• Informacje na temat:

  jaromir

Artykuły na temat: jaromir
 • Jaromir Nohavica wyróżniony przez Putina Medalem Puszkina

  Czeski piosenkarz, gitarzysta i poeta Jaromir Nohavica otrzyma Medal Puszkina od prezydenta Rosji Władimira Putina. Przyznawany jest on Rosjanom i cudzoziemcom za „zasługi w umacnianiu przyjaźni między narodami”. Nohavica zapowiedział, że przyjmie to odznaczenie.

 • W najbliższy weekend w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie dwukrotnie wystąpi czeskocieszyński bard Jaromir Nohavica. Podczas tych koncertów towarzyszyć mu będzie na scenie akordeonista - Robert Kuśmierski.

 • Jaromir Nohavica na Dziedzińcu Różanym

  Jaromir Nohavica rozpoczynał swoją karierę pisząc teksty dla innych wykonawców. Namówiony przez przyjaciół zaczął je również wykonywać, zdobywając wkrótce niezwykłą popularność. W Polsce koncertuje od 1998 roku. Gra na gitarze i akordeonie, napisał ponad 400 utworów, tłumaczy także m.in. twórczość Wysockiego, Cohena czy Okudżawy. Jego twórczość to zarówno spokojne, pełne zadumy poetyckie...

 • Ziobro oskarża Jaromira Netzla o zniesławienie

  Zbigniew Ziobro skierował do sądu okręgowego w Warszawie prywatny akt oskarżenia przeciwko Jaromirowi Netzlowi. Jak ustalili dziennikarze śledczy RMF FM, były minister sprawiedliwości oskarża byłego prezesa PZU o zniesławienie. Sprawa dotyczy afery z 2007 roku, kiedy służby zatrzymały Janusza Kaczmarka, Jaromira Netzla i Konrada Kornatowskiego.

 • Soczi 2014: 41-letni Jaromir Jagr jedzie na piąte igrzyska!

  Słynny czeski hokeista Jaromir Jagr wystąpi w tym roku w swoich piątych igrzyskach olimpijskich. 41-letni zawodnik New Jersey Devils znalazł się w 25-osobowym składzie reprezentacji, który wieczorem ogłosił w Pradze trener Alois Hadamczik.

 • Ziobro oskarża Jaromira Netzla o zniesławienie

  Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie prywatny akt oskarżenia przeciwko Jaromirowi Netzlowi. Jak ustalili dziennikarze śledczy RMF FM, były minister sprawiedliwości oskarża byłego prezesa PZU o zniesławienie. Sprawa dotyczy afery z 2007 roku, kiedy służby zatrzymały Janusza Kaczmarka, Jaromira Netzla i Konrada Kornatowskiego.

 • Agata Rowińska zastąpiła Jaromira Netzla na stanowisku prezesa PZU

  Agata Rowińska zastąpiła Jaromira Netzla na stanowisku prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. O nominacji poinformował minister skarbu Wojciech Jasiński. Rowińska była dotychczas szefową rady nadzorczej PZU.

 • Jest postęp w śledztwie ws. śmierci dziennikarza Jana Kuciaka

  Słowacki prokurator generalny Jaromir Czirznar powiedział na konferencji prasowej w Bratysławie, że w śledztwie ws. zamordowania pod koniec lutego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka jest postęp. Według prokuratora udało się ograniczyć wątki śledztwa.

 • "Jurgen" wpadł pod Bydgoszczą

  Poszukiwany listem gończym "Jurgen", członek zorganizowanej grupy przestępczej, którą z kolei kierował "Kadafi", wpadł pod Bydgoszczą. Został zatrzymany na działce. 50-letni Jaromir M.O. był poszukiwany od 2 sierpnia.

 • Zrabowane dzieci. Inicjatywa "Zrabowane dzieci - zapomniane ofiary"​

  Dziesiątki czy nawet setki tysięcy dzieci "rasowo przydatnych" zostało wywiezionych z terenów okupowanych Niemiec. O losie "zrabowanych dzieci" mówili podczas międzynarodowej konferencji naukowej "Rabunek i germanizacja polskich dzieci w czasie II wojny światowej" dziennikarze Deutsche Welle Monika Sieradzka oraz Jaromir Jankowski reprezentujący Christopha Schwarza, inicjatora wystawy "Zrabowane...

Zdjęcia na temat: jaromir
Dyskusje na temat: jaromir