• Informacje na temat:

  jugosławia

Artykuły na temat: jugosławia
 • Miedwiediew: Nikt już nie pamięta, że Jugosławia była na mapie Europy

  ...- Historia lubi zataczać koło. Gdyby zapytać młodych Rosjan, kto pamięta taki kraj jak Jugosławia, to musieliby się dobrze skupić, aby odpowiedzieć na to pytanie. Nikt już nie pamięta, że Jugosławia była kiedyś na mapie Europy - powiedział Dmitrij Miedwiediew w rozmowie z Vlastą Jeseničnik, moskiewską korespondentką radia i telewizji RTV Slovenija. Premier Rosji nawiązał w ten sposób do sytuacji...

 • Jugosławia zamierza odwołać kilku swych ambasadorów - poinformował o tym minister spraw zagranicznych Goran Svilanović. Posadę straci między innymi brat byłego prezydenta Borislav Miloszević.

 • Egipskie ciemności zapanowały w wielu regionach Jugosławii. W największej republice - Serbii - ludzie nie mają prądu nawet dwanaście godzin na dobę.

 • Dwadzieścia milionów dolarów potrzeba na zapewnienie uchodźcom w Jugosławii ludzkich warunków na zimę - tak ocenia przynajmniej Wysoki Komisarz ONZ do spraw Uchodźców.

 • Rośnie napięcie przed jutrzejszymi wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi w Jugosławii. Rosną też obawy, że zostaną sfałszowane, i bez względu na wynik, prezydent Slobodan Miloszewić nie zgodzi się oddać władzy.

 • W stolicy Jugosławii - Belgradzie, rośnie napięcie związane z ubiegłotygodniową decyzją rządu o zamknięciu czterech państwowych banków. 8500 pracowników serbskich banków dostało wypowiedzenia. Teraz zabarykadowali się w filiach w całym kraju.

 • Były prezydent Jugosławii Slobodan Miloszević został dzisiaj aresztowany, dobrowolnie oddając się w ręce wymiaru sprawiedliwości. Przebywa w centralnym więzieniu w Belgradzie. Tuż przed podaniem informacji o aresztowaniu z okolic willi Miloszevicia, okrążonej przez kordon policji, słychać było pięć wystrzałów. Miloszević może zostać przesłuchany jeszcze dzisiaj.

 • Jugosławia: Skażony Dunaj

  Związki cyjanku, które wyciekły z rumuńskiej kopalni złota i zanieczyściły Cisę spowodowały katastrofę ekologiczną również w Serbii - poinformował dziś jugosłowiański minister środowiska.

 • "Siedzimy na wulkanie" - stwierdził Vojislav Kosztunica w wywiadzie dla dziennika International Herald Tribune. Nowy jugosłowiański prezydent przyznał, że w powrocie do demokracji przeszkadzają nie tylko członkowie dawnego reżimu, ale nawet działacze zwycięskiej opozycji.

 • Były jugosłowiański dyktator Slobodan Miloszević przebywający obecnie w belgradzkim więzieniu, ma poważne problemy z sercem i wymaga natychmiastowej opieki medycznej. Taką informację podał brat aresztowanego - Borislaw Miloszević. Odmienne zdanie na ten temat mają władze więzienia i lekarze wyznaczeni przez prokuraturę.

Zdjęcia na temat: jugosławia
Wideo na temat: jugosławia
 • Isakowicz-Zaleski: Rozpad Ukrainy jest możliwy. Nie ma znaczenia, kto będzie prezydentem

  "Wybory na Ukrainie na pewno są jakimś krokiem w kierunku demokracji. Nie jest ważne, czy prezydentem będzie osoba X czy Y, bo problem jest tak głęboki, że w ogóle nie wiadomo, co będzie dalej z Ukrainą" - mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "Rozpad Ukrainy jest możliwy. Kilkadziesiąt lat temu też nikt nie przypuszczał, że przestanie istnieć Jugosławia czy

Dyskusje na temat: jugosławia