• Informacje na temat:

  jan z koszyczek

Artykuły na temat: jan z koszyczek
 • Ks. Sikorski: Wiara wymaga skoku w ciemność. Bóg nie jest św. Mikołajem

  ...w Porannej rozmowie w RMF FM ks. Jan Sikorski. "My byśmy chcieli wszystko wiedzieć dokładnie - tak bardzo mało wiemy o świecie, chociaż zdaje się, że bardzo dużo. Nie musimy wszystkiego wiedzieć. Tak jak(...) przepis. "Wziąć koszyczek, pójść poświęcić, wrócić do domu i oddać się sprawom domowym i nie myśleć o niczym - pogadać o z gośćmi o polityce, pokłócić się przy okazji trochę, może wyrzucić kogoś za drzwi...

 • Czy Jan Paweł II uzdrowił francuską zakonnicę?

  W Wielki Piątek obchodziliśmy piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Najczęściej skandowane po śmierci papieża hasło "santo subito" jest nadal aktualne. Wciąż bowiem trwają prace nad m.in. uznaniem cudów, które papież czynił za życia. Komisja lekarska Watykanu bada wyzdrowienie zakonnicy Marie Simon-Pierre, której przypadek wybrano jako cud do beatyfikacji papieża.

 • Kard. Dziwisz poświęcił pokarmy i wezwał do pojednania

  Do pojednania między ludźmi wezwał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę przed Bazyliką Mariacką w Krakowie. Kardynał prosił, by pojednanie było darem dla Jana Pawła II przed jego beatyfikacją.

 • Wielkanoc w Toruniu

  Dziś rozpoczynają się w Toruniu obchody wielkanocnego Triduum Paschalnego. Najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym kościoła zainauguruje w Wielki Czwartek Msza św. o godz.18. w katedrze śs. Janów, a zakończą nieszpory w Niedzielę Wielkanocną.

 • Kraków to jest miasto świętych. Teraz czekamy na nowego świętego - mówił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas sobotniego święcenia pokarmów wielkanocnych przed Bazyliką Mariacką.

 • Zaskakujące obietnice, niecodzienne plakaty. Hity kampanii samorządowej

  Samorządowa kampania wyborcza jest już na ostatniej prostej. Jak to zwykle bywa - obok poważnych obietnic pojawiły się też zaskakujące hasła, plakaty i inicjatywy. Poniżej prezentujemy subiektywny przegląd "ciekawostek kampanijnych". Czekamy też na sygnały od Was. Nasz mail: fakty@rmf.fm jest do Waszej dyspozycji! Czekamy również na Wasze komentarze pod artykułem.

 • Zaskakujące obietnice, niecodzienne plakaty. Hity kampanii samorządowej

  Samorządowa kampania wyborcza jest już na ostatniej prostej. Jak to zwykle bywa - obok poważnych obietnic pojawiły się też zaskakujące hasła, plakaty i inicjatywy. Poniżej prezentujemy subiektywny przegląd "ciekawostek kampanijnych".

 • Kąpiel dla urody i prezenty od zająca

  Historyk i Warmiak z urodzenia dr Jan Chłosta w książce pod tytułem "Doroczne zwyczaje i obrzędy na Warmii" napisał, że jeszcze przed nastaniem świtu w Niedzielę Wielkanocną dziewczęta biegły nad(...) udawał się do kościoła, to nie mógł uważać się za chrześcijanina. Po mszy wszyscy spieszyli się do domu na śniadanie. Dawniej nie wszędzie podawano potrawy mięsne, przeważnie spożywano chleb z twarogiem...

 • Kraków: Tradycja z niespodzianką

  O miłość, pokój i pojednanie z innymi zaapelował w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów przed Bazyliką Mariacką w Krakowie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

 • Specjaliści wybrali "Ziele Roku 2009". Zwycięzcą w tej kategorii okazał się w tym roku znany już w starożytności ostropest plamisty (Silybum marianum), regenerujący uszkodzone komórki wątroby.

Dyskusje na temat: jan z koszyczek
 • Re: Robert Biedroń: Chcę być premierem

  i Jan z Koszyczek, i Rey, i Kochanowski, i Mickiewicz, i Norwid, i Słowacki, i Zapolska, i Herbert pisali na przestrzeni wieków o polskim kołtunie. A on ma się dobrze. Bo kołtun nie czyta. Gdyby czytał, gdyby nie był nieukiem, to by wiedział z utworów w/w Autorów, że jest kołtunem i by miał trochę wstydu. Ale kołtun woli Radio Maryja. Bo dzięki Radiu Maryja, kołtun wie, że jest dumny i wstał

 • Czy JPII mógł wiedzieć i mógł działać?

  Jan Paweł II przez ostatnie pięć lat nie kontrolował już sytuacji. Był cięzko chory, a komunikaty że jest w pełni siły intelektualnych należy włożyć między bajki - wiadomo jaki przebieg ma choroba(...) sami. Zauważ, że część księży sporo pracuje i robi wiele dobrego dla środowiska. Są oczywiści tacy ktrzy patrzą na swiat przez koszyczek.