• Informacje na temat:

  japońskie pismo

Artykuły na temat: japońskie pismo
 • Japoński naukowiec wyhodował groźnego wirusa

  ...to pozwalają. Jednocześnie skrytykował brytyjski dziennik "Independent", który wietrzy sensację w jego badaniach. Twierdzi, że ich wymowa została przez to pismo zmanipulowana. Według Kawaoka...

 • Celnicy zniszczyli ponad 90 tys. puszek japońskiego piwa

  Gdyńscy celnicy zniszczyli ponad 90 tysięcy puszek pochodzącego z Japonii piwa. Alkohol zalegał w magazynach celnych od 11 lat.

 • Kilkaset bezcennych zabytków prezentujących m.in. pismo klinowe, egipskie hieroglify, pismo japońskie, chińskie i arabskie prezentowanych jest na wystawie "Wieża Babel" przygotowanej przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 • Siatkarze Japonii wszystkie spotkania tegorocznej edycji Ligi Światowej rozegrają na wyjeździe. Ich rywale w grupie B - Rosja, Niemcy i Bułgaria - nie zgodziły się przyjechać do tego kraju. Obawiają się napromieniowania substancjami radioaktywnymi.

 • Zdjęcia dnia: Niecodzienny konkurs

  Zdjęcie przedstawia uczestników konkursu kaligraficznego w Tokio. Noworoczny konkurs dla mistrzów japońskiej kaligrafii odbył się 5 stycznia w Nippon Budokan Hall w Tokio.

 • ...: Zakończenie misji japońskiej sondy Hayabusa, która pobrała próbki z asteroidy Itokawa. Udało się odkryć, że wiatr słoneczny zabarwia powierzchnię asteroid, które mają taki sam skład jak pospolite meteoryty...

 • Katolicki relatywizm?

  Od kilku dni pojawiają się głosy na temat pęknięcia w polskim Kościele. Tak niektórzy interpretują fakt, że kampania organizacji LGBT „Przekażmy sobie znak pokoju” dostała patronat czterech pism katolickich operujących określeniem „Kościół otwarty”: „Znaku”, „Więzi”, „Tygodnika Powszechnego” i „Kontaktu”. Ten ostatni jest magazynem warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, chyba jedynego KIK-u w kraju, gdzie nadal przychodzi mnóstwo młodych ludzi. Co dobrze pokazuje, jak wspólnota...

 • Piętnasty rok z rzędu kilkuset Poznaniaków - w tym bezdomni, potrzebujący - przyszło w wigilijny wieczór, pod Rondo Kaponiera połamać się opłatkiem, posłuchać Pisma Świętego i zaśpiewać kolędy na spotkaniu zainspirowanym prozą Małgorzaty Musierowicz.

 • ...terminy, których używają w innowacyjny sposób. Zmieniają nie tylko ich wymowę, przystosowując ją do japońskiego zapisu - sylabariusza, w którym pojedyncze znaki reprezentują całe sylaby, a nie pojedyncze(...) nazwa smartfonu. Takahashi jest członkiem stowarzyszenia obrony języka japońskiego. Postanowił wnieść sprawę do sądu, ponieważ NHK wciąż ignorowała jego skargi - wyjaśnił adwokat, dodając, że nie...

 • Zmutowane motyle po awarii w elektrowni Fukuszima

  ...eksperymentu publikuje internetowe pismo Raporty Naukowe (Scientific Reports) związane z prestiżowym tygodnikiem Nature.

Dyskusje na temat: japońskie pismo