• Informacje na temat:

  johnson

Artykuły na temat: johnson
 • ​"Boris Johnson musi odejść"

  Artykuł Borisa Johnsona w "The Daily Telegraph" wywołał wściekłość części polityków Partii Konserwatywnej. Szef brytyjskiego MSZ, nie konsultując się z premier Theresą May, opowiedział się za tzw. twardym brexitem.

 • Boris Johnson o wynikach wyborów lokalnych

  Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson ostrożnie ocenił wyniki wyborów lokalnych, podkreślając, że "w wielu miejscach udało się zaskoczyć ludzi naszym sukcesem". "Nie powinniśmy jednak popadać w samozadowolenie" - ostrzegł.

 • Kreml: Ohydna wypowiedź Borisa Johnsona

  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow nazwał w czwartek "ohydną", "obraźliwą" i "nie do zaakceptowania" wypowiedź szefa MSZ Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, który porównał zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji do olimpiady w Niemczech pod rządami Hitlera.

 • ​Boris Johnson tonuje nastroje

  Polityk Partii Konserwatywnej Boris Johnson, jeden z liderów obozu na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, uspokaja opinię publiczną. "Chcę podkreślić z całą mocą, że Wielka Brytania jest i będzie częścią Europy" - oznajmił.

 • Boris Johnson: Wielka Brytania i Polska mówią jednym głosem

  ..."Relacje polsko-brytyjskie charakteryzuje ogromna siła" - powiedział minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson po czwartkowym, VI spotkaniu polsko-brytyjskiej kwadrygi w podwarszawskim Helenowie.

 • ​Boris Johnson: "Wypchaj się". Przypomniano niewygodne nagranie

  Po pożarze w Grenfell Tower wyciągnięto nagranie z 2013 roku, na którym Boris Johnson, jeszcze jako burmistrz Londynu, arogancko odpowiada politykowi laburzystów w sprawie cięć w budżecie straży pożarnej.

 • Boris Johnson do Rosjan: Przestańcie destabilizować Europę

  Podczas spotkania ze swym rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem, Johnson przekaże w piątek, że nie może być "biznesu jak zwykle" między oboma krajami, dopóki Moskwa nie przestanie podejmować prób "zdestabilizowania" Europy - podał Reuters.

 • Boris Johnson ostro: Rosja stanie się pariasem

  Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson ostro skrytykował we wtorek Rosję za jej działania w Syrii, w tym zwłaszcza bombardowanie celów cywilnych. Wezwał, by światowe mocarstwa w odpowiedzi zareagowały sankcjami.

 • Johnson: Po brexicie może być zapaść, ale nie panikujmy

  Szef MSZ W. Brytanii Boris Johnson powiedział, że po brexicie może nastąpić zapaść, ale nie należy panikować; dodał, że prezydent USA Donald Trump lepiej prowadziłby negocjacje ws. brexitu - jego nagraną w tajemnicy wypowiedź przytacza w piątek portal BuzzFeed.

 • Wielka Brytania: Boris Johnson zrezygnował ze stanowiska

  Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska - poinformowało Downing Street. To drugi w ciągu kilkunastu godzin minister, który odszedł z rządu premier Theresy May.

Zdjęcia na temat: johnson
Wideo na temat: johnson