• Informacje na temat:

  jankowski jerzy

Artykuły na temat: jankowski jerzy
 • Prałat Jankowski ujawnia agentów

  Ks. Henryk Jankowski ujawnił listę inwigilujących go esbeków. - Ujawnię wszystkich, tych z Solidarności i braci w kapłaństwie - zapowiedział.

 • Ks. Isakowicz-Zaleski: Ks. Jankowski nie był agentem

  Ks. Henryk Jankowski nie był tajnym współpracownikiem SB - uważa ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jak powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM, prałat mógł nie mieć informacji, że SB uznawała go za kontakt operacyjny.

 • Kapelan Solidarności ks. prałat Henryk Jankowski został pochowany w kościele św. Brygidy w Gdańsku, gdzie przez wiele lat był proboszczem. W ostatniej drodze towarzyszyło kapłanowi ok. 2,5 tys. osób.

 • Ks. Jankowski ujawnił agentów

  Ks. prałat Henryk Jankowski ujawnił nazwiska kilkudziesięciu agentów Służby Bezpieczeństwa, wśród nich nazwiska duchownych.

 • Otwarto wystawę poświęconą ks. Jankowskiemu

  ..."Kościół pw. św. Brygidy ks. prałata Henryka Jankowskiego" - to tytuł wystawy fotograficznej otwartej w piątek w tym gdańskim kościele. Ekspozycja przedstawia zdjęcia i dokumenty dotyczące odbudowy świątyni i działalności duchownego w latach 80.

 • Ks. Jankowski kontaktem operacyjnym SB

  Ksiądz Henryk Jankowski był niezarejestrowanym kontaktem operacyjnym SB o kryptonimach "Delegat" i "Libella". Jak ustalił dziennikarz RMF FM Konrad Piasecki, taka informacja znajdzie się w publikowanej przez IPN książce "Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki". Legendarny kapelan "Solidarności" zaprzecza, że był KO.

 • Jankowski na DVD dla licealistów

  W marcu prałat Henryk Jankowski chce wysłać do wszystkich liceów i ważniejszych ośrodków akademickich w Polsce pierwszy z cyklu film na DVD o jego działalności opozycyjnej - dowiedział się "Wprost".

 • Zmarłemu w poniedziałek ks. Henrykowi Jankowskiemu Polska zawdzięcza wolność - powiedział przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek. - Odszedł od nas wielki człowiek, wielki kapłan i człowiek Solidarności - podkreślił.

 • Wałęsa: bez ks. Jankowskiego nie byłoby naszego zwycięstwa

  Bez dokonań ks. Henryka Jankowskiego nie byłoby zwycięstwa Solidarności - podkreślił Lech Wałęsa, odrzucając "podejrzenia i pomówienia" wobec księdza o współpracę z SB.

 • Ks. Jankowski zachęca posłów do wpłat

  Parlamentarzyści w swoich skrzynkach pocztowych znajdują przesyłki - książki z biblioteki Instytutu im. ks. Henryka Jankowskiego - informuje "Rzeczpospolita".

Zdjęcia na temat: jankowski jerzy
Dyskusje na temat: jankowski jerzy
 • Re: Wszystkich Świętych na Powązkach

  Jerzy Waldorff i Mieczysław Jankowski kochankowie z żydowskich Powązek.

 • Re: Jerzy Owsiak o sprawie Lecha Wałęsy

  Szyler,Jankowski i wielu innych wystarczy?!

 • Re: Jerzy Owsiak o sprawie Lecha Wałęsy

  Te struktury poskomunistyczne i postubeckie funkcjonują do dziś i żerują na Polakach.Owsiak,Wałęsa,Rzepliński to tylko wiechrzołek tej góry lodowej.Towarzyszy,którzy ostro trzepią kasę na Narodzie nie brakuje.Przet te całe lata "wolnej Polski" orządzili sobie posadki,których teraz zaciekle bronią.Nawet za cenę zdrady,donoszenia a nawet obcej ingerencji w Polsce.Owsiak to taki sam cwaniak jak Walęsa.Jeden "wygrywa" w totolotka.....drugi liczy i rozdziela kasę,której nie zarobił i jeszcze ma...

 • Re: Biskup Pieronek w "Rzeczpospolitej": Pomniki Kaczyńskiego jak pomniki Stalina

  BISKUP PIERONEK TW Feliks, ks. Czajkowski TW "Jankowski", bp. Jerzy Dąbrowski TW "Ignacy"... SBECKA SZCZUJNIA

 • Re: Kasina Wielka: Proboszcz jeździ luksusowym samochodem. Parafianie oburzeni

  sp.Ks Jankowski i Rydzyk .Jerzy Owsiak daja przykld jak mozna dobrzez zyc za zbiorke pieniedzy od ludzi.Taki jest kapitalizm.

 • Re: Jeden z najbogatszych Rosjan aresztowany

  . Henryk Jankowski (74 l.) jeszcze 17 lat temu goszczący na liście najbogatszych Polaków, odszedł cicho i w zapomnieniu. Nie pozostawił też po sobie majątku. - Umarł jako biedak - mówi nam jego przyjaciel Jerzy Borowczak (50 l.).

 • Re: Więcej na wydatki reprezentacyjne szefa MON. RMF FM: Rzecznik resortu tłumaczy decyzję Macierewicza

  Czy Antek też ma brata ciotecznego na Żoliborzu? Jerzy Waldorff-Preyss w swojej autobiografii Taniec życia ze śmiercią wspominał, iż jego orientacja (homoseksualna) była powodem wydziedziczenia przez ojca. Jego partnerem życiowym był tancerz Mieczysław Jankowski, z którym spędził 60 lat, od 1939. Partner opiekował się Waldorffem i prowadził dom. Para starała się ukrywać swój związek unikając

 • Re: Mocne słowa prezydenta Czech w orędziu noworocznym

  Drużyńska, Stanisław M. Jankowski. Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 2009 rok. Jerzy Ślaski - „Żołnierze wyklęci” KARTY HISTORII Zbigniew Lubieniecki „ ŁOWCA” – Samotna zemsta na sowietach okupujących(...) wyzwolenie po Sowiecku – Stanisław Jankowski Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski? – Dariusz Kaliński

 • Re: Adamczyk: Ws. nieprawidłowości w PKP podjąłem wszystkie potrzebne czynności

  czas na smolińskiego!!!!!!!!!!!!!!!! won mafiozo!!!!! więcej na: http://temidacontrasm.info/category/wiadomosci/ 7 marca br. mistrz spółdzielczej ceremonii dr Jerzy Jankowski na spotkaniu z prezesami spółdzielni mieszkaniowych, radnymi i innymi zainteresowanymi osobami oceniał założenia projektu zmian w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych wniesionego do laski marszałkowskiej przez KP Kukiz

 • Re: Pisał o najemnikach w Syrii. Wypadł przez okno

  Janeczek, 30. Dariusz Jankowski, 31. Izabela Jaruga-Nowacka, 32. Józef Joniec, 33. Sebastian Karpiniuk, 34. Andrzej Karweta, 35. Mariusz Kazana, 36. Janusz Kochanowski, 37. Stanisław Nałęcz-Komornicki, 38. Stanisław Jerzy Komorowski 39. Paweł Krajewski, 40. Andrzej Kremer, 41. Zdzisław Król, 42. Janusz Krupski, 3. Janusz Kurtyka, 44. Andrzej Kwaśnik, 45. Bronisław Kwiatkowski, 6. Wojciech Lubiński, 47