m.in. "Grób Agamemnona", "Testament mój" i "Kordiana" - i Zygmunta Krasińskiego ("Nie-Boska komedia"). Na liście są...

Zdjęcia na temat: jan parandowski twórczość