• Informacje na temat:

  jarecki

Artykuły na temat: jarecki
 • Bp Jarecki: Bł. ks. Popiełuszko nie pytał czy ktoś wierzy, czy nie wierzy

  Nauka płynąca z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki to "nie wchodzić w niedozwolone kompromisy, nie bać się cierpienia za prawdę" - mówił podczas mszy w 33. rocznicę śmierci kapelana "Solidarności" biskup Piotr Jarecki.

 • Prawdziwa wolność wymaga ładu - powiedział w sobotę wiceprzewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) bp Piotr Jarecki podczas sesji naukowej nt. "Jan Paweł II - papież wolności", zorganizowanej przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" na Uniwersytecie Warszawskim - w przededniu obchodów IX Dnia Papieskiego.

 • Bp Jarecki: Jan Paweł II Wielki uobecniał Chrystusa

  Błogosławiony Jan Paweł II Wielki w każdym swoim słowie i czynie, nawet w wielkim cierpieniu, uobecniał Chrystusa umęczonego i zmartwychwstałego dla naszego zbawienia - powiedział bp Piotr Jarecki w Wilanowie, przed rozpoczęciem uroczystości beatyfikacyjnych.

 • 73 lata temu upadło Powstanie Warszawskie

  ...73 lata temu po 63 dniach walki upadło Powstanie Warszawskie. 2 października 1944 r., po 63 dniach heroicznego i samotnego boju prowadzonego przez powstańców z wojskami niemieckimi, przedstawiciele KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki "Jarecki" i ppłk Zygmunt Dobrowolski "Zyndram" podpisali w kwaterze SS-Obergruppenfuehrera Ericha von dem Bacha-Zelewskiego w Ożarowie układ o zaprzestaniu działań...

 • 72 lata temu upadło Powstanie Warszawskie. "Potraktowano nas gorzej niż sprzymierzeńców Hitlera"

  ...72 lata temu, 2 października 1944 roku, po 63 dniach heroicznego boju powstańców z wojskami niemieckimi przedstawiciele KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki "Jarecki" i ppłk Zygmunt Dobrowolski "Zyndram" podpisali w kwaterze SS-Obergruppenfuehrera Ericha von dem Bacha w Ożarowie układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie.

 • Pijany biskup rozbił samochód. Przeprasza

  Biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki przyznał się dziś do prowadzenia auta pod wpływem alkoholu i oddał się do dyspozycji papieża. W tym tygodniu prawdopodobnie usłyszy zarzut. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

 • Polonia Bytom zremisowała z Wisłą Kraków

  W kończącym 19. kolejkę Ekstraklasy Polonia Bytom na własnym stadionie zremisowała 2-2 z Wisłą Kraków. Gole dla gospodarzy strzelili Marcin Radzewicz i Dariusz Jarecki, dla Wisły bramki zdobyli Andraż Kirm i Patryk Małecki.

 • 71 lat temu upadło Powstanie Warszawskie. "Niech Bóg sprawiedliwy oceni straszliwą krzywdę"

  ...71 lat temu upadło Powstanie Warszawskie. 2 października 1944 r., przedstawiciele KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki "Jarecki" i ppłk Zygmunt Dobrowolski "Zyndram" podpisali w kwaterze SS-Obergruppenfuehrera Ericha von dem Bacha w Ożarowie układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie. Powstanie warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane...

 • Biskup Piotr Jarecki przewodniczył w Wielki Piątek w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela liturgii Męki Pańskiej, adoracji krzyża i przeniesienia ciała Chrystusa do symbolicznego grobu. Uczestniczył w niej metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

 • 65. rocznica kapitulacji Powstania Warszawskiego

  ...2 października 1944 r., po 63 dniach heroicznego i samotnego boju prowadzonego przez powstańców z wojskami niemieckimi, wobec braku perspektyw dalszej walki, przedstawiciele KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki "Jarecki" i ppłk Zygmunt Dobrowolski "Zyndram" podpisali w kwaterze SS-Obergruppenf'hrera Ericha von dem Bacha w Ożarowie akt kapitulacji Powstania Warszawskiego.

Zdjęcia na temat: jarecki
Wideo na temat: jarecki
 • Biskup dobrowolnie podda się karze. Policja o okolicznościach przesłuchania

  Oskarżony o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu biskup pomocniczy diecezji warszawskiej Piotr Jarecki złożył wniosek o skazanie go bez przeprowadzania rozprawy. Wniósł o 8 miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez 4 lata. Prokuratura zaakceptowała tę propozycję.

 • Pijany biskup spowodował wypadek w Warszawie

  We wtorek policjanci ze stołecznego śródmieścia przesłuchają i postawią zarzuty biskupowi pomocniczemu Archidiecezji Warszawskiej Piotrowi Jareckiemu. Duchowny w sobotę po południu uderzył autem w słup na Starym Mieście. Miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • W Szczecinie jak w Zakopanem

  To nie Zakopane, ale północna dzielnica Szczecina, a dokładnie ulica Dzielnicowa. Od początku obfitych opadów śniegu część ul. Dzielnicowej jest nieprzejezdna. Droga należy do miasta. Film nadesłał słuchacz RMF FM Jarecki.