• Informacje na temat:

  kadafi muammar

Artykuły na temat: kadafi muammar
 • Muammar Kadafi nie żyje

  Obalony dyktator Libii Muammar Kadafi został zabity w czwartek w regionie Syrty na północy kraju. "Ogłaszamy światu, że Kadafi zginął z rąk rewolucjonistów" - powiedział dziennikarzom rzecznik Narodowej Rady Libijskiej (NRL) w Bengazi, Hafiz Ghoga.

 • Gdzie jest Muammar Kadafi?

  Podczas gdy współpracownicy Muammara Kadafiego opuszczają szeregi jego zwolenników, a libijscy powstańcy przejęli kontrolę nad większą częścią Trypolisu, los samego pułkownika jest wciąż nieznany.

 • Muammar Kadafi nadal poszukiwany listem gończym

  Muammar Kadafi nadal jest poszukiwany listem gończym przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze - poinformowała sekretarz kancelarii Trybunału.

 • Muammar Kadafi - wizjoner, dyktator, dziwak

  Poszukiwany Muammar Kadafi, o którego zabiciu poinformowały źródła we władzach Libii, był najdłużej rządzącym przywódcą arabskim, stojąc na czele państwa 42 lata. Bez względu na to, czy uznać go za wizjonera czy dyktatora, jego ekscentryzm był unikatowy.

 • "La Stampa": Czy Muammar Kadafi żyje?

  Co stało się z przywódcą Libii Muammarem Kadafim, który nie pokazuje się publicznie od 9 dni? "Czy żyje? Czy został zabity albo ciężko ranny w bombardowaniu NATO?" - zastanawia się publicysta włoskiego dziennika "La Stampa".

 • Liban: Syn Muammara Kadafiego uwolniony

  ...​Porwany w Libanie syn byłego przywódcy Libii Muammara Kadafiego, Hannibal, został po kilku godzinach uwolniony. Wiadomo, że został uprowadzony przez "grupę zbrojną" w dolinie Bekaa, przez którą przejeżdżał w drodze z Syrii. Tam też miało dojść do jego uwolnienia przez policję, która zamierza go przesłuchać.

 • Dramatyczne wystąpienie Kadafiego

  Przywódca Libii Muammar Kadafi wezwał mieszkańców Trypolisu do obrony miasta. Nagrane oświadczenie Kadafiego w wersji audio wyemitowała państwowa libijska telewizja.

 • Reżim Kadafiego przekazał 5 milionów euro na kampanię Sarkozy'ego? Są nowe dowody

  Sarkozy, któremu już w przeszłości zarzucano, że jego zwycięską kampanię finansował Muammar Kadafi, zdecydowanie zaprzeczył doniesieniom i przez adwokata nazwał rewelacje biznesmena "prymitywną(...) w Trypolisie przez szefa tajnych służb Kadafiego. W 2012 roku portal Mediapart opublikował między dwiema turami wyborów prezydenckich we Francji, ostatecznie przegranych przez Sarkozy'ego, dokument mający...

 • Wieża Kadafiego

  Lider Libii Muammar Kadafi i prezydent Senegalu Abdoulaye Wade położyli kamień węgielny pod budowę "Wieży Kadafiego". Budowla ma kosztować 250 mln dolarów.

 • Kadafi: Zmiażdżę swych wrogów

  Muammar Kadafi oskarżył Zachód, że chce ukraść libijską ropę, a rebeliantów nazwał "szczurami" i zapowiedział, że ich "zmiażdży".

Zdjęcia na temat: kadafi muammar
Dyskusje na temat: kadafi muammar