• Informacje na temat:

  jan z damaszku

Artykuły na temat: jan z damaszku
 • ​ONZ: Walki wokół Damaszku odcięły 300 tys. ludzi od pomocy humanitarnej

  Walki toczące się w Syrii wokół Damaszku odcięły ok. 300 tysięcy ludzi od pomocy humanitarnej - alarmował w czwartek szef grupy roboczej ONZ ds. pomocy humanitarnej Jan Egeland. Potrzebne są przerwy w walkach, by zapewnić pomoc potrzebującym - dodał.

 • Jan Klata: Minister Gliński ma na sumieniu kolejny teatr

  ..."Minister Gliński ma na sumieniu kolejny teatr, jest to tym razem Stary Teatr w Krakowie" - powiedział przed próbą medialną spektaklu "Wesele" odchodzący dyrektor teatru Jan Klata. Komisja konkursowa jako jego następcę rekomenduje ministrowi kultury Marka Mikosa.

 • Patriarcha antiocheński Jan X przyjeżdża z Syrii do Polski

  ...2011 roku trwa wojna domowa. Zgodnie ze wstępnym programem wizyty, przedstawionym przez Kancelarię Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, we wtorek Jan X weźmie udział(...). W niedzielę weźmie natomiast udział w liturgii w świątyni Świętego Ducha w Białymstoku. W poniedziałek Jan X odwiedzi monaster w Supraślu, a następnie wróci do Warszawy. Stamtąd odleci...

 • Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Janem X

  ...​Patriarcha Antiochii Jan X w środę przedstawił Andrzejowi Dudzie dramatyczną sytuację mieszkańców Syrii, w tym chrześcijan - powiedział w środę podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. Prezydent z przebywającym z kilkudniową wizytą w Polsce patriarchą antiocheńskim spotkał się w Pałacu Prezydenckim.

 • Marek Mikos ma zastąpić Jana Klatę. Jest nowy dyrektor Teatru Starego w Krakowie

  Swój udział do konkursu na szefa Starego Teatru w Krakowie zgłosiło siedmiu kandydatów: Jan Klata, Marek Mikos, Paweł Miśkiewicz, Jan Polewka, Adam Sroka, Dariusz Zawiślak i Jacek Zembrzuski(...) sierpnia. Jan Klata był dyrektorem Starego Teatru od 2013 r. Na stanowisko powołał go w lipcu 2012 r. ówczesny szef resortu kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Klata krytykowany za...

 • Zdrojewski staje w obronie Jana Klaty

  Bogdan Zdrojewski staje w obronie dyrektora Teatru Starego w Krakowie Jana Klaty. W ubiegły czwartek grupa oburzonych widzów gwizdami i okrzykami przerwała spektakl "Do Damaszku". Protestujący zarzucali reżyserowi i dyrektorowi placówki obrazę moralności i ducha Narodowego Starego Teatru.

 • Pontyfikat Jana Pawła II

  ...; w Damaszku papież odwiedza meczet. 2002 24 stycznia - modlitwa w Asyżu przeciwko terroryzmowi i konfliktom na świecie. 11 lutego - utworzenie nowych diecezji w Rosji. 16-19 sierpnia - 8 pielgrzymka papieża...

 • ​ONZ alarmuje: Walki w Syrii odcięły 300 tys. ludzi od pomocy humanitarnej

  Walki toczące się w Syrii wokół Damaszku odcięły ok. 300 tysięcy ludzi od pomocy humanitarnej - zaalarmował szef grupy roboczej ONZ ds. pomocy humanitarnej Jan Egeland. Potrzebne są przerwy w walkach, by zapewnić pomoc potrzebującym - dodał.

 • Wschodnia Ghuta - epicentrum cierpienia

  ...- Trudno jest mi rozmawiać z ludźmi we Wschodniej Ghucie, bo po prostu muszę być z nimi szczera. Oni to wiedzą i ja to wiem: nie ma żadnej pomocy, która mogłaby do nich nadejść. Nie ma na arenie międzynarodowej potęgi, która byłaby gotowa do interwencji w imieniu prawdziwych ofiar tego świata. O krwawych bombardowaniach, głodzie i dramatycznym losie ludności na przedmieściach Damaszku opowiada...

 • ..."Próbowano upolitycznić tę wizytę, jednak papież odbywa tu tylko pielgrzymkę" - tak rzecznik Watykanu Joachim Navarro Valls skomentował próby wykorzystania przez Syryjczyków obecności Jana Pawła II do ich własnych politycznych celów. A propaganda jest wszechobecna - poddawani są jej nawet zagraniczni dziennikarze, którzy przybyli do Damaszku.

Dyskusje na temat: jan z damaszku