• Informacje na temat:

  jasiński

Artykuły na temat: jasiński
 • Ponad dziesięć lat temu, krótko po moim powrocie z placówki korespondenta RMF FM w Waszyngtonie, spotkałem w Krakowie pewnego Amerykanina. Byliśmy obaj zaproszeni na nieformalny lunch i przy tej okazji - widząc się pierwszy raz w życiu - wymieniliśmy na powitanie kilka zdań. Wiedząc, że kilka lat spędziłem w USA, zapytał, co mi się tam podobało. Po mojej szczerej odpowiedzi zapytał, co mi się w takim razie nie podobało. Po mojej równie szczerej odpowiedzi, już się do mnie nie odezwał. Lunch...

 • Przepraszam bardzo, ale uważam wykreowanie historii o rzekomych "10 sierotach", jej nieprzytomne rozdmuchiwanie i podgrzewanie, mimo powszechnej świadomości, że została zmyślona, za wynaturzenie, które odbiera uczestnikom tej hucpy, wszystko jedno, z radia, telewizji, czy gazety prawo do nazywania się poważnymi dziennikarzami. Staram się zwykle oszczędnie używać słowa skandal, ale w tym wypadku raczej nie da się go obejść.

 • Wiceminister finansów Wiesław Jasiński złożył dymisję

  ...​Wiceminister finansów Wiesław Jasiński z powodów osobistych złożył dymisję - poinformował rzecznik resortu finansów Łukasz Świerżewski. Wiceminister złożył swoją rezygnację na ręce wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

 • Świetlne flagi na budynkach, czy wieży Eiffla, czarno-żółto-czerwone karykatury, napisy "Je suis... cośtam, cośtam", kwiaty pod ambasadami - to coś, na co tym razem nabierze się już chyba tylko mniejszość europejskiej opinii publicznej. Potrzebne, szczere i uzasadnione w takich chwilach gesty solidarności stają się coraz bardziej puste. Mam nadzieję, że coraz większa grupa Europejczyków to dostrzega. Pora otrząsnąć się z letargu politpoprawności i zacząć posługiwać się rozumem. Ów rozum...

 • Orlen z nowym prezesem. Daniel Obajtek za Wojciecha Jasińskiego

  Wojciech Jasiński traci stanowisko. Nowym prezesem Orlenu jutro zostanie Daniel Obajtek. Jasiński, kiedyś minister skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, uważany jest za człowieka bliskiego prezesowi PiS. Obajtek, dotychczasowy prezes Energi, również publicznie został obdarzony dowodami zaufania szefa Prawa i Sprawiedliwości.

 • Wiceminister finansów Wiesław Jasiński podał się do dymisji

  Wiceminister finansów Wiesław Jasiński z powodów osobistych złożył dymisję - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik resortu finansów Łukasz Świerżewski. Wiceminister złożył swoją rezygnację na ręce wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

 • Wojciech Jasiński przewodniczącym komisji finansów publicznych

  ...​Były minister skarbu państwa, wieloletni poseł PiS Wojciech Jasiński został we wtorek wybrany na szefa sejmowej komisji finansów publicznych. Komisja wybrała też siedmiu jego zastępców.

 • Zmarł Stefan Mustafa Jasiński, najstarszy muzułmański duchowny

  Nie żyje imam Stefan Mustafa Jasiński - senior tatarskiej społeczności w Polsce i najstarszy w kraju muzułmański duchowny. W lutym skończył 104 lata.

 • Wojciech Jasiński nowym prezesem PKN Orlen

  Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała w środę wieczorem z zarządu PKN Orlen dotychczasowego prezesa tej spółki Jacka Krawca i jednocześnie powołała na to stanowisko Wojciecha Jasińskiego, wieloletniego posła PiS, b. ministra Skarbu Państwa - podał płocki koncern.

 • Zwolennicy teorii o istnieniu płci społeczno-kulturowej jako wyniku opresyjnego działania tradycji i stereotypu muszą wziąć głęboki oddech. Najnowsze wyniki badań University of Exeter i King's College London wskazują, że zmiany w mózgu dziecka, prowadzące potem do zależnego od płci biologicznej zachowania i odmiennej wrażliwości na niektóre choroby przebiegają już we wczesnych etapach życia płodowego. Ooops. Wygląda na to, że proces "nawracania" na bezpłciowość trzeba zacząć jeszcze...

Zdjęcia na temat: jasiński
Dyskusje na temat: jasiński