• Informacje na temat:

  julian tuwim twórczość

Artykuły na temat: julian tuwim twórczość
 • 123 lata temu urodził się Julian Tuwim. Jak dobrze znasz jego twórczość?

  ...13 września 1894 roku w Łodzi urodził się Julian Tuwim - wybitny polski poeta. Na jego utworach wychowały się pokolenia. Wszyscy pamiętamy "Lokomotywę" i "Ptasie radio", ale co z innymi utworami? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie.

 • Koncerty, wycieczki, konkursy, projekcje filmowe, prezentacje literackie, kręcenie teledysku, malowanie graffiti - to atrakcje "Urodzin Tuwima", które w piątek odbędą się w Łodzi. We wtorek mija 117. rocznica urodzin tego słynnego łódzkiego poety.

 • Jan Lechoń - biografia i twórczość jednego z założycieli Skamandra - najsłynniejszej grupy poetyckiej dwudziestolecia międzywojennego.

 • Litewski Naczelny Sąd Administracyjny anulował jako niezgodną z prawem decyzję Rady Samorządu Rejonu Wileńskiego o nadaniu jednej z ulic w rejonie imienia Juliana Tuwima. O wydanym 13 sierpnia orzeczeniu przedstawiciel sądu poinformował we wtorek.

 • Hanna Krall - biografia i twórczość

  ...pisarce Nagrodę Literacką im. Juliana Tuwima, przyznaną za całokształt twórczości. Hanna Krall - twórczość W twórczości Hanny Krall najbardziej interesują pisarkę losy polskich Żydów...

 • Piosenki Lutosławskiego i Tuwima - na płycie Miśkiewicz i Kwadrofonik

  Wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz i zespół Kwadrofonik nagrali piosenki Witolda Lutosławskiego do słów Juliana Tuwima. Utwory zostaną zaprezentowane na wtorkowym koncercie w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego.

 • RMF FM dzieciom. Gwiazdy czytają Tuwima

  ...„Halo, halo, tu ptasie radio”. RMF FM rusza z kolejną edycją płyt z bajkami dla dzieci. To charytatywna akcja na rzecz chorych maluchów, które większość swego życia spędzają w szpitalach, a nie w domach. Tym razem wzięliśmy na warsztat twórczość Juliana Tuwima.

 • Łódź: W piątek "Urodziny Tuwima"

  Koncerty, wycieczki, konkursy, projekcje filmowe, prezentacje literackie, kręcenie teledysku, malowanie graffiti - to atrakcje "Urodzin Tuwima", które w piątek odbędą się w Łodzi. Właśnie mija 117. rocznica urodzin tego słynnego łódzkiego poety.

 • Koncert "Kwiaty polskie Juliana Tuwima" w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina będzie głównym wydarzeniem tegorocznych Dni Marka Edelmana w Łodzi. Impreza nawiązuje do 70. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

 • Festiwal Twórczości im. Marka Grechuty

  ...postaci jak: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Leszek Aleksander Moczulski, Tadeusz Śliwiak, Wincenty Faber, Julian Tuwim oraz Jan Zych. Punktem głównym Festiwalu będzie koncert galowy "Magia obłoków(...)Celem Festiwalu jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego Marka Grechuty, a także innych przedstawicieli świata kultury, których twórczość stała się dla Grechuty inspiracją. Festiwal...

Wideo na temat: julian tuwim twórczość