• Informacje na temat:

  jezierski

Artykuły na temat: jezierski
 • Zmarł trener piłki ręcznej Roman Jezierski

  Roman Jezierski, jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów kobiecej piłki ręcznej, zmarł w poniedziałek w Lubinie (Dolnośląskie). Miał 57 lat.

 • Obecny wiceszef Najwyższej Izby Kontroli Jacek Jezierski będzie kandydatem klubu PiS na prezesa NIK.

 • Jacek Jezierski (prezes NIK) i jego brat nie dostaną 15 mln zł odszkodowania za przejęte przez państwo po wojnie 1400 ha lasów, związanych ze zwróconym im w 2009 r. barokowym zespołem pałacowym w Otwocku pod Warszawą - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

 • Witomiła Wołk-Jezierska, córka zamordowanego w Katyniu oficera artylerii Wincentego Wołka, o wyroku Europejskiego Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, do którego dotarły "Moskowskije Nowosti":

 • Tomasz Arabski kontra Jacek Jezierski przed sejmową Komisją do spraw Kontroli Państwowej. Tomasz Arabski kontra Jacek Jezierski przed sejmową komisją kontroli państwowej. Szef kancelarii prezesa rady ministrów i prezes Najwyższej Izby Kontroli odpowiadali na pytania posłów o procedury podczas trwającej kontroli dotyczącej przygotowań lotów VIP-ów.

 • Jezierski: Wydobycie gazu łupkowego nie ma znaczącego wpływu na środowisko

  Firmy poszukujące gazu łupkowego w Polsce wykonały do tej pory 7 odwiertów. W każdym z nich stwierdzono obecność tego surowca - poinformował Główny Geolog Kraju Henryk Jezierski. Koncesje przewidują, że w trakcie poszukiwań wykonanych zostanie jeszcze 120 wierceń.

 • Jezierski: Nie ma zagrożenia, koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego są legalne

  Nie ma zagrożenia, że koncesje na poszukiwanie w Polsce gazu łupkowego mogą się okazać nielegalne - mówi reporterowi RMF FM Henryk Jezierski. W ten sposób Główny Geolog Kraju odnosi się do informacji o toczącym się wobec Polski postępowaniu przed Trybunałem UE w Luksemburgu. Wszczęto je, bo polskie prawo geologiczne i górnicze jest niezgodne z unijną dyrektywą.

 • Jacek Jezierski: Nie zdążymy z numerem alarmowym 112 do Euro 2012

  System powiadamiania alarmowego numeru 112 ciągle działa w Polsce na zasadzie prowizorium. Ta prowizorka trzyma się tylko dlatego, że zarówno straż pożarna, policja, jak i wojewodowie robią wszystko, żeby to podtrzymać - mówi reporterowi RMF FM prezes NIK Jacek Jezierski. Alarmuje, że nie zdążymy z udoskonaleniem systemu przed Euro 2012.

 • Jacek Jezierski jest kandydatem prezydium klubu PiS na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Szef klubu PiS Marek Kuchciński przedstawił tę kandydaturę posłom PiS podczas czwartkowego posiedzenia klubu. Obecnie Jezierski jest wiceprezesem Izby.

 • Jacek Jezierski z PIS-u został wybrany przez Sejm na nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Teraz jego kandydaturę musi zatwierdzić Senat. Ma na to miesiąc od otrzymania uchwały Sejmu. Prezes NIK jest powoływany na 6-letnią kadencję.

Zdjęcia na temat: jezierski
Wideo na temat: jezierski
 • Jacek Jezierski: Kluczowa rola premiera

  Żeby dobrze wykorzystać swoje pół roku prezydencji w Unii Europejskiej, Polska powinna przede wszystkim określić pozycję premiera – uważa prezes NIK Jacek Jezierski.

 • Jacek Jezierski: Jesteśmy dobrze przygotowani do prezydencji w Unii

  Polska jest dobrze przygotowana do prezydencji w Radzie UE. Odpowiednio wcześniej sporządziliśmy listę priorytetów, dzięki czemu możemy dzisiaj dyskutować nad jej doprecyzowaniem – stwierdził prezes NIK Jacek Jezierski.

 • Jacek Jezierski: Dobrze oceniamy przygotowania rządu do polskiej prezydencji w UE

  Pozytywnie oceniamy całe przygotowania polskiego rządu do prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Kontrola wykazała jednak kilka nieprawidłowości, m.in. nie została jeszcze określona rola premiera, czyli szefa państwa przewodniczącemu prezydencji w Unii – powiedział prezes NIK Jacek Jezierski w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Romanem Osicą.