• Informacje na temat:

  jefferson thomas

Artykuły na temat: jefferson thomas
 • Za blisko 7 tysięcy dolarów sprzedano w sobotę na aukcji w Dallas w stanie Teksas kosmyk włosów trzeciego prezydenta USA Thomasa Jeffersona. To dwa razy więcej niż spodziewał się uzyskać organizator aukcji.

 • Jak Jefferson zdradził Kościuszkę

  W księgarniach amerykańskich ukazała się książka przypominająca jak trzeci prezydent USA Thomas Jefferson nie wykonał testamentu zaprzyjaźnionego z nim Tadeusza Kościuszki, który w swej ostatniej woli poprosił go o uwolnienie jego niewolników.

 • List Kościuszki do Jeffersona poszedł pod młotek. Jest wart tysiące

  Odręczny list Tadeusza Kościuszki do Thomasa Jeffersona - prezydenta USA i autora Deklaracji Niepodległości - został zlicytowany podczas aukcji antykwarycznej w Krakowie. Cena wywoławcza dokumentu, zawierającego autografy dwóch bohaterów narodowych Polski i Stanów Zjednoczonych, wynosiła 40 tysiące złotych. Ostatecznie sprzedano go za 54 tysięcy złotych.

 • Kosmyk włosów byłego prezydenta USA sprzedany za 7 tys. dolarów

  Za blisko 7 tysięcy dolarów sprzedano na aukcji w Dallas w stanie Teksas kosmyk włosów trzeciego prezydenta USA Thomasa Jeffersona. To dwa razy więcej niż spodziewał się uzyskać organizator aukcji.

 • Skalny monument z głowami prezydentów

  ...31 października 1941 roku, po 14 latach ciężkiej pracy, ukończono skalny monument przedstawiający głowy czterech prezydentów USA. Znajduje się on w amerykańskim stanie Dakota Południowa. Monument nosi nazwę Mount Rushmore National Memorial. Patrząc od lewej, widzimy rzeźby głów George'a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore'a Roosevelta i Abrahama Lincolna.

 • Nowy sposób na obrazowanie mózgu

  Naukowcy z Thomas Jefferson University Hospital w Filadelfii stworzyli oprogramowanie, które potrafi łączyć dane pochodzšce z różnych technologii obrazowania medycznego i stworzyć w ten sposób trójwymiarową interaktywną mapę mózgu.

 • Prezydent Hollande z wizytą państwową w USA

  Od zwiedzania domu Thomasa Jeffersona, prezydent Francji Francois Hollande rozpoczął w poniedziałek wizytę w USA, która ma charakter państwowy. Na wtorkową kolację na jego cześć państwo Obamowie zaprosili około 300 gości.

 • Własnoręczny list Kościuszki można kupić na aukcji w Krakowie

  Do jednego z krakowskich antykwariatów trafiła niezwykle cenna pamiątka po Tadeuszu Kościuszce. To jego list do Thomasa Jeffersona. Profesor Mieczysław Rokosz apeluje do potencjalnych sponsorów o wykupienie rękopisu dla powstającego Muzeum Tadeusza Kościuszki - informuje "Dziennik Polski".

 • Trump wprowadza swoje porządki w Białym Domu

  Zwierzęta w Białym Domu mają ocieplać wizerunek gospodarza oraz jego rodziny. Pomagają pokazać prezydencką rezydencję jako nie tylko miejsce działań politycznych, ale też takie, w którym toczy się normalne życie. Tę tradycję zapoczątkował jeszcze na początku XIX wieku Thomas Jefferson. Miał on ptaki i kilka niedźwiedzi.  Z tradycją zerwał właśnie Donald Trump. Dyrektor do spraw komunikacji...

 • Tadeusz Kościuszko na znaczku Poczty Polskiej

  ...obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Uosabiał najlepsze wartości: tolerancję i równość; Thomas Jefferson, jeden z autorów amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, nazwał Tadeusza Kościuszkę najprawdziwszym...

Dyskusje na temat: jefferson thomas