• Informacje na temat:

  jan xii

Artykuły na temat: jan xii
 • XII Marsz Świętości Życia. "Dzieci są skarbem"

  Dawajmy świadectwo, że życie jest święte, idźmy w Panu - mówił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, rozpoczynając XII Marsz Świętości Życia. Marsz, organizowany przez archidiecezję warszawską i diecezję warszawsko-praską, wpisuje się w obchody Dnia Świętości Życia.

 • XII Międzynarodowy Festiwal Organowy

  Zapraszamy na koncert w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2008. Już w najbliższą środę (23 lipca) wystąpią: Paweł Gusnar - saksofon i Jan Bartłomiej Bokszczanin - organy.

 • XII Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - papież rodziny"

  ..."Jan Paweł II - papież rodziny" - to hasło tegorocznego, XII Dnia Papieskiego, który obchodzony będzie w niedzielę. W tym roku chcemy przypomnieć nauczanie Jana Pawła II na temat rodziny - mówił prezes Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" ks. Jan Drob.

 • Koncert, w programie którego znalazły się utwory Karola Szymanowskiego, zainaugurował w czwartek wieczorem w Bielsku-Białej XII Festiwal Kompozytorów Polskich. Imprezie patronuje Henryk Mikołaj Górecki.

 • Wspólnym przejściem przez Bramę-Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa, na polach lednickich zakończyło się w niedzielę XII Spotkanie Młodych Lednica 2000.

 • Organizatorzy XII Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 7 czerwca pod hasłem "Nazwałem was przyjaciółmi" spodziewają się od 80-100 tys. pielgrzymów.

 • XII Śląska Jesień Gitarowa

  Konkurs dla młodych gitarzystów i występy światowych sław złożą się na XII Śląską Jesień Gitarową, która odbędzie się w dniach 4-11 października w Tychach.

 • Koncerty muzyczne, spektakle audiowizualne, przejażdżki wozami traperskimi i terenowymi znajdą się programie XII edycji Bieszczadzkiego Zlotu Leśnych Ludzi, który rozpocznie się w piątek w Smolniku nad Osławą (Bieszczady).

 • Ruszył XII Festiwal Gwiazd

  ...otwarcia festiwalu towarzyszył wernisaż wystawy "Mistrzowie Młodopolskiego Pejzażu. Jan Stanisławski i jego uczniowie". W 2007 roku przypada setna rocznica śmierci Jana Stanisławskiego, jednego(...) twórcom polskim i zagranicznym o niekwestionowanym dorobku artystycznym. Otrzymają ją w tym roku Krystyna Janda, Jerzy Radziwiłowicz i Ewa Pobłocka. Wieczorem w kinie Neptun natomiast odbędzie się...

 • Jan Kochanowski pozostał w pamięci potomnych jednym z najbardziej refleksyjnych poetów i to nie tylko doby renesansu, w którym tworzył swe dzieła. Ponieważ był twórcą sięgającym po różnorodne gatunki, nie w każdym owe myśli filozoficzne tak wyraziście dostrzegamy. Główną wykładnią światopoglądu poety pozostają pieśni. Poeta zebrał je w dwóch tomach: Pieśni księgi dwoje i Pieśni kilka.

Dyskusje na temat: jan xii