• Informacje na temat:

  józef beck

Artykuły na temat: józef beck
 • W piątek Rada Miasta jednogłośnie zagłosowała nad projektem uchwały, nadającej rondu pod sądem w Limanowej imię Józefa Becka. Nie wiadomo jednak, którego. Było ich przecież dwóch.

 • Józef Beck - minister spraw zagranicznych z okresu II RP - może mieć swoją ulicę w Warszawie. Wniosek do prezydent stolicy złożyli w tej sprawie b. ministrowie spraw zagranicznych: prof. Władysław Bartoszewski, prof. Adam Daniel Rotfeld i były szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Paweł Zalewski.

 • Wywiad rosyjski: Beck był niemieckim agentem

  Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji uznała ministra spraw zagranicznych przedwojennej Polski Józefa Becka za agenta niemieckiego wywiadu. Informacja o rzekomej agenturalności Becka widnieje na stronie internetowej SWR.

 • Były prezes Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku Andrzej J. Beck zmarł w nocy z wtorku na środę w Fairfield w amerykańskim stanie Connecticut - poinformował jego następca na stanowisku prezesa Jacek Gałązka.

 • "Józef Beck niemieckim agentem? To bzdura!"

  To odgrzewany kotlet i informacja wyssana z palca - tak szef Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Moskwie prof. Mariusz Wołos komentuje kolejne rewelacje Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji. Uznała ona bowiem ministra spraw zagranicznych przedwojennej Polski Józefa Becka za agenta niemieckiego wywiadu.

 • ...1934 - na zgromadzeniu Rady Ligi Narodów minister Józef Beck wypowiedział w imieniu Polski traktat o mniejszościach narodowych. 1940 - na terenie okupowanej...

 • Rekonstrukcję słynnego przemówienia ministra spraw zagranicznych Józefa Becka z 5 maja 1939 r., które było reakcją na wypowiedzenie przez Adolfa Hitlera niemiecko-polskiego paktu o nieagresji, przeprowadzono w sobotę w Sejmie.

 • "Staję do walki z głównym złem państwa". 92. rocznica "przewrotu majowego"

  ...92 lata temu, 12 maja 1926 roku, marszałek Józef Piłsudski na czele wiernych mu oddziałów podjął marsz na Warszawę, który przeszedł do historii jako "przewrót majowy". Jego wynikiem było ustąpienie prezydenta i dymisja premiera. W wyniku trwających trzy dni walk zginęło 379 osób, wśród nich 164 cywilów.

 • Najlepiej i najgorzej postrzegane osobistości. Badanie CBOS

  Jan Paweł II, Józef Piłsudski i Stefan Wyszyński - to niezmiennie najlepiej postrzegane postacie w sferze publicznej w XX i XXI wieku - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Jednoznacznie negatywnie są oceniani: Bolesław Bierut, Władysław Gomułka i Wojciech Jaruzelski.

 • Wiceminister spraw zagranicznych Jacek Najder oświadczył, że "absolutne oburzenie" budzi publikacja na stronie internetowej wywiadu rosyjskiego, w której ministra spraw zagranicznych przedwojennej Polski Józefa Becka uznano za agenta niemieckiego, a Stanisława Mikołajczyka - premiera w latach 1943-44 - za agenta brytyjskiego.