• Informacje na temat:

  janicki jerzy

Artykuły na temat: janicki jerzy
 • Zmarł Jerzy Janicki - znany pisarz, dramaturg i scenarzysta. O śmierci literata poinformowała media córka pisarza. Janicki zmarł w niedzielę w Warszawie. Miał 79 lat...

 • Festiwal dedykowany Janickiemu

  ...29. Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych, który w dniach 5-6 maja odbędzie się w Przemyślu, zostanie dedykowany pamięci zmarłego w niedzielę Jerzego Janickiego - poinformował Adam Halwa, dyrektor przemyskiego Centrum Kulturalnego, będącego organizatorem tej imprezy.

 • Wicepremier i minister rolnictwa w rządzie Tadeusza Mazowieckiego prof. Czesław Janicki zmarł w sobotę w Poznaniu. Miał 86 lat.

 • Benefis Stanisława Janickiego, autora filmów dokumentalnych, dziennikarza i krytyka filmowego znanego miłośnikom kina m.in. z prowadzonego w latach 1967-1999 cyklu "W starym kinie" odbył się w niedzielę w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.

 • To on sfilmował "Trylogię" Sienkiewicza. Jerzy Hoffman kończy 85 lat

  Jerzy Hoffman, reżyser nazywany "wielkim hetmanem polskiego kina", obchodzi dziś 85. urodziny. To twórca takich filmów jak m.in. "Prawo i pięść", "Znachor" i "Trędowata". To właśnie Hoffman przeniósł na ekran "Trylogię" Henryka Sienkiewicza.

 • W Warszawie zmarł legendarny lwowianin, pisarz, dramaturg, scenarzysta, współautor powieści radiowych "Matysiakowie" i "W Jezioranach" - Jerzy Janicki. Miał 79 lat.

 • Macierewicz donosi na Millera i Janickiego

  Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego szefa MSWiA Jerzego Millera i szefa BOR Mariana Janickiego. Zarzuca im przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków ws. przygotowania wizyty polskiej delegacji w Katyniu.

 • Katastrofa smoleńska: Jest śledztwo w sprawie Jerzego Millera

  ...nad tym, że do tej pory nikt nie pociągnął do odpowiedzialności obecnego szefa BOR gen. Mariana Janickiego. Więcej - w "Naszym Dzienniku".

 • Zakładają adidasy i wspierają charytatywne bieganie. Gwiazdy pojawią się na Kraków Business Run

  Rafał Sonik, Jerzy Stuhr, Julia Kamińska i Mateusz Janicki, a także aktorzy niemal wszystkich krakowskich teatrów z Juliuszem Chrząstowskim, Janem Klatą, Aleksandrą Godlewską na czele – wspierają Kraków Business Run. To charytatywny bieg sztafetowy, podczas którego zbierane są pieniądze przede wszystkim dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli. Jubileuszowa, piąta już edycja imprezy 4 września...

 • ...15 zespołów z różnych stron Polski weźmie udział w 35. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego, który rozpocznie się w piątek w Przemyślu (woj. podkarpackie). Festiwal organizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu jest najstarszą tego typu imprezą w Polsce.

Dyskusje na temat: janicki jerzy