• Informacje na temat:

  jeziorański

Artykuły na temat: jeziorański
 • Weź udział w grze miejskiej o Janie Nowaku-Jeziorańskim, legendarnym kurierze z Warszawy

  ...16 lipca Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje grę miejską o Janie Nowaku-Jeziorańskim, legendarnym kurierze oraz dyrektorze Polskiej Sekcji Radia Wolna Europa. Właśnie ruszyły zapisy do udziału. Gra skierowana zarówno do młodzieży, jak i do dorosłych.

 • Władysław Pasikowski robi film o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Roboczy tytuł to "Kurier"

  ...„Kurier” to roboczy tytuł filmu fabularnego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Scenariusz – jak dowiedziała się dziennikarka RMF FM – kończy właśnie pisać Władysław Pasikowski, który również zajmie się reżyserią. Film o Nowaku-Jeziorańskim powstaje z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego, Jana Ołdakowskiego i Piotra C. Śliwowskiego. Fabuła ma być gotowa wiosną 2018 roku.

 • Ok. tysiąca książek, encyklopedii i albumów z księgozbioru Jana Nowaka Jeziorańskiego trafi do biblioteki Muzeum Historycznego w Tarnobrzegu - poinformował w środę dyrektor muzeum Adam Wójcik.

 • Prof. Brzeziński uhonorowany Nagrodą im. Nowaka-Jeziorańskiego

  Uroczyste wręczenie Nagrody im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego odbyło się dziś w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Został nią uhonorowany prof. Zbigniew Brzeziński, szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera.

 • Spotkania, przeglądy filmów i konferencja naukowa to niektóre z imprez zaplanowanych w ramach obchodów przypadającej w tym roku piątej rocznicy śmierci "kuriera z Warszawy" Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

 • Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Jerzy Koźmiński odebrał w sobotę we Wrocławiu Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Były ambasador Polski w USA został wyróżniony m.in. za działania na rzecz wstąpienia Polski do NATO.

 • ...​Policja w Petersburgu skonfiskowała książkę z tekstami Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Funkcjonariusze, zabierając z drukarni 530 egzemplarzy przetłumaczonego na język rosyjski zbioru artykułów i wywiadów "kuriera z Warszawy", tłumaczyli, że muszą sprawdzić czy, nie zawierają one treści ekstremistycznych.

 • Kardynał Gulbinowicz odebrał Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

  Były metropolita wrocławski kard. Henryk Gulbinowicz odebrał w niedzielę we Wrocławiu Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Hierarcha zastał wyróżniony za "opiekę i wsparcie udzielane w latach 80. XX wieku walczącym o niepodległą Polskę".

 • Jan Nowak-Jeziorański zamierza podać do publicznej wiadomości nazwiska osób, które działały przeciw niemu w czasach PRL-u. Ogłosił to we Wrocławiu, odbierając wniosek o udostępnienie przez Instytut Pamięci Narodowej dotyczących go akt z archiwów UB i SB.

 • Szewach Weiss z nagrodą im. Nowaka-Jeziorańskiego. "Wielki patriota żydowski i polski"

  Szewach Weiss – izraelski polityk, prof. nauk politycznych i były ambasador Izraela w Polsce – odebrał we Wrocławiu Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Został wyróżniony za "umiejętność mówienia o najtrudniejszych sprawach, które łączą Polaków i Żydów”. Uroczystość odbyła się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

Zdjęcia na temat: jeziorański
Dyskusje na temat: jeziorański