• Informacje na temat:

  jerzmanowski

Artykuły na temat: jerzmanowski
 • Ks. Adam Boniecki laureatem Nagrody PAU im. Jerzmanowskich

  Ksiądz Adam Boniecki został laureatem tegorocznej Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich pod patronatem Województwa Małopolskiego. Wręczenie nagrody odbędzie się 9 maja na Wawelu - poinformowała w czwartek PAU.

 • Profesor Maciej Grabski, twórca i organizator Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP), jest laureatem Nagrody Jerzmanowskich na 2011 rok. Wyróżnienie przyznawane przez Polską Akademię Umiejętności (PAU) zostanie wręczone w połowie maja na Wawelu.

 • Prof. Maciej Grabski, twórca i organizator Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP), otrzymał tegoroczną Nagrodę Jerzmanowskich. Uroczystość wręczenie wyróżnienia przyznawanego przez Polską Akademię Umiejętności (PAU) odbyła się na Wawelu.

 • Malarz Jerzy Nowosielski został laureatem Nagrody Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i˙Anny Jerzmanowskich. Uroczystość wręczenia nagrody, której wysokość wynosi 100 tys. zł, odbyła się w poniedziałek na Zamku Królewskim na Wawelu.

 • Nestor polskich chemików prof. Adam Bielański odebrał w poniedziałek na Wawelu Nagrodę Jerzmanowskich za rok 2012, przyznawaną przez Polską Akademię Umiejętności. 99-letni prof. Bielański jest aktywny zawodowo; prowadzi działalność naukową i pisze podręczniki.

 • Wrocław: Niewybuch przy ul. Jerzmanowskiej

  Granat moździerzowy wykopali robotnicy prowadzący prace remontowe przy ulicy Jerzmanowskiej. To miejsce oddalone od centrum miasta. W pobliżu jest tylko cmentarz, nie ma budynków mieszkalnych, nie trzeba więc było nikogo ewakuować. Choć granat moździerzowy jest niewielki, nie znaczy to, że mniej groźny. Ludzie, którzy na co dzień mają do czynienia z tego typu niebezpiecznymi znaleziskami mówią...

 • Jeśli epigenetyka służy przekazywaniu pamięci, to krótkotrwałej

  Epigenetyka to mechanizm kluczowy dla powstawania organizmów złożonych z wielu komórek i wielu tkanek, działa jednak głównie w obrębie jednego pokolenia - mówi RMF FM prof. Andrzej Jerzmanowski z Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Jego zdaniem, modne teorie, że zmiany epigenetyczne mogą przenosić "pamięć" między pokoleniami trudno na bazie obecnej wiedzy naukowej potwierdzić...

 • Ks. Adam Boniecki z nagrodą Polskiej Akademii Umiejętności

  Ksiądz Adam Boniecki, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", otrzymał na Wawelu Nagrodę Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. Ksiądz Boniecki, od lat zaangażowany jest w pracę na rzecz otwierania Kościoła na dialog ze społeczeństwem, w tym również z ludźmi wątpiącymi i niewierzącymi - czytamy w laudacji na cześć laureata.

 • Jerzy Owsiak otrzyma "polskiego Nobla"

  Jerzy Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzyma w poniedziałek Nagrodę Jerzmanowskich za rok 2014, przyznawaną przez Polską Akademię Umiejętności pod patronatem województwa małopolskiego.

 • Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska-Okońska odebrała w poniedziałek Nagrodę Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich przyznaną jej za działalność humanitarną.

Zdjęcia na temat: jerzmanowski
Dyskusje na temat: jerzmanowski
 • Re: Ks. Adam Boniecki laureatem Nagrody PAU im. Jerzmanowskich

  Jerzmanowski to był ktoś! Swego czasu ponoć drugi najbogatszy człowiek w USA. Mawiał że chcąc pomóc Polsce musi stać się bogatym człowiekiem. A nam d..pę Rockeffellerami zawracają... Polecam wykłady prof. Marka Jana Chodakiewicza.

 • Re: Elba: Duch Napoleona wiecznie żywy

  Nepomucen z Jerzmanowa Jerzmanowski herbu Dołęga. Miał też Napoleon flotę a był nim bryg. To na nim odpłynął do Francji, kiedy to odbywał się bal karnawałowy w miejscowym teatrze w Portoferraio. Co jeszcze

 • Re:

  Proponuję aby w Warszawie powitał ich Paweł Jerzmanowski,chyba jeszcze Go pamiętają z 1812-tego.Ich 23 a On jeden to siły będą wyrównane!!!