• Informacje na temat:

  jan xxiii

Artykuły na temat: jan xxiii
 • Św. Jan XXIII patronem włoskiego wojska. Liczne protesty

  We Włoszech nasilają się protesty części środowisk kościelnych i świeckich w związku z ogłoszeniem przez Watykan świętego Jana XXIII patronem włoskiego wojska. Zdaniem przeciwników tej decyzji jest ona sprzeczna z nauczaniem tego papieża.

 • Mija druga rocznica kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II

  Druga rocznica kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II mija w środę, 27 kwietnia. Ceremonię niemającą precedensu w historii Kościoła nazwano mszą czterech papieży: dwóch wyniósł na ołtarze Franciszek w obecności swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI.

 • Wartość uśmiechu. Poznaj Jana XXIII

  ..."Na teraźniejszość patrz z nadzieją, za przeszłość dziękuj, a przyszłości nie planuj, tylko powierzaj ją Bogu". Jaki był Jan XXIII, jak opisują go ci, którzy go znali. O Dobrym papieżu - na portalu Stacja7 pisze Beata Zajączkowska.

 • Pierwsza rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII

  W poniedziałek przypada pierwsza rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Uczestniczyło w niej około 800 tysięcy wiernych. W przypadku polskiego papieża była ukoronowaniem rekordowo krótkiej drogi na ołtarze; został ogłoszony świętym 9 lat po śmierci.

 • Jan Paweł II oraz Jan XXIII świętymi!

  Franciszek, emerytowany papież Benedykt XVI oraz stu kardynałów i około tysiąca biskupów koncelebrowało uroczystą mszę kanonizacyjną w Watykanie. Wynieśli na ołtarze dwóch papieży: Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Według Watykanu w uroczystościach wzięło udział osiemset tysięcy wiernych. 300 tysięcy osób oglądało transmisję z mszy na telebimach, ustawionych na rzymskich placach i ulicach.

 • ...5 lat pontyfikatu i 8 encyklik - takie dziedzictwo nauczania pozostawił papież Jan XXIII. Największy wpływ wywarła na świecie jego ostatnia, przepełniona apelem o pokój i rozbrojenie encyklika "Pacem in terris", ogłoszona tuż przed jego śmiercią w 1963 roku.

 • Msza kanonizacyjna Jana Pawła II i Jana XXIII

  Papież Franciszek ogłosił Jana XXIII i Jana Pawła II świętymi. Wygłoszenie formuły kanonizacyjnej przez papieża było kulminacyjnym punktem niedzielnej mszy.

 • Kardynał Marx: Jan Paweł II i Jan XXIII wielkimi Europejczykami

  Uznani za świętych Jan Paweł II i Jan XXIII byli "wielkimi Europejczykami", a także wzorem wiary. Obaj odcisnęli piętno na losach Kościoła i świata - ocenił w niedzielę przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec kardynał Reinhard Marx.

 • Tysiące Polaków na kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II

  Polskie flagi były najbardziej widoczne na placu świętego Piotra w Watykanie. Tysiące Polaków przyjechały na mszę kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII. Przed południem papież Franciszek wyniósł na ołtarze swoich poprzedników. We mszy wzięło udział około 800 tysięcy osób.

 • Jan XXIII zostanie kanonizowany prawie 51 lat po śmierci. Na jego beatyfikację czekano 37 lat. Kilka razy krótsza była droga Jana Pawła II do świętości: kanonizacja odbędzie się 9 lat po śmierci.

Zdjęcia na temat: jan xxiii
Wideo na temat: jan xxiii
 • Prośba o wpisanie Jana XXIII i Jana Pawła II w poczet świętych

  Jan XXIII i Jan Paweł II zostali uznani za świętych Kościoła katolickiego. Mszę kanonizacyjną celebrował papież Franciszek. Posłuchaj wygłoszonej prośby o wpisanie Jana XXIII i Jana Pawła II w poczet świętych:

 • Relikwie świętych Jana XXIII I Jana Pawła II wniesione na ołtarz

  Po wygłoszeniu przez papieża Franciszka formuły kanonizacyjnej do ołtarza przyniesiono relikwie świętych Jana XXIII i Jana Pawła II. Relikwię naszego papieża do ołtarza przyniosła Kostarykanka uzdrowiona przez niego.

 • Franciszek Jan Paweł II był papieżem rodziny

  W posłudze ludowi bożemu Jan Paweł II był papieżem rodziny - powiedział papież Franciszek w homilii w czasie mszy kanonizacyjnej w Watykanie. Mówiąc o papieżu Polaku, ogłoszonym w niedzielę świętym, Franciszek podkreślił: "Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny". Kanonizowanego także w niedzielę Jana XXIII Franciszek nazwał "papieżem posłuszeństwa Duchowi

Dyskusje na temat: jan xxiii