• Informacje na temat:

  jaworow

Artykuły na temat: jaworow
 • Jawor: Policjant pomógł nieprzytomnemu dziecku

  W piątek 3 listopada do komendy policji w Jaworze wbiegła spanikowana kobieta. Roztrzęsionym głosem prosiła o pomoc. Z jej relacji wynikało, że na chodniku w pobliżu budynku zasłabło dziecko. Na ratunek 6-letniemu chłopcu ruszył jeden z tamtejszych policjantów.

 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Odkryjemy Jawor!

  Jawor na Dolnym Śląsku będzie tym razem Twoim Miastem w Faktach RMF FM! Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF 24. Odkryjemy lokalne ciekawostki, atrakcje i opowiemy o najważniejszych zabytkach. Żółto-niebieski wóz satelitarny pojawi się w Jaworze już w sobotę. Odwiedźcie z nas i słuchajcie Faktów!

 • Miasto Chleba i Piernika. Jawor był Twoim Miastem w Faktach RMF FM!

  ​Leżący nad Nysą Szaloną, Jawornikiem i Paszówką Jawor był dziś Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Licząca 24 tysiące mieszkańców miejscowość znajduje się w środkowej części Dolnego Śląska. Słynie z unikatowego na skalę światową Kościoła Pokoju, Zamku Piastowskiego czy organizowanego od lat dziewięćdziesiątych XX wieku święta Chleba i Piernika.

 • Tragiczny wypadek pod Jaworem

  Wczoraj późnym wieczorem na trasie Jawor - Myślibórz na Dolnym Śląsku doszło do nieszczęśliwego wypadku. Bilans jest tragiczny. Zginęło dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu legnickiego. Trzeci z mężczyzn - w stanie krytycznym - został przewieziony do legnickiego szpitala.

 • Jaworski Ośrodek Kultury i Spółdzielczy Klub "Piast" zapraszają na 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa od godziny 13.00 będzie można podziwiać małych artystów z jaworskich przedszkoli. Po występach dzieci odbędzie się pokaz sztuki walki z Jaworskiego Klubu Sportowego Vorenus Jawor wraz z trenerem Grzegorzem Lenartem. Pan Grzegorz Lenart w 2006 r został Mistrzem Polski w Kik-boxingu oraz Shidokan Karate w kategorii tai – boeingu....

 • Po raz pierwszy w naszym mieście zostanie zorganizowany w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świączecznej Pomocy bieg "Poilicz się z cukrzycą". Trasa będzie prowadziła po Praku Miejskim w Jaworze. Startujemy o godzinie 12.00. Zapraszamy wszystkich nezależnie od wieku, profesjonalistów oraz amatorów do przebiegnięcia 3 km.

 • Zapraszamy wszystkich miłośników piłki ręczej na mecz, który odbędzie się 9 stycznia (sobota) o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworze. Zawodnikami będą mundurowi oraz samorządowcy. Serdecznie zapraszamy.

 • Jaworski Ośrodek Kultury wraz ze Spółdzielczym Klubem "Piast" zapraszają na 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia (sobota) o godzinie 16.00 rozpocznie się koncert uczestników Społecznego Ogniska Muzycznego, który działa przy Jaworskim Stowarzyszeniu Rozwoju Kultury. Sredzecznie zapraszamy.  

 • Sztab WOŚP w Jaworze, działający przy Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu NYSA serdecznie Was zaprasza  na wydarzenia, które odbędą się w naszym mieście z okazji 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 • Zarzut molestowania dla 77-latka z Jawora

  77-latek z okolic Jawora na Dolnym Śląsku usłyszał zarzut molestowania 7-letniej sąsiadki. Grozi mu 12 lat więzienia. Prokuratura nie wyklucza jednak, że może wnioskować o zmianę kwalifikacji czynu.

Wideo na temat: jaworow
 • Tancerze ludowi udzielali lekcji na ulicach Lublina

  W dzień tańca ludowego tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Jawor Uniwersytetu Przyrodniczego wyruszyli z miasteczka akademickiego, by uczyć wszystkich chętnych, jak "wyciąć hołubca". Oto, jak przy okazji nauki bawili się mieszkańcy Lublina.

Dyskusje na temat: jaworow