• Informacje na temat:

  jankowski jan s.

Artykuły na temat: jankowski jan s.
 • Rafał Jankowski: Tacy ludzie, jak wiceminister Zieliński, nie dotrzymali słowa

  ..."Tacy ludzie jak wiceminister Jarosław Zieliński, którzy jeszcze 3 lata temu stali z nami przed Sejmem i obiecywali, że jak oni dojdą do władzy to zmieni się szereg rzeczy, nie dotrzymali słowa” – podkreślił przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, komentując protest. Zapytany o perspektywy porozumienia, Jankowski odpowiedział: „Ja byłem na ostatnich rozmowach w MSWiA i na stół nie...

 • Jan Jakub Kolski robi film. Premiera "Ułaskawienia" w przyszłym roku

  ...-Kolska i Jan Jankowski - wiezie przez całą Polskę trumnę swojego syna, bo "mają dość wykopywania go z grobu". Moi dziadkowie nigdy w taką podróż nie wyruszyli, w rzeczywistości dziadek zalutował trumnę(...) Mazowieckiego zorganizował Konspiracyjne Wojsko Polskie - opowiada Jan Jakub Kolski. "UB wykopywało wuja z grobu trzykrotnie" W nocy z 13 na 14 lipca 1946 roku konfident UB Stefan Zając...

 • Kapelan Solidarności ks. prałat Henryk Jankowski został pochowany w kościele św. Brygidy w Gdańsku, gdzie przez wiele lat był proboszczem. W ostatniej drodze towarzyszyło kapłanowi ok. 2,5 tys. osób.

 • Ks. Jankowski: Nie byłem kontaktem operacyjnym SB

  Ks. prałat Henryk Jankowski zaprzecza, że był kontaktem operacyjnym Służby Bezpieczeństwa. Jest też oburzony na historyków IPN, którzy w najnowszej książce zawarli taką informację.

 • Ks. Isakowicz-Zaleski: Ks. Jankowski nie był agentem

  Ks. Henryk Jankowski nie był tajnym współpracownikiem SB - uważa ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jak powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM, prałat mógł nie mieć informacji, że SB uznawała go za kontakt operacyjny.

 • Ks. Jankowski ujawnił agentów

  Ks. prałat Henryk Jankowski ujawnił nazwiska kilkudziesięciu agentów Służby Bezpieczeństwa, wśród nich nazwiska duchownych.

 • Polacy w Chicago świętowali kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII

  ...nas było to niesamowitym przeżyciem, pokazaniem świadectwa przywiązania do wartości i świętości Jana Pawła II - powiedział ksiądz Stanisław Jankowski, proboszcz Bazyliki św. Jacka. Dodał, że w Marszu(...) Braci Męczenników na południu Chicago, którą papież Jan Paweł II odwiedził w październiku 1979 roku, podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Stanów Zjednoczonych, - Jan Paweł II tu spotkał się...

 • Prałat Jankowski oskarża abp. Gocłowskiego

  Prałat Henryk Jankowski oskarża metropolitę gdańskiego arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego o to, że razem z władzami komunistycznymi chciał usunąć go z życia publicznego. Do takiej współpracy miało dojść 20 lat temu przy okazji organizacji pielgrzymki Jana Pawła II w Gdańsku.

 • Rada Miasta Gdańska zgodziła się w czwartek na budowę pomnika księdza prałata Henryka Jankowskiego. Monument upamiętniający jednego z kapelanów "Solidarności" stanie w pobliżu Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku, gdzie przez wiele lat był on proboszczem.

 • Ks. Henryk Jankowski

  ...honorowym Jana Pawła II. 15 grudnia 2000 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gdańska. Po 1989 roku Henryk Jankowski przez swoje działania zaczął być postrzegany jako postać kontrowersyjna(...) plebanii i niewłaściwe relacje kapłana z ministrantami. Po protestach parafian gdański metropolita przyznał ks. Jankowskiemu prawo pozostania w dotychczasowo zajmowanych apartamentach. Chory kapłan, który...

Zdjęcia na temat: jankowski jan s.
Wideo na temat: jankowski jan s.
Dyskusje na temat: jankowski jan s.