• Informacje na temat:

  jędrzejewski

Artykuły na temat: jędrzejewski
 • Zbigniew Jędrzejewski kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego

  Prof. Zbigniew Jędrzejewski będzie kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - poinformował we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 • Prezydent przyjmie ślubowanie od sędziego TK Zbigniewa Jędrzejewskiego

  W czwartek o godz. 11.30 prezydent Andrzej Duda przyjmie ślubowanie od sędziego Trybunału Konstytucyjnego Zbigniewa Jędrzejewskiego - podała w środę wieczorem kancelaria prezydenta.Decyzję prezydenta poprzedziła wymiana korespondencji z marszałkiem Sejmu, który w pismach do prezydenta poinformował, że uchwała ws. wyboru sędziego Jędrzejewskiego została podjęta skutecznie.

 • W Sejmie głosowanie nad kandydaturą prof. Jędrzejewskiego do TK

  Posłowie zagłosowali dziś w sprawie wprowadzenia do porządku obrad głosowania ws. wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Zgłoszonym przez PiS kandydatem jest profesor prawa karnego Zbigniew Jędrzejewski.

 • W czwartek prezydent przyjmie ślubowanie od sędziego TK Zbigniewa Jędrzejewskiego

  W czwartek o godz. 11.30 w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda przyjmie ślubowanie od sędziego Trybunału Konstytucyjnego Zbigniewa Jędrzejewskiego. Taką informację podała wieczorem Kancelaria Prezydenta.

 • Marszałek: Sejm wybrał Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK

  Marszałek Marek Kuchciński poinformował, że Sejm wybrał profesora Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. W dzisiejszym głosowaniu w Sejmie nie wzięła udziału większość opozycji. Wcześniej, przez chwilę wynik głosowania odebrano jako odrzucenie kandydatury prof. Jędrzejewskiego, zgłoszonego przez PiS. Wybór poprzedziła burzliwa dyskusja. Kontrowersje wzbudziło też oddanie...

 • Komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała profesora Zbigniewa Jędrzejewskiego

  Komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała kandydaturę profesora Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. PiS chce, by zastąpił sędziego Mirosława Granata, którego kadencja kończy się za dwa tygodnie, 27 kwietnia. Opozycja sprzeciwiała się tej kandydaturze. Obradom towarzyszyła burzliwa dyskusja.

 • Sędzia Jędrzejewski włączony do składu orzekającego TK

  Sędzia Zbigniew Jędrzejewski został włączony do składu orzekającego Trybunału Konstytucyjnego - wynika z informacji na stronie TK. Został on wybrany przez Sejm w miejsce Mirosława Granata, którego kadencja dobiegła końca; w czwartek ślubowanie od nowego sędziego TK przyjął prezydent.

 • Prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od sędziego TK Zbigniewa Jędrzejewskiego

  ..."Nie jest rolą Trybunału Konstytucyjnego wybieranie przepisów, które będzie stosował i ocenianie, które przepisy obowiązują, a które TK może pominąć" - oświadczył prezydent Andrzej Duda, po przyjęciu ślubowania od nowego sędziego TK Zbigniewa Jędrzejewskiego. Zastąpi on sędziego Mirosława Granata, którego kadencja zakończyła się w środę.

 • Prezydent odebrał ślubowanie od sędziego TK Zbigniewa Jędrzejewskiego

  Prezydent Andrzej Duda odebrał ślubowanie od sędziego Trybunału Konstytucyjnego Zbigniewa Jędrzejewskiego. Sejm wybrał go do Trybunału 14 kwietnia. Ma zastąpić w TK kończącego dziś kadencję Mirosława Granata.

 • Eksperci nie kwestionują wyboru Jędrzejewskiego do TK

  Nie sposób zakwestionować prawomocności wyboru Zbigniewa Jędrzejewskiego na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem nie ma też podstaw do powtórzenia sejmowego głosowania w tej sprawie.

Zdjęcia na temat: jędrzejewski
Dyskusje na temat: jędrzejewski