• Informacje na temat:

  jarocki

Artykuły na temat: jarocki
 • Za dużo w ostatnich latach smutnych pożegnań; w ciągu ostatnich kilku lat polska kultura doznała poważnego uszczerbku - mówił minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, żegnając na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie Jerzego Jarockiego.

 • Jerzy Jarocki

  ...uznaną za arcydzieło. Od 1970 roku Jarocki pracował też za granicą: w Holandii, dawnej Jugosławii, Szwajcarii i najwięcej razy - w Niemczech. Wykładowca PWST w Krakowie, od roku 1991 jest profesorem...

 • Jerzy Jarocki pośmiertnie nagrodzony Feliksem Warszawskim

  Jerzy Jarocki został pośmiertnie nagrodzony Feliksem Warszawskim w kategorii najlepsza reżyseria. Wśród uhonorowanych teatralnymi nagrodami stolicy za sezon 2011/2012 znaleźli się także Monika Krzywkowska i Mariusz Bonaszewski.

 • Jerzy Jarocki reżyseruje "Tango" Mrożka

  W Teatrze Narodowym w Warszawie rozpoczęły się w piątek próby do spektaklu "Tango" Sławomira Mrożka. Przedstawienie reżyseruje Jerzy Jarocki. W obsadzie znaleźli się m.in. Grażyna Szapołowska, Jan Frycz i Zbigniew Zapasiewicz.

 • Zmarł Jerzy Jarocki

  W wieku 83 lat zmarł w środę w Warszawie Jerzy Jarocki, reżyser, pedagog, tłumacz, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych.

 • Pogrzeb Jerzego Jarockiego

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbył się w czwartek pogrzeb Jerzego Jarockiego, jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych. Urna z jego prochami spoczęła w Alei Zasłużonych krakowskiej nekropolii.

 • 2 grudnia rozpocznie się 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. W programie: kilkadziesiąt spektakli, konkurs o Krakowską Nagrodę Teatralną, przedstawienia młodych reżyserów, prace zagranicznych twórców i uwielbiane przez festiwalową publiczność spotkania z artystami.

 • Jerzy Jarocki: Rymkiewicz jest szkodliwy

  Jerzy Jarocki, reżyser, legenda polskiego teatru, który podczas tegorocznej "Boskiej Komedii" wystawił "Tango" Sławomira Mrożka, był gościem "Czaterii" portalu INTERIA.PL. W czacie odpowiadał na pytania jego użytkowników.

 • Jutro pogrzeb Ireny Jarockiej

  Na warszawskich Starych Powązkach odbędzie się jutro pogrzeb popularnej piosenkarki Ireny Jarockiej. Artystka zmarła kilka dni temu po ciężkiej chorobie w jednym z warszawskich szpitali. Miała 66 lat.

 • Zmarła Irena Jarocka

  W sobotę w Warszawie zmarła piosenkarka Irena Jarocka. Miała 66 lat.

Zdjęcia na temat: jarocki
Dyskusje na temat: jarocki
 • Re: "Radio Kraków": Agnieszka Ścigaj kandydatką Kukiz'15 na prezydenta Krakowa?

  Ja bym w Krakowku wustawil Scerbe. Mlody,inteligentny inaczej,kochajacy inaczej,spelnia wszystkie wymagania centusiow i docentusiow.

 • Re: W. Brytania: Polak skazany na 33 tygodnie więzienia

  Imani codziennie nawołują do zabijania niewiernych czytając odpowiednie wersety koranu i wykładając nauki hadisów czy sunny.Jakoś NIGDY nie słyszałem,że jakiż muzułmanin został za to aresztowany.Co by się działo gdyby jakiś chrześcijański duchowny co niedzielę nawoływał z ambony aby zabijać muzułmanów jako niewiernych,obcinać im kończyny i głowy a ich żony i dzieci brać jako łup wojenny i sprzedawać do niewoli ???? To wszystko jest zawarte w koranie i co więcej nadal aktualne.Zarza ktoś...

 • Re: Szymański: budżet UE musi rządzić się prawem, a nie uznaniowością

  A wiec macie tu demokracje i praworzadnosc w tej europejskiej lunii.Podcinaja galaz na ktorej siedza .Zal,ze nie jest to klub panstw luzno powiazanych,wspierajacych sie gospodarczo,finansowo i militarnie panstw.Ktos tu /czyt.lewac............./ chce wprowadzac swoje marks............ ideologie.Komunizm sie przepoczwarzyl w Europie Z.Nie dajmy zrobic z siebie melase/gdyby ktos nie wiedzial o co chodzi z ta melasa,to taka masa po wyrobie spirytusu/..Musimy sie obronic.

 • Re: Powstaje analiza dotycząca reparacji wojennych od Niemiec

  Proponuje od razu załatwić sprawę reparacji tytułem bitwy pod Grunwaldem. Jak dobrze spojrzeć to sprawa też nie została do końca załatwiona !

 • Re: RMF: Warszawski sąd uznał, że pełnomocnictwo prezes TK jest nieważne

  A niejaki pan Jarocki, to "przypadkowo" w tej "bajce" sie pojawil. Niczym Kijowski. Te bajki juz znamy...

 • Re: Brutalne morderstwo w Krakowie. Czterech zatrzymanych

  Kraków dziś wygląda tak ( mniej więcej ) jak Teatr Stary... Kiedyś gejzer inspiracji i geniuszu( Swinarski , Jarocki , Wajda ) , teraz grajdołek upadłych aniołów ... Lupa i ...Doopa .

 • Re: Konsul Generalny RP zszokowany artykułem w "Chicago Tribune"

  wraz z trzema nieznanymi uciekinierkami polskimi. W Kłyszynie najprawdopodobniej ta sama banda napadła na chatę Jarockiego. Zabili dwunastoletnią Haline Jarocką i trzydziestoletnią Marię Jarocką(...) Jarocki wraz z rodziną ukrywali rodzinny żydowskie z Drohiczyna). Jak podaje źródło żydowskie , szlojme grude aktywnie działał na tym terenie w grupie Żydów, którzy teroryzowali ludność polską i mścili

 • Re: Izraelskie ministerstwo: Dowody są przytłaczające

  i jedenastoletniego Mariana Bojarę wraz z trzema nieznanymi uciekinierkami polskimi. W Kłyszynie najprawdopodobniej ta sama banda napadła na chatę Jarockiego. Zabili dwunastoletnią Haline Jarocką(...) je. (miedzy rokiem 1942-1943 Jarocki wraz z rodziną ukrywali rodzinny żydowskie z Drohiczyna). Jak podaje źródło żydowskie, szlojme grude aktywnie działał na tym terenie w grupie Żydów, którzy

 • Re: Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Zmiana terminu debaty?

  najprawdopodobniej ta sama banda napadła na chatę Jarockiego. Zabili dwunastoletnią Haline Jarocką i trzydziestoletnią Marię Jarocką. Poważnie ranili dwie inne kobiety, Marię Jarocką (młodszą) oraz Felicję Jarocką i pozostawili je bez pomocy. W obydwu przypadkach bandyci splądrowali chalupy i spalili je. (między rokiem 1942-1943 Jarocki wraz z rodziną ukrywali rodzinny żydowskie z Drohiczyna). Jak podaje