• Informacje na temat:

    kadar janos

Artykuły na temat: kadar janos
  • Na Węgrzech zbezczeszczono grób Janosa Kadara, sekretarza Węgierskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej. Nieznani sprawcy odsunęli marmurową płytę i zabrali szczątki komunistycznego przywódcy. Na grobowcu pojawił się napis: "Zdrajca i morderca nie będzie spoczywał z poświęconej ziemi".

  • Nieznani sprawcy otworzyli w środę grobowiec byłego komunistycznego przywódcy Węgier Janosa Kadara i prawdopodobnie zabrali jego szczątki oraz urnę z prochami jego żony - poinformowała policja.

  • Szef kancelarii Orbana: Trzeba dokończyć zarzuconą zmianę ustrojową

    O konieczności dokończenia zaniechanych przemian ustrojowych i doprowadzenia do zwycięstwa rewolucji węgierskiej 1956 roku mówił w sobotę szef kancelarii premiera Viktora Orbana, Janos Lazar na uroczystości odsłonięcia pomnika w 60. rocznicę tej rewolucji.

  • ...parlamentem, zabijając lub raniąc 100 osób. Geroe i Hegedues uciekli do ZSRS. Pierwszym sekretarzem KC WPP został represjonowany wcześniej przez ekipę Rakosiego Janos Kadar, który objął ponadto stanowisko(...) którego czele stanął Janos Kadar. 7 listopada przybył on wraz z rządem do Budapesztu i objął władzę. Liczba zabitych w walkach na Węgrzech nie jest dokładnie znana. Tajny raport urzędu...

  • ...wojsk sowieckich w ciągu kilku tygodni krwawo stłumiła powstanie. Władzę na Węgrzech przejął wówczas marionetkowy rząd Janosa Kadara. Represje wobec uczestników węgierskiego powstania trwały(...) przemyślenie" z udziałem ponad 200 węgierskich specjalistów z różnych dziedzin: historyków, socjologów, ekonomistów czy politologów - powiedział szef fundacji Janos M. Rainer. Uczestnicy zastanowią się...

Dyskusje na temat: kadar janos