• Informacje na temat:

  jasienica

Artykuły na temat: jasienica
 • Bliski kontakt z ojcem oraz bogata z nim korespondencja stały się podstawą książki Ewy Beynar-Czeczott "Mój ojciec Paweł Jasienica". Promocja tej publikacji odbyła się w środę w siedzibie ZAiKS-u w Warszawie.

 • Śląskie: Burza podtopiła Jasienicę

  Pogoda znowu postraszyła mieszkańców Śląska. Gwałtowna burza, która w niedzielę rano przeszła w okolicach Bielska-Białej, dała się we znaki przede wszystkim mieszkańcom Jasienicy. W ciągu paru chwil ulice zmieniły się tam w rwące rzeki - poinformowali bielscy strażacy.

 • Wyjazdowe zwyciestwo MRKS

  Czechowiczanie kontynuują dobrą passę - w sobotnie popołudnie MRKS Czechowice-Dziedzice wywalczył cenny komplet punktów w wyjazdowym meczu z Drzewiarzem Jasienica.

 • Po zderzeniu się w sobotę samochodu osobowego z ciężarówką w miejscowości Jasienica Rosielna w pow. brzozowskim (Podkarpackie) nieprzejezdna jest w tym miejscu droga krajowa nr 9, prowadząca w Bieszczady.

 • Dwie osoby ranne w wypadku na krajowej "9"

  Przejezdna jest już droga krajowa nr 9 w miejscowości Jasienica Rosielna (woj. podkarpackie). W piątek rano doszło tam do zderzenia dwóch tirów; obu kierowców po opatrzeniu medycznym zwolniono do domów.

 • Droga krajowa nr 9 prowadząca do przejścia granicznego w Barwinku (Podkarpackie) jest już przejezdna. W środę przez kilka godzin trasę tę w miejscowości Jasienica Rosielna blokował tir, który zsunął się do rowu.

 • Ksiądz Lemański formalnie już bez parafii

  O godzinie 21 wygasło probostwo księdza Wojciecha Lemańskiego w parafii Jasienica pod Tłuszczem. Według dekretu arcybiskupa Henryka Hosera może w niej zostać do 18 lipca. Sam Lemański natomiast zapowiada, że zostanie w parafii do ostatecznego rozwiązania. Jednak, jak ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa, dziś z kurii diecezji warszawsko-praskiej nikt do Jasienicy nie przyjedzie.

 • Dlaczego tutaj giną ludzie?

  Na krętym, dwukilometrowym odcinku krajowej "dziewiątki", pomiędzy Domaradzem a Jasienicą Rosielną (Podkarpackie) zginęły w ostatnich latach 3 osoby, a 21 zostało rannych.

 • Wypadek busa. Są ranni

  Do poważnego wypadku doszło na starej drodze do Cieszyna w województwie śląskim. Przewożący około dwudziestu pasażerów bus zjechał z drogi i dachował w miejscowości Świętoszówka pod Jasienicą. 19 osób zostało poszkodowanych. Stan czterech z nich jest poważny. Trasa jest w tej chwili zablokowana w obu kierunkach.

 • Śląskie: Silny wiatr pozbawił prądu ponad 1700 odbiorców

  Jak podało Wojewódzkie Centym Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), w związku z silnym wiatrem Państwowa Straż Pożarna do rana odnotowała siedem interwencji - strażacy byli wzywani do wiatrołomów. Najwięcej odbiorców bez prądu - około tysiąca - było rano w gminie Jasienica. Dostaw energii elektrycznej nie mają także niektórzy mieszkańcy gminy Jaworze i Bielska-Białej.  Jak powiedział PAP...

Zdjęcia na temat: jasienica
Dyskusje na temat: jasienica