• Informacje na temat:

  jungingen

Artykuły na temat: jungingen
 • "To mój przodek zabił Von Jungingena"

  Ambasador Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin twierdzi, że to jego przodek zadał śmiertelny cios wielkiemu mistrzowi krzyżackiemu Ulrichowi von Jungingenowi pod Grunwaldem. Dyplomata napisał o tym w książce, której prezentacja odbyła się w tym tygodniu w Wilnie.

 • Skąd pochodził Ulrich von Jungingen?

  Wiele źródeł podaje, że wielki mistrz zakonu krzyżackiego pochodził z miejscowości Jungingen. Ród o tej nazwie zapoczątkowany został w Szwabii. Niemiecki korespondent RMF FM sprawdzał, co dziś dzieje się w Jungingen.

 • Rogozin: Von Jungingena pod Grunwaldem zabił mój przodek

  Ambasador Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin twierdzi, że to jego przodek zadał śmiertelny cios wielkiemu mistrzowi krzyżackiemu Ulrichowi von Jungingenowi pod Grunwaldem. Dyplomata napisał o tym w książce, której prezentacja odbyła się w tym tygodniu w Wilnie.

 • Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego bp Bruno Platter wraz z kilkuosobową delegacją Zakonu przyjeżdża w czwartek na Warmię. Mistrz Zakonu odprawi mszę w kościele w Łukcie, który 603 lata temu konsekrował jego bardzo znany poprzednik Ulrich von Jungingen.

 • Artur Gadowski w roli Jagiełły, Paweł Kukiz jako Konrad von Jungingen. Na półmetku są już prace nad rock operą "Krzyżacy". Premiera 30 grudnia w stołecznej Sali Kongresowej, zapowiada "Życie Warszawy".

 • Zakon Krzyżacki został rozgromiony!

  Ulryk von Jungingen poległ pod mieczami polsko litewskich wojaków! Polacy i Litwini, ci, którzy przeżyli to straszne starcie, świętują zwycięstwo. Ci, którzy przyszli zobaczyć bitwę byli pod dużym wrażeniem. „Jest wspaniale. Oddaje to czasy. Na żywo zawsze lepiej, niż na filmie. Przeżycie jest niesamowite” – mówili reporterowi RMF FM zgromadzeniu na polach pod Grunwaldem widzowie.

 • Jagiełło i Wielki Mistrz już pod Grunwaldem

  Na pola Grunwaldu, gdzie w sobotę odbędzie się inscenizacja 599. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, ściągnęli już król Władysław Jagiełło i Wielki Mistrz Zakonu - Ulrich von Jungingen. Uroczyście powitali ich w czwartek wójt Grunwaldu i marszałek województwa.

 • Grunwald: Powtórka z historii

  Jak przed wiekami w rozegranej w sobotę inscenizacji bitwy pod Grunwaldem wojska polskie i litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły rozgromiły wojska krzyżackie. W bitwie poległ Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego Urlich von Jungingen.

 • ...1409 - wielki mistrz krzyżacki, Ulrich von Jungingen, po nieudanej próbie rozerwania unii polsko-litewskiej, wypowiedział Polsce wojnę i zajął ziemię...

 • Grunwald: Mistrz Zakonu padł, a Krzyżacy rozgromieni

  Pod Grunwaldem nie było niespodzianek. Mistrz Zakonu Ulrich von Jungingen padł w boju, a jego wojska zostały rozgromione. Na Polach pod Stębarkiem odbyła się inscenizacja największej bitwy średniowiecznej Europy.

Zdjęcia na temat: jungingen