• Informacje na temat:

  jerzy iii

Artykuły na temat: jerzy iii
 • Jerzy Skolimowski otrzyma Platynowe Lwy

  Jerzy Skolimowski, reżyser i scenarzysta, aktor, poeta i malarz otrzyma Platynowe Lwy za całokształt twórczości. Wyróżnienie przyznawane przez Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostanie mu wręczone 22 września podczas gali finałowej festiwalu.

 • Prof. Jerzy Jedlicki, wybitny socjolog, historyk, badacz dziejów polskiej inteligencji i działacz opozycji w okresie PRL-u zmarł w środę w wieku 87 lat. Był autorem takich książek jak "Źle urodzeni, czyli o doświadczeniu historycznym" czy "Jakiej cywilizacji Polacy potrzebują".

 • Wybór Orła wszech czasów. Jerzy Dudek - sylwetka

  Jerzy Dudek jest jednym z trzech polskich piłkarzy, po Zbigniewie Bońku i Józefie Młynarczyku, który zdobył klubowe mistrzostwo Europy. Dokonał tego w niesamowitych okolicznościach i w meczu, który przeszedł do annałów światowego futbolu. Dudek to kolejny kandydat w plebiscycie eurosport.interia.pl i RMF FM na polskiego piłkarza wszech czasów.

 • III Krakowski Pokaz Koni Arabskich za nami. "Rynek jest bardzo trudny"

  ..."Rynek jest bardzo trudny i doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie było łatwo. Ta oferta była bardzo przemyślana. Wydaje nam się, że zrobiliśmy wszystko, żeby zainteresować klientów polskimi końmi” – podsumowała III Krakowski Pokaz Koni Arabskich Anna Stojanowska, organizatorka.

 • Studium tyranii :"Ryszard III" Jerzego Stuhra w Zamościu

  ..."Finis coronat opus" - koniec wieńczy dzieło! Szekspirowski dramat "Ryszard III" zakończył XXXII letnie spotkania z teatrem w Zamościu. Po "Ryszarda III" sięgali najwybitniejsi reżyserzy, w rolę uzurpatora wcielali się najlepsi z najlepszych.

 • Jerzy Skolimowski kończy 80 lat. Jest reżyserem, poetą i malarzem

  ...80 lat temu urodził się Jerzy Skolimowski - wybitny reżyser i scenarzysta filmowy. Nie wszyscy wiedzą, że to także aktor, poeta i malarz.

 • Jerzy Kamas nie żyje. Ceniony aktor miał 77 lat

  W wieku 77 lat zmarł aktor filmowy i teatralny Jerzy Kamas. Informację podała dyrekcja Teatru Ateneum.

 • Jerzy Buzek ws. reparacji wojennych od Niemiec: Takie rzeczy można załatwić raczej w ciszy gabinetów

  ...wykorzystywać tego w taki sposób, żeby zaprzepaścić dobre relacje, które istnieją pomiędzy Niemcami i Polską" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jerzy Buzek. "Mogę podać przykład, nie w takiej skali, sprzed niemal 20 lat. Mój rząd wziął na siebie zadanie, aby wypłacić odszkodowania dla przymusowych robotników w III Rzeszy, Polek i Polaków. Negocjowaliśmy bardzo długo, w ciszy gabinetów. (…) To...

 • III Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa

  Jak poinformowali w piątek organizatorzy pielgrzymki, niektóre grupy - np. szczecińska - w drodze na Jasną Górę będą miały do przejechania nawet ponad 500 km, dlatego wyruszą odpowiednio wcześniej. Pątnicy np. ze śląskich Żor wyjadą w trasę do Częstochowy dopiero 18 lipca. Do udziału w pielgrzymce zaproszono rowerzystów ze wszystkich polskich diecezji. Jak ocenił jej koordynator ks. Jerzy...

 • Wartość III zamojskiej kwesty

  ..., przedstawiciele władz miasta i pracownicy zamojskich instytucji kultury. Na rzecz odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu prosili o datki: Wojciech Przegon, Wojciech Wiszniowski, Jerzy Słupecki...

Zdjęcia na temat: jerzy iii
Dyskusje na temat: jerzy iii