• Informacje na temat:

  kaczorowski

Artykuły na temat: kaczorowski
 • Druh Ryszard Kaczorowski

  Kiedy w grudniu 1990 roku ostatni Prezydent II Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie śp. Ryszard Kaczorowski przyjechał po wielu latach przymusowej emigracji do ojczyzny, aby przekazać Lechowi Wałęsie na warszawskim Zamku insygnia prawowitej, konstytucyjnej władzy, odwiedził również Kraków, w którym mieszkało wielu jego przyjaciół z niezależnego harcerstwa w kraju z lat 80.

 • ​Ujawniono dokument MON z 1990 r. dot. odwołanego spotkania Mazowieckiego z Kaczorowskim

  Premier Tadeusz Mazowiecki w lutym 1990 r. uznał formułę spotkania z Ryszardem Kaczorowskim, prezydentem Polski na uchodźstwie "za poniżającą wobec prezydenta Jaruzelskiego, swojego rządu i państwa" - wynika z dokumentu MON opublikowanego przez Wojskowe Biuro Historyczne.

 • Prezydent Duda odsłonił w Chicago tablicę poświęconą prezydentom Kaczyńskiemu i Kaczorowskiemu

  Prezydent Andrzej Duda odsłonił w niedzielę wieczorem miejscowego czasu w kościele św. Ferdynanda w Chicago tablicę poświęconą b. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i ostatniemu prezydentowi na uchodźctwie Ryszardowi Kaczorowskiemu, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

 • Od czwartku do soboty w Warszawie potrwają uroczystości pogrzebowe ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, który w sobotę zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem - poinformowała we wtorek Archidiecezja Białostocka.

 • Kaczorowski trenerem AZS-u

  Andrzej Kaczorowski, wybitny fachowiec, trener współpracujący reprezentacji Polski, został nowym szkoleniowcem AZS UKW Bydgoszcz.

 • Okolicznościowa moneta, upamiętniająca Ryszarda Kaczorowskiego - ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie - zostanie wyemitowana w Krośnie (woj. podkarpackie) z okazji zbliżającej się rocznicy katastrofy smoleńskiej, w której zginął prezydent Kaczorowski.

 • Krosno upamiętni prezydenta Kaczorowskiego

  Ostatni Prezydent II Rzeczypospolitej, Honorowy Obywatel Krosna - Ryszard Kaczorowski zostanie upamiętniony w mieście. Na budynku Urzędu Miasta zostanie odsłonięta specjalna tablica. Odsłoni ją jego córka - Jadwiga, którą z mieszkańcami Krosna łączą przyjacielskie stosunki.

 • Ulice Kaczyńskiego i Kaczorowskiego?

  W Krakowie powstaną prawdopodobnie ulice tragicznie zmarłych prezydentów - Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego - dowiedział się reporter RMF FM Marek Balawajder. Będzie o to wnioskował prezydent miasta Jacek Majchrowski.

 • Z udziałem członków rodziny i bliskich w piątek w stołecznym kościele św. Krzyża odprawiona została msza św. za duszę ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, który zginął w sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

 • Ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski odbierając w środę w Kielcach tytułu honorowego obywatela miasta, powiedział, że traktuje to wyróżnienie jako wyraz uznania dla wszystkich Polaków, którzy po II wojnie światowej pozostali poza krajem na znak protestu przeciwko traktatowi jałtańskiemu.

Zdjęcia na temat: kaczorowski
Wideo na temat: kaczorowski
 • Ekshumacja ciała Ryszarda Kaczorowskiego

  Żołnierze i policjanci pilnują terenu Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie nad ranem rozpoczęła się ekshumacja ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, który zginął w katastrofie 10 kwietnia. Na miejscu widać żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, a także policyjne radiowozy.

 • Karolina Kaczorowska: Dziękuję za godne pożegnanie mojego męża

  „Dziękuję za tak godne pożegnanie męża, tatusia, dziadziusia i prezydenta RP” - mówiła wdowa po prezydencie Kaczorowskim - Karolina Kaczorowska. Wrocławianie przez cały dzień mogli oddać hołd ostatniemu prezydentowi na uchodźstwie, którego pogrzeb odbędzie się jutro w Warszawie.

 • Trumna z ciałem Ryszarda Kaczorowskiego wystawiona we Wrocławiu

  Trumna z ciałem ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego została wystawiona w sali Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim. O godz. 9 odprawiono nabożeństwo Słowa Bożego. Wzięła w nim udział rodzina prezydenta (żona z córkami), minister kultury oraz politycy i samorządowcy.