• Informacje na temat:

  jaraczewska

Artykuły na temat: jaraczewska
 • Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska nie żyje

  W wieku 94 lat zmarła Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska, córka Józefa Piłsudskiego. "Żegnamy wspaniałego, życzliwego ludziom Człowieka. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci" - napisano w specjalnym komunikacie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 • ...podczas sesji rady miejskiej jej przewodniczący Włodzimierz Marczewski - za popularyzowanie historii i związki z Suwałkami rodziny Piłsudskich. Podczas nadania tytułu, Jadwiga Jaraczewska nie mogła być w Suwałkach, ze względu na podeszły wiek. Srebrny medal z okazji nadania tytułu zawiozą jej do domu przedstawiciele władz Suwałk. Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska urodziła się 28 lutego 1920

 • Ostatnia droga córki marszałka Piłsudskiego

  Jadwiga Jaraczewska, młodsza córka Józefa Piłsudskiego, pilotka służby pomocniczej RAF podczas wojny, została pochowana na warszawskich Powązkach. Spoczęła w rodzinnym grobie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w asyście honorowej żołnierzy Wojska Polskiego.

 • Wydaje mi się, że korzystanie z wolności, którą ta niepodległość nam dała, to jest nasz przywilej i też obowiązek w jakiś sposób - powiedział Krzysztof Jaraczewski, wnuk Józefa Piłsudskiego. 

 • Jeśli na dniach nie będzie decyzji rządu, muzeum marszałka w Sulejówku może w ogóle nie powstać - mówi "Gazecie Wyborczej" Krzysztof Jaraczewski, dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego, wnuk marszałka.

 • Wnuk Piłsudskiego: Takie pochodzenie to przede wszystkim obowiązek

  "Bycie wnukiem Józefa Piłsudskiego to przede wszystkim obowiązek. Staram się go zrealizować poprzez budowę muzeum. Nie po to, żebyśmy nie zapomnieli o Józefie Piłsudskim, ale dla nowoczesnego społeczeństwa, które powinno znać swoje korzenie. Im lepiej zna swoje korzenie, tym mocniejsze społeczeństwo, tym bardziej świadome" - podkreśla w rozmowie z dziennikarką RMF FM Małgorzatą Steckiewicz wnuk Józefa Piłsudskiego, Krzysztof Jaraczewski.

 • Jeśli na dniach nie będzie decyzji rządu, muzeum marszałka w Sulejówku może w ogóle nie powstać - mówi "Gazecie Wyborczej" Krzysztof Jaraczewski, dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego i wnuk marszałka. Przypomina, że już w 2008 roku rząd zobowiązał się sfinansować budowę kompleksu muzealnego.

 • "Wkrótce nie będzie miał nas kto operować"

  ...kilka, kilkanaście lat możemy mieć duży problem - mówi Tomasz Korkosz z Naczelnej Izby Lekarskiej. To, że chirurdzy mają nie lada kłopot, przyznaje także doktor Izabela Jaraczewska: Czasem trudno spojrzeć...

 • ...- Belweder to obecnie nie tylko rezydencja prezydenta, jego rodziny, ale także, a może przede wszystkim, to wspomnienia związane z marszałkiem Piłsudskim - powiedział w środę prezydent, któremu podczas otwarcia wystawy towarzyszyła córka Piłsudskiego, Jadwiga Jaraczewska. - To jest piękny czas, jeżeli możemy myśleć o utrwaleniu w pamięci i przeżyciach polskiego narodu tych wszystkich wielkich...

 • Na wystawie "Co pamięta "Milusin" będą prezentowane filmy, na których Jadwiga Jaraczewska, córka marszałka Józefa Piłsudskiego opowiada o tym, jak toczyło się życie w pomieszczeniach dworku m.in. w gabinecie, bibliotece, salonie. Czyta również wspomnienia matki, Aleksandry Piłsudskiej. - Szczególny nacisk położony jest na lata 1921-1926, kiedy rodzina Piłsudskich mieszkała w Sulejówku. Chcemy...

Zdjęcia na temat: jaraczewska
Dyskusje na temat: jaraczewska