• Informacje na temat:

  jurczyk marian

Artykuły na temat: jurczyk marian
 • Nie żyje Marian Jurczyk

  W wieku 79 lat zmarł Marian Jurczyk. Były prezydent Szczecina zmarł po długiej chorobie w szpitalu. Jurczyk w okresie PRL był działaczem opozycji. W 1997 roku uzyskał mandat senatora. Dwukrotnie był też prezydentem Szczecina - w latach 1998–2000 oraz 2002–2006.

 • Szczecin: Ostatnie pożegnanie Mariana Jurczyka

  Związkowcy z całego kraju, samorządowcy i tłumy szczecinian żegnają dziś Mariana Jurczyka. Historyczny przywódca "Solidarności", sygnatariusz Porozumień Sierpniowych w 1980 roku w Stoczni Szczecińskiej zmarł w wieku 79 lat.

 • Pan szanowny Marian Jurczyk

  Odszedł Marian Jurczyk. Postać tak barwna i niejednoznaczna, że trudno opowiedzieć o nim w 30 sekundach relacji. Zawsze był gentlemanem, bardzo liczył się ze swoją żoną, a przeciwnicy prześcigali się w wynajdywaniu jego gaf.

 • Marian Jurczyk nie żyje

  W jednym ze szczecińskich szpitali zmarł w wieku 79 lat Marian Jurczyk - sygnatariusz szczecińskich Porozumień Sierpniowych i były prezydent Szczecina. Przegrał długą walkę z chorobą. Informację, którą jako pierwsza podała stacja TVP Info, potwierdził przewodniczący zachodniopomorskiej "Solidarności" Mieczysław Jurek.

 • "Ważenie" Mariana Jurczyka

  Ruszyła wielka akcja nawoływania szczecinian do udziału w referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Mariana Jurczyka. Głosowanie już za 10 dni. Dziś zorganizowano happening "Ważenie Jurczyka".

 • „Nie byłoby Lecha Wałęsy, gdyby nie było Mariana Jurczyka"

  ..."Nie byłoby gdańskiego Sierpnia '80, gdyby nie było strajku w Szczecinie. Nie byłoby Lecha Wałęsy, gdyby nie było Mariana Jurczyka" - takimi słowami żegnał Mariana Jurczyka senator Jan Rulewski(...) pośmiertnie Jurczykowi Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

 • Marian Jurczyk

  Działacz polityczny, lider zakładowego strajku "Solidarności" w stoczni szczecińskiej, potem założyciel Solidarności '80, dziś prezydent Szczecina.

 • Dopiero jutro, tydzień po terminie, mieszkanki Szczecina dostaną zasiłki z wydziału świadczeń rodzinnych. Z opóźnienia i bałaganu towarzyszącego tej operacji prezydent miasta Jurczyk tłumaczył się dziś radnym.

 • Szczecin: Niechciany Jurczyk

  Szczecińscy politycy PO i PiS-u chcą natychmiastowego odwołania Mariana Jurczyka z funkcji prezydenta miasta. Wpływ na ich decyzję miała ostatnia nominacja na zastępcę Jurczyka byłego barona PZPR z Sieradza, Mirosława Czesnego. Ale to nie jedyny powód.

 • Jurczyk nadal prezydentem

  Marian Jurczyk pozostanie prezydentem Szczecina. Referendum w sprawie jego usunięcia, w którym wzięło udział jedynie 19 proc. mieszkańców miasta, jest nieważne. Wśród głosujących aż 94 proc. było za odwołaniem prezydenta.

Zdjęcia na temat: jurczyk marian
Dyskusje na temat: jurczyk marian