• Informacje na temat:

  jarema

Artykuły na temat: jarema
 • ...11 stycznia w Warszawie zmarł Jarema Stępowski, aktor i piosenkarz. Miał 76 lat. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, m.in. "Ewa chce spać", "Giuseppe w Warszawie", "Panna z mokrą głową". Występował także w wielu programach telewizyjnych, m.in. w Kabarecie Starszych Panów.

 • Ukraina wznawia operację antyterrorystyczną

  Po świątecznej przerwie Ukraina wznawia operację antyterrorystyczną. Poinformował o tym wicepremier Witalij Jarema.

 • NIK krytykuje program ochrony zdrowia psychicznego. Psychiatrzy: To nasza porażka

  ..."Nie jestem zaskoczony krytyką Najwyższej Izby Kontroli. To nasza porażka!"- tak o Narodowym Programie Ochrony Zdrowia Psychicznego mówi w rozmowie z RMF FM jeden z jego twórców, profesor Marek Jarema. ​Kontrolerzy NIK-u skrytykowali między innymi Ministerstwo Zdrowia, które z 32 wyznaczonych w programie zadań zrealizowało tylko trzy.

 • Wicepremier Ukrainy o wznowieniu operacji antyterrorystycznej

  W najbliższym czasie zostanie wznowiona aktywna faza operacji antyterrorystycznej na wschodzie kraju - zadeklarował w niedzielę ​wicepremier Ukrainy Witalij Jarema...

 • Ukraina: 200 żołnierzy zginęło pod Iłowajskiem

  Co najmniej 200 ukraińskich wojskowych zginęło w tzw. kotle pod Iłowajskiem, miastem na wschodzie kraju, otoczonym pod koniec sierpnia przez separatystów i oddziały armii Federacji Rosyjskiej - oświadczył Prokurator Generalny Ukrainy Witalij Jarema. "Zginęło tam nie mniej niż 200 ludzi" - powiedział Jarema na konferencji prasowej w Kijowie.

 • Prokurator generalny Ukrainy Witalij Jarema nie wykluczył użycia siły wobec aktywistów i mieszkańców miasteczka namiotowego na Majdanie, a także osób okupujących budynki administracji w Kijowie. Władze domagają się opuszczenia zajmowanych gmachów.

 • Wicepremier: Ukraina chce zerwać współpracę wojskową z Rosją

  Władze ukraińskie mają zamiar zerwać współpracę wojskową z Rosją - poinformował w piątek pierwszy wicepremier Ukrainy Witalij Jarema, powołując się na decyzję szefa rządu w Kijowie.

 • Ukraina: 200 żołnierzy zginęło w kotle pod Iłowajskiem

  Co najmniej 200 ukraińskich wojskowych zginęło w tzw. kotle pod Iłowajskiem, miastem na wschodzie kraju, otoczonym pod koniec sierpnia przez separatystów i oddziały armii Federacji Rosyjskiej - oświadczył Prokurator Generalny Ukrainy Witalij Jarema.

 • "Od dzisiaj wstrzymujemy wszelką współpracę z Rosją"

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zabronił współpracy z Rosją w sferze wojskowej - oświadczył pierwszy wicepremier Witalij Jarema w poniedziałek późnym wieczorem, po zakończeniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

 • Ukraina: Starcia z separatystami

  Na wschodzie Ukrainy trwa operacja specjalna sił bezpieczeństwa, wymierzona w prorosyjskich separatystów. Wicepremier Witalij Jarema powiedział, że w miastach Słowiańsk i Kramatorsk działają też żołnierze rosyjskich sił powietrzno-desantowych.

Wideo na temat: jarema
 • Krypty w Świętym Krzyżu

  od posadzką Bazyliki Mniejszej Świętego Krzyża - najstarszego polskiego sanktuarium - znajdują się wykute w skale krypty. Specyficzny mikroklimat sprawia, że możemy oglądać w dobrze zachowanym stanie ciała zakonników sprzed kilkuset lat. Znajduje się tam również ciało księcia Jeremiego Wiśniowieckiego zwanego przez Kozaków Jaremą - tego samego, którego znamy z sienkiewiczowskiego "Ogniem i mieczem".