• Informacje na temat:

  józef i

Artykuły na temat: józef i
 • Pogrzeb Józefa Unruga. "Odbudowujemy sprawiedliwość"

  Na cmentarzu w Gdyni, z pełnym ceremoniałem wojskowym, pochowany został we wtorek Dowódca Obrony Wybrzeża z 1939 roku Józef Unrug wraz z żoną Zofią. Przed dwoma laty Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podjęło starania o sprowadzenie do Polski prochów małżonków.

 • Józef Iwulski negatywnie zaopiniowany przez KRS

  Krajowa Rada Sądownictwa pozytywnie zaopiniowała 5 sędziów Sądu Najwyższego, którzy mimo ukończenia 65. roku życia wyrazili wolę dalszego orzekania; 7 sędziów, w tym prezes Józef Iwulski, zostało zaopiniowanych negatywnie - poinformował rzecznik KRS Maciej Mitera.

 • Burmistrz Mszczonowa (Mazowieckie) Józef Kurek, który rządzi gminą od 30 lat, wygrał w pierwszej turze wybory na to stanowisko, jako kandydat KWW Forum Samorządowe Mszczonów. Pokonał, jedynego rywala, startującego z KWW Niezależne Forum Mieszkańców Gminy Mszczonów Romana Grzejszczaka.

 • Kolejne zatrzymanie ws. Józefa Piniora

  Policja i CBA zatrzymały w Krakowie przedsiębiorcę Tomasza G. Jego zatrzymanie ma związek ze sprawą korupcyjną, w której zarzuty usłyszał m.in. b. senator Józef Pinior. Informację potwierdził PAP naczelnik wydziału zamiejscowego PK w Poznaniu Piotr Baczyński.

 • ​Józef Pinior: Nie złamiecie mnie

  Podczas sobotniego protestu Komitetu Obrony Demokracji we Wrocławiu wystąpił Józef Pinior. Były senator PO i legendarny działacz opozycyjny, na którym ciążą zarzuty korupcyjne, mówił, że "nie da się złamać premier, prezydentowi i prezesowi" - podaje TVN24.

 • Wielki zapomniany. Arcybiskup ormiański Józef Teodorowicz

  Józef Teofil Teodorowicz rodził się  25 lipca 1864 w Żywaczowie na Pokuciu, w rodzinie ormiańskiej. Po ukończeniu gimnazjum w Stanisławowie studiował najpierw prawo na uniwersytecie w Czerniowcach na(...) r. przeniesieniem zwłok Józefa Piłsudskiego do krypty Srebrnych Dzwonów w katedrze wawelskiej. Za swoją działalność został doktorem honoris causa Uniwersytetu Lwowskiego oraz obywatelem honorowym kilku miast...

 • Prezydent: Generał Józef Haller był postacią pomnikową

  ..."Generał Józef Haller był postacią pomnikową dla odzyskania niepodległości, był żołnierzem z powołania i przekonania" - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości odsłonięcia popiersia gen. Józefa Hallera w Jurczycach (woj. małopolskie).

 • Wicepremier, lider Polski Razem Jarosław Gowin poinformował, że do Polski Razem, a tym samym do obozu Zjednoczonej Prawicy, dołącza senator Józef Zając.

 • Józef Iwulski wśród sędziów negatywnie zaopiniowanych przez KRS

  Tylko pięcioro sędziów Sądu Najwyższego uzyskało pozytywną rekomendację Krajowej Rady Sądownictwa ws. dalszego pełnienia urzędu. Opinie negatywne uzyskali m.in. prezesi Stanisław Zabłocki i kierujący dziś sądem Józef Iwulski.

 • Józef Pinior oskarżony o korupcję. Proces nie ruszył

  Proces Józefa Piniora – byłego senatora Platformy Obywatelskiej i jego asystenta Jarosława Wardęgi nie rozpoczął się. Asystent polityka nie stawił się w sądzie i nie odbiera korespondencji sądowej. Obaj są oskarżeni o korupcję, m.in. o przyjęcie co najmniej 40 tys. zł.

Zdjęcia na temat: józef i
 • Prof. Władysław Zalewski (L), prof. Ireneusz Płuska (C), prof. Józef Nykiel (P, dół) i prof. Franciszek Ziejka (P, góra) na rusztowaniu przy ołtarzu Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie
Wideo na temat: józef i