• Informacje na temat:

  jerofiejew

Artykuły na temat: jerofiejew
 • Nie trzeba łudzić się, że po katastrofie 10 kwietnia między Polakami a Rosjanami wszystko będzie świetnie , ale nie ma też moralnego usprawiedliwienia dla powrotu do otwartej konfrontacji - pisze w "International Herald Tribune" Wiktor Jerofiejew. Znany rosyjski pisarz ocenia, że jest mało prawdopodobne, byśmy wkrótce zbliżyli się politycznie .

 • 25 lat od rozpadu ZSRR. Dokąd zmierza Rosja?

  J​aką drogą poszła Rosja po rozpadzie ZSRR? Wiedzie się jej lepiej niż kiedyś? Czy raczej nie? Rosyjski pisarz Wiktor Jerofiejew analizuje cztery fazy najnowszej historii Rosji.

 • Ukraina: Zatrzymano rosyjskich żołnierzy

  Doradca Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Markijan Łubkiwski ogłosił we wtorek informacje o zatrzymanych na wschodzie Ukrainy rosyjskich żołnierzach. Kpt. Jewgienij Jerofiejew i sierżant Aleksandr Aleksandrow mieli prowadzić zadania rozpoznawcze.

 • Rosja odcina się od żołnierzy wziętych do niewoli na Ukrainie

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony odcięło się od dwóch żołnierzy wziętych do niewoli na Ukrainie. Przy tym resort przyznał, że Aleksander Aleksandrow i Jewgienij Jerofiejew rzeczywiście odbywali służbę wojskową w rosyjskiej armii.

 • Rosyjscy wojskowi zatrzymani na Ukrainie. Kremlowscy dyplomaci interweniują

  Ambasada Rosji w Kijowie zażądała we wtorek, by dyplomaci mogli odwiedzić zatrzymanych przez armię ukraińską Rosjan - Aleksandra Aleksandrowa i Jewgienija Jerofiejewa, którzy - jak ogłosił Kijów - są żołnierzami rosyjskich sił zbrojnych w służbie czynnej.

 • Są dwie Rosje. A Rosja putinowska nigdy nie powie niczego dobrego krajom, które popierają wartości liberalne - mówi Wiktor Jerofiejew, popularny rosyjski pisarz, historyk literatury i liberał.

 • Jeśli Rosja będzie traktowała wszystko, co było użyteczne dla stalinowskiej superpotęgi, jako swoje priorytety, przestanie odróżniać zwycięstwa od porażek - pisze w "The New York Times" rosyjski pisarz Wiktor Jerofiejew, komentując moskiewskie obchody Dnia Zwycięstwa.

 • Brytyjska aktorka Charlotte Rampling, reżyserzy Tony Gatlif z Francji i Wiktor Kossakowski z Rosji oraz pisarz rosyjski Wiktor Jerofiejew - m.in. ci artyści przyjadą do Warszawy na 9. edycję Planete+ Doc Film Festival. Impreza odbędzie się w dniach 11-20 maja.

 • "Po Smoleńsku nie ma powrotu do konfrontacji"

  Nie trzeba łudzić się, że po katastrofie pod Smoleńskiem "między Polakami a Rosjanami wszystko będzie świetnie", ale nie ma też "moralnego usprawiedliwienia dla powrotu do otwartej konfrontacji" - pisze w "International Herald Tribune" Wiktor Jerofiejew.

 • Sikorski i Ławrow uhonorują Barbarę Brylską za zasługi ws. zbliżenia Rosji i Polski

  Siergiej Ławrow spotka się dziś w Warszawie z Radosławem Sikorskim. Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Federacji Rosyjskiej wręczą po raz pierwszy dyplomy "za zasługi w sprawie wzajemnego zrozumienia i zbliżenia społeczeństw Rosji i Polski". Otrzymają je cztery osoby: Daniel Rotfeld i Anatolij Torkunow - jako szefowie grupy do spraw trudnych, pisarz Wiktor Jerofiejew oraz aktorka Barbara...

Dyskusje na temat: jerofiejew