• Informacje na temat:

  jonasz

Artykuły na temat: jonasz
 • Na schodach przed Uniwersytetem Opolskim odsłonięto pomnik poety i satyryka Jonasza Kofty. Na uroczystości obecni m.in. byli jego syn Piotr oraz Stefan Friedmann, który występował razem z Koftą.

 • Terapia Jonasza w Chorzowie

  Otaczają go kochający bliscy, którzy przy pomocy swych toksycznych uczuć usiłują przywrócić tytułowego Jonasza do porządku i normalnego życia. Co z takiej terapii wyniknie? Terapia Jonasza to(...) Machalica (gościnnie) / Andrzej Kowalczyk- w dniach 10-11-12 października 2008 Żona: Renata Przemyk (gościnnie) Narrator/Jonasz: Jacek Bończyk (gościnnie) 27 i 28 stycznia 2009, godz. 19. Duża Scena...

 • Jonasz Kofta - jednej z największych poetów polskiej piosenki, autor tekstów do "Pamiętajcie o ogrodach" czy "Wakacji z blondynką" - urodził się 70 lat temu - 28 listopada 1942 roku.

 • Kilkanaście nigdy dotąd niepublikowanych utworów znalazło się w pierwszym tomie "Dzieł zebranych" Jonasza Kofty, autora takich przebojów jak "Śpiewać każdy może", "Pamiętajcie o ogrodach" czy "Wakacje z blondynką". Książka zatytułowana, "Co to jest miłość" właśnie trafia do księgarń.

 • Jonasz Kofta - jednej z największych poetów polskiej piosenki, autor tekstów do "Pamiętajcie o ogrodach" czy "Wakacji z blondynką" - urodził się 70 lat temu - 28 listopada 1942 roku.

 • ...hiobowe i z tego powodu do Donalda Tuska może się przykleić miano Jonasza. Miałoby to bezpośrednie przełożenie na życie polityczne. Już Napoleon przy awansach generalskich nie pytał o kompetencje czy...

 • Anna Treter: Artysta w czasach odtwórczości

  Jak się młodym ludziom będzie serwować jedynie możliwość odtwarzania piosenek, za chwilę nie będziemy mieli autorów tej klasy co Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski czy Agnieszka Osiecka – z Anną Treter o pierwszych krokach młodego artysty w show biznesie rozmawia Dariusz Jaroń.

 • Rozśpiewany Poznań. Oto najpiękniej zaśpiewane kolędy!

  W duecie lub solo, w tercecie lub zespołem, z własnymi instrumentem lub a cappella. Dziś - podczas choinkowej zabawy w Poznaniu - szukaliśmy wokalnych talentów! Wyzwanie w świątecznym karaoke podjęło wielu, ale miejsce na podium jest tylko jedno. Do Wielkiego Finału zakwalifikowała się cała rodzina - pani Agnieszka i pan Jonasz wraz z maleństwem!

 • Nie żyje Wojciech Młynarski. "Geniusz", "Mistrz, potem przyjaciel"

  W środowy wieczór, po długiej chorobie, ​zmarł bard, poeta, satyryk Wojciech Młynarski. "Odeszły trzy wielkie postaci tamtych czasów: Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Wojtek Młynarski. Już nikt nie będzie wiedział, że piosenki można pisać tak, jak oni pisali" - mówi RMF FM Dariusz Michalski, autor książki "Dookoła Wojtek. Opowieść o Wojciechu Młynarskim". Piosenkarz Zbigniew Wodecki stwierdza po...

 • Sukces studenta warszawskiej AWF

  Jonasz Stelmaszyk z klubu Spójnia Warszawa zwyciężył w klasie Laser w 72. żeglarskich regatach w Warnemuende zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata, a także i Europy.

Zdjęcia na temat: jonasz