• Informacje na temat:

  jankowski

Artykuły na temat: jankowski
 • Rodzina ks. Jankowskiego chce pozwać "GW"

  Siostry ks. Jankowskiego chcą pozwać "Gazetę Wyborczą" za tekst Bożeny Aksamit o pedofilii księdza Henryka Jankowskiego – dowiedział się w poniedziałek portal Wp.pl od Grzegorza Pellowskiego, przyjaciela rodziny prałata.

 • Pomnik ks. prałata Jankowskiego oblany farbą

  W nocy ze środy na czwartek został oblany czerwoną farbą pomnik ks. prałata Henryka Jankowskiego. Sprawę bada policja. Przed kilkoma dniami w prasie ukazał się reportaż, w którym zmarłemu w 2010 r. duchownemu zarzucono molestowanie dzieci.

 • Pomnik ks. prałata Jankowskiego oblany farbą

  W nocy ze środy na czwartek został oblany czerwoną farbą pomnik ks. prałata Henryka Jankowskiego. Sprawę bada policja. Przed kilkoma dniami w prasie ukazał się reportaż, w którym zmarłemu w 2010 r. duchownemu zarzucono molestowanie dzieci.

 • Sprawa ks. Jankowskiego. Zgłaszają się kolejni poszkodowani

  Zgłaszają się kolejne osoby, twierdzące, że zostały skrzywdzone przez ks. prałata Henryka Jankowskiego. Wśród nich jest Michał Wojciechowicz, najmłodszy uczestnik strajku w Stoczni Gdańskiej, który na antenie TVN24 opowiedział swoją historię. Stacja publikuje także wypowiedzi anonimowego świadka, który mówi, że w latach 90. ksiądz miał być stałym bywalcem jednego z gdańskich pubów.

 • Wstrząsający reportaż o ks. Jankowskim. Głos zabrał Lech Wałęsa

  Sprawa oskarżanego o wykorzystywanie seksualne małoletnich ks. Henryka Jankowskiego, kapelana "Solidarności", dzieli mieszkańców Gdańska. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Lech Wałęsa, który w czasach "Solidarności" był blisko związany z ks. Jankowskim.

 • Zarzuty wobec ks. Jankowskiego. Kuria: Nie wpłynęły żadne doniesienia

  Gdańska kuria metropolitalna oświadczyła w poniedziałek, że w ciągu ostatnich 10 lat nie otrzymała żadnych doniesień, które miałyby potwierdzać zarzuty wobec ks. Henryka Jankowskiego o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

 • Bujak o księdzu Jankowskim: Wiadomo było o jego homoseksualizmie

  ..."Raz już po upadku komuny, kiedy byłem w Gdańsku, to złożyliśmy mu wizytę" - mówi o swoim spotkaniu z księdzem Henrykiem Jankowskim gość RMF FM Marian Piłka. "To był jedyny raz". Jak dodaje, oskarżenia pod adresem duchownego są bardzo poważne. "Trzeba je wyjaśnić. Ksiądz Jankowski był osobą ekscentryczną" - podkreśla. "Z księdzem Jankowskim problemy mieliśmy zawsze. Chociaż to, co teraz zostało...

 • Po wstrząsającym reportażu apel o usunięcie pomnika ks. Jankowskiego

  Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Teraz!) zaapelowała we wtorek w liście do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza o usunięcie pomnika ks. Henryka Jankowskiego w związku z zarzutami, które pojawiają się wobec niego, a które dotyczą przemocy seksualnej wobec nieletnich.

 • ​O. Żak o ks. Jankowskim: Sprawę trzeba zbadać

  ..."Sprawę ks. Jankowskiego trzeba zbadać ze względu na dobro ofiar i Kościoła. Wierni mają prawo wiedzieć, jakie są fakty" - powiedział koordynator Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży o. Adam Żak.

 • Ks. Jankowski straci honorowe obywatelstwo Gdańska? Jest wniosek

  Klub Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska złożył podczas sesji Rady wniosek o odebranie tytułu honorowego obywatela miasta ks. prałatowi Henrykowi Jankowskiemu. W ubiegłym tygodniu w "Dużym Formacie" pojawił się materiał oskarżający zmarłego w 2010 r. duchownego o molestowanie dzieci.

Zdjęcia na temat: jankowski
Wideo na temat: jankowski
Dyskusje na temat: jankowski